Tvář mojí dcery

Tvář mojí dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356461/bmid_tvar-moji-dcery-opU-356461.jpg 4 272 86

Televizní reportérce Simone Porterové byla před osmnácti lety unesená půlroční dcerka Helena. Byť si Simone i její manžel Matt po této obrovské ráně dokázali postupně znovu vybudovat společný život, bolest z utrpěné ztráty je nikdy neopustila. Pak se však po všech těch letech zničehonic objeví mladá žena jménem Grace a tvrdí, že má o Heleně informace. Může jí Simone důvěřovat? A kdo vůbec Grace je? Dívka zmizí stejně nečekaně, jako se objevila – a Simone se pouští do zoufalého pátrání. Čím více se přibližuje k pravdě, tím větší nebezpečí jí hrozí. Před osmnácti lety přišla o dítě. Přijde při jeho hledání i o život? Dotisk v roce 2018... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Lost , 2016

Misa.K1
23.05.2018 1 z 5

Bohužel, pro mě ztráta času. Začátek slibný,pak mě knížka přestávala bavit, místy lezla na nervy. :) Skoro lituju času,který jsem mohla věnovat jiné knížce. Nemůžu doporučit, ale každý máme jiný vkus, a to je dobře. ;)

Naďulka
16.05.2018 4 z 5

Příjemné čtení s nečekaným koncem.

Barbucha12
10.05.2018 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, po dlouhé době jsem hltala stránku od stránky.

nickol
09.05.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala, když jsem si myslela, že vím jak dopadne. Autorka mě naprosto vyvedla z omylu. Tuto knihu můžu jenom doporučit.

laura
06.05.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda... Stranou to, že mi dost lezl na nervy styl vyprávění, zejména "jako". Příběh byl ale skvělý. To, kam to celé vyústilo, jsem odhadla, ale... TO napětí! Pořád pochybuješ, pořád doufáš, že takhle ne, pak se to celé zvrtne a ty zase šílíš, protože tohle by snad bylo ještě horší... No byla to jízda a konec překvapil, i když jsem to čekala. Protože střípky tohohle příběhu do sebe nezapadly, ony ho celý prošpikovaly. A ne všechny jsem čekala. Takže jo, tahle kniha je vážně dobrá...

zdehan
05.05.2018 5 z 5

Kniha je moc pěkná vtáhne vas do děje a pak musíte jen číst až ji přečtete.

Vlcice72
03.05.2018 5 z 5

Napínavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem.
V závěru jsem již sice tušila, jak to skončí...to ale knize neubralo na dramatičnosti a tak mohu milovníkům tohoto žánru knihu jen a jen doporučit!

jasmína
02.05.2018 5 z 5

Nemohla jsem nedočíst.

Bylo mi ale protivné, jak ten jení manžel Matt je dokonalý, no ale nemusí být vše tak, jak se někdy zdá.

Doporučuju, pokud máte rádi napínavé knihy jako já, nedokžete přestat, dokud nedočtete.

alnahu
27.04.2018 4 z 5

Tento psychothriller stál za přečtení i když únos dítěte je vždy bolestný. Příběh začíná narozením miminka mladým manželům Simone a Mattovi vše se zdá být skvělé .Malou Helenu ,která se tulí ke svému plyšovému králíčku si vezme na hlídání babička a tím začíná příběh - Helenu někdo unesl –zmizela beze stopy. Po osmnácti letech , když se již smířili se ztrátou dítěte, kontaktuje neznámá dívka Simone a tvrdí ,že jej jejich ztracená dcera ,dokonce má i plyšového králíčka, který patřil Heleně. Zda je to ona či ne a komu může Simona věřit se dočtete v této knize se zajímavou zápletkou, kniha je napínavá –musíte číst a číst, dokud nebudete znát pravdu.

peitho.1
26.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Skvělý thriller bez hluchých míst, čím víc se toho dozvídáme, tím je příběh zamotanější a člověk jen čeká, jak do sebe může všechno zapadnout. A konec vám pak naprosto vyrazí dech, i když jsem určité podezření měla, tak to byl stejně šok. Vřele doporučuji pro milovníky psychologických thrillerů a detektivek, za mě plný počet.

