Tvář mojí dcery

Tvář mojí dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356461/bmid_tvar-moji-dcery-opU-356461.jpg 4 272 86

Televizní reportérce Simone Porterové byla před osmnácti lety unesená půlroční dcerka Helena. Byť si Simone i její manžel Matt po této obrovské ráně dokázali postupně znovu vybudovat společný život, bolest z utrpěné ztráty je nikdy neopustila. Pak se však po všech těch letech zničehonic objeví mladá žena jménem Grace a tvrdí, že má o Heleně informace. Může jí Simone důvěřovat? A kdo vůbec Grace je? Dívka zmizí stejně nečekaně, jako se objevila – a Simone se pouští do zoufalého pátrání. Čím více se přibližuje k pravdě, tím větší nebezpečí jí hrozí. Před osmnácti lety přišla o dítě. Přijde při jeho hledání i o život? Dotisk v roce 2018... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Lost , 2016

hapac
11.01.2021 5 z 5

Uf, ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na děj vzpomenu. Bylo to hodně dobré, ale taky hodně drsné. Tyto knihy dobrovolně nevyhledávám, ale vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla.

hadenka
21.06.2020 4 z 5

Luxusní zápletka,přečteno jedním dechem,supr kniha.

Jana-Marie
09.05.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den - nemohla jsem se odtrhnout. Sice byl příběh nereálný, ale bylo opravdu velmi čtivé a to mám ráda.

Makyt
07.03.2020 5 z 5

Přečteno za 1 den. Napínavé od samého začáku, pro mě dost nepředstavitelné se s něčím takovým setkat... touha po poznání, vysvětlení a z části i odplatě.... a smutek z toho, že lze přijít o naději a iluze víc než jedenkrát... dokonce víc než dvakrát...

andrea7191
13.02.2020 3 z 5

Trochu jsem měla zmatek v postavách, ale to se po chvíli čtení srovnalo. Na konci menší zvrat, který se dal předvídat zhruba od poloviny knihy a konec vysoce neoriginální, ale jako jo....... kniha spadá do lehkého průměru.

PetraBery
06.10.2019 4 z 5

Knih s tématem únosu dítěte jsem již pár četla a i tato dle mého za přečtení stojí. Helena byla unesena jako půlroční miminko, po 18ti letech matku Simone oslovuje dívka Grace s tvrzením, že právě ona je její dcera. Začíná rozplétání spletitého příběhu, které graduje velkým finálem. Za mne spokojenost.

jana2302
15.09.2019 5 z 5

Tohle bylo super, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Skvěle napsané (i když, jak už zde bylo v komentářích zmíněno, i mě některé obraty rozčilovaly, ale je nespravedlivé srážet kvůli tomu hodnocení knize jako takové, když jde o práci překladatele..., ale i tak, kromě těch pár divných výrazů text plynul pěkně a jinak k překladu výhrady nemám), napínavé od první do poslední stránky. Já sice záporáka odhadla velmi brzy, ale cesta, jaká k jeho závěrečnému odhalení vedla, byla jedno velké napětí a akce, ani o překvapení nebyla nouze. Já si maximálně užila každou stranu a byla bych nadšená, kdyby v češtině vyšly i ostatní knihy autorky.

Prateri
02.09.2019 4 z 5

Je zlé ztratit dítě. Je zlé, když nevíte, kde a jak skončilo. A pak vám svitne naděje a s tou nadějí se dáte do pátrání. Matka v knize Tvář mojí dcery hledá unesenou dceru. Kniha s napětím, mnoha zvraty a nakonec i důvodem únosu, nabízí čtivý příběh. Konec překvapí, i když možná při čtení vás něco na pachatele upozorní.

mariva
07.08.2019 4 z 5

Knížka mě okamžitě vtáhla do děje a vůbec se mi ji nechtělo odkládat. Byla napínavá až do samého závěru a ten byl hodně překvapivý, i když jsem od jisté doby tušila, že v závěru bude ještě nějaký ten háček. Trochu mě ale zklamalo, že jsem zrovna nedávno četla jinou knihu, ve které měla parta studentů podobnou zábavu, takže autoři už asi nemají moc nových nápadů.

nikol5805
04.06.2019

Musím říct, že knihu jsem doslova zhltla, podobných je sice mraky, ale tahle je pro mne něčím výjimečná.