Denisa232623
13.04.2018 5 z 5

Super knížka, těšila jsem se, že ji přečtu ještě než vyšla a tudíž jsem měla veliké očekávání. Po delší době je to kniha, které mne bavila. Od začátku do konce se něco děje takže vás to nutí číst dál a dál. Nejprve jsem netušila, že to bude mít na konci takový spád, ale postupně, když knihu čtete vám začnou věci docházet a vy si říkáte, že daná osoba hraje ve věci velkou roli. To se potvrdilo a bylo to velmi zajímavé.
Určitě doporučuji je to napínavé a smutné od začátku do konce :-)

ArwenAragorn
06.04.2018 5 z 5

Velice emotivní, temný, depresivní psychothriller. Na začátku jsem si myslela, že když se u Simone po 18ti letech od únosu její dcery objeví dívka, která tvrdí,že ona je tou unesenou, začne trochu dobrodružné pátrání po tom, kdo ji unesl, jak se to stalo, jestli je skutečně dcerou Simone apod. Děj se však ubíral spíše jiným a silně zneklidňujícím směrem. Samotný závěr je neočekávaný, šokující a hodně smutný.
Knihu řadím k těm nejlepším, které jsem v tomto žánru četla.

ctenarkaEva
05.04.2018 4 z 5

Pro mě velmi čtivá a napínavá kniha, která je místy spíše neuvěřitelná. Děj plynul rychle, musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. Už jsem si myslela, že tuším, ale byla jsem vedle. Závěr je opravdu překvapivý. Rozhodně stojí za přečtení.

romana0733
03.04.2018

Tak tahle kniha byla pecka. Nutila mě číst dál a dál. Byla plná napětí, že se od ní nešlo otrhnout. A ten závěr, to bych vubec nečekala, to jsem byla v šoku. Bylo to geniálně vymyšleno. Jsem z té knihy nadšená, i když je to hruza co se tam vše odehrávalo.

ciniminisek
26.03.2018 4 z 5

Vyprávění tématu, které se děje dnes a denně, je vždy dobrou volbou. Čtenáři se mohou vcítit do situací, které normálně nezažívají. Nelze se srovnávat s hlavními hrdiny, protože nikdy nikdo neví, jak on sám by se zachoval, přesto je velmi snadné se ocitnou na stejné vlně a to zásluhou dobře napsané historky a to titul Tvář mojí dcery určitě je.

Luciáš55
21.03.2018 5 z 5

Dneska jsem trhla rekord, přečetla jsem 150 stran, za jediný den. Musela jsem vědět jak dopadne a wau stojí za přečtení, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ten konec jsem vůbec nečekala. Napínavé od začátku do konce.

rodak
20.03.2018 4 z 5

Ten závěr mne během čtení chvilku napadl.Byla to super kniha, chvílemi jsem se ztratil v těch jménech ale jinak lepší thriller.

Kekik
15.03.2018 5 z 5

Velmi podařený thriller, který jsem nechtěla dát z ruky. Jak Simone postupně odhaluje pravdu, napětí stoupá. A já se nestačila divit, kdo za tím stojí. Poslední kapitola, která je napsána kurzívou, no pane jo, překvapující, šokující, brrrrr.
Simone je neskutečně statečná žena. Tedy, takových postav je tam více, ale jejich jména by byly spoiler.
Možná je to přitažené za vlasy, ale na to má autorka alibi-sama to tam totiž několikrát napsala :-) Takže s čtením určitě neváhejte.

Danago
03.03.2018 3 z 5

Simone Porterové byla před osmnácti lety unesená půlroční dcerka Helena.
Na začátku knížky , se objeví dívka, která tvrdí , že má informace o ztracené Heleně. Příběh od první stránky záhadný, napínavý, možná až depresivní. Je hodně zamotaný a místy trošku překombinovaný.
Závěr je překvapivý a šokující.
Přesto 100% nadšení nesdílím.

zuzana2599
23.02.2018 5 z 5

Nebudu šetřit hvězdičkami a za tento povedený thriller dávám autorce plný počet.
Čtení mě pohltilo hned od začátku, vtáhlo do děje, probudilo moji zvědavost i emoce a pak ten konec... neuvěřitelný, ale ne nemožný.
Thriller je drsný, ostrý jako žiletka, má depresivní atmosféru, ale to jsem přece čekala. Od toho je thriller thrillerem !!

pro ženy thrillery napětí únosy dětí pátrání

2017  80%Tvář mojí dcery
2020  80%Zatímco jsi spala
2020  78%Varování

Kniha Tvář mojí dcery je v