DominaCZ
12.05.2019 1 z 5

Hvězda za obálku, jinak tisíckrát omleté téma.
Důvod jejího zmizení víc než trapnej aneb DĚJ.SPOILER studentíci si nereálně zazlobili.
Ddkk má pravdu- recenze stříkají nadšením,ale já na to věčné JE TO ONA-NENÍ TO ONA? ŘÍKÁ VĚCI DÍKY KTERÝM BY TO ONA BÝT MOHLA, ALE JE TO VÁŽNĚ ONA? CO KDYŽ TO NENÍ ONA? POZVU SI JI DOMŮ A UVIDÍM JESTLI JE TO ONA fakt zvědavá nejsem.
Pokud vy taky ne tak to snad ani nečtěte.
Mrazivých nebo dojímavých věcí tam není.

ddkk
15.04.2019 1 z 5

Tady jsem šlápla dokonale vedle. Ani zdejší komentáře a recenze nejsou vždy tím nejlepším vodítkem. Tvář mojí dcery je totiž dílko slaboučké jako čaj - obsahově a hlavně stylisticky. Připomíná takovou trochu lepší slohovku, jak už tady někdo níže napsal. Možná se na tom podepsal i překlad, ale vzájemné oslovování osob v dialozích "Ty,..." je opravdu příšerné. A nejen to. V textu jsou používány třeba vazby typu "....jak - tak..." a další podobné. Téma knihy by mohlo být zajímavé, kdyby ho autorka uměla uchopit. Bohužel forma v tomto případě dokonale zabila obsah...

Dočetla jsem jen se sebezapřením a protože se mi příčí dávat hodnocení typu "odpad", má u mně jednu hvězdu.

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila.

mirka2558
10.03.2019 5 z 5

kniha je úžasná! a ten koniec úplne prekvapenie! napínavé, má dej . veľmi sa mi páčila

Market116
05.01.2019 4 z 5

Kniha je rozhodně velmi napínavá, čtivá a zajímavá.
Tento typ knížek mám ráda, protože se vždycky snažím přijít na to, jak se to mohlo stát a především, kdo za to může. A musím říct, že tady se mi to povedlo uhádnout, ale doufala jsem, že se pletu a i tak, to byl trochu šok. A Simon jsem dost litovala, musela to být pro ní noční můra. Taky pro koho ne...
Děj byl tedy opravdu zajímavý, ale některé kapitoly byly až moc, takže po druhé bych si knihu asi nepřečetla.

Sajmoonek
03.01.2019 4 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala, četla jsem ji do výzvy. Ale teda! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, zajímavé a vlastně všechno dohromady. Palec nahoru a rozhodně doporučuji všem milovníkům thrillerů.

anája
27.12.2018 1 z 5

Kniha mě zklamala,bylo tam vše neuvěřitelně překombinované a konec ještě prekombinovanejsi a sice překvapivý,ale smutně...

MarieH
01.12.2018 odpad!

Tak trochu slátanina na omšelé téma, prostě nic moc. Dávám 1 hvězdičku za obálku.

Hvězdinka
23.11.2018 3 z 5

Prumer, ze skatulky, neurazi, nenadchne.

lenča30
30.10.2018 4 z 5

Mě se kniha líbila a četla se moc dobře,překvapil mě závěr. Nemůžu moc srovnávat,protože nejsem příkladný fanoušek thrillerú. A myslím,že za přečtení stojí. L.

pro ženy thrillery napětí únosy dětí pátrání

2017  80%Tvář mojí dcery
2020  80%Zatímco jsi spala
2020  78%Varování

Kniha Tvář mojí dcery je v