Temnější tvář magie

Temnější tvář magie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291368/bmid_temnejsi-tvar-magie-MnR-291368.png 4 420 88

Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech – šedém, červeném a bílém, zatímco ten černý zdánlivě zanikl, které jsou, ač každý ve svém „jiném" světě, zcela pravděpodobné. „Toto rychle běžící dobrodružství se složitě propracovanou magií, přemýšlivým hrdinou a odvážnou hrdinkou si milovníci fantasy zamilují." - Kirkus Reviews"... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Darker Shade of Magic , 2015

carcassonna
10.02.2018 1 z 5

Nedočítala som. Dostala som sa len po stranu 100, ďalej sa mi s tým už nechcelo strácať čas. Viem, že je to pre mladších čitateľov, má to dobré hodnotenia a občas vedia podobné knihy milo prekvapiť, preto som po tom siahla. Táto však neprekvapila. Kell sa mi zdal ženský (neviem prečo) - to bola prvá vec, čo ma brzdila. Druhá vec - ak ma kniha nezaujme na prvých 100 stranách, tak je niekde "chyba v systéme" a nemyslím, že by sa to mohlo zlepšiť. Tretia vec - hlavní hrdinovia mi pripomínali slabý odvar Kelsiera a Vin z Mistborn série ( skvelá fantasy, tak sa to má robiť/písať).

Edlik
30.01.2018 5 z 5

Hodně dobrý nápad. Kniha má pomalý rozjezd, ale to je prý autorčin "trademark". Ale jinak je příběh hodně čtivě napsaný a čte se rychle a lehce.

padajicidvere
13.01.2018 3 z 5

Kniha mě ze začátku neskutečně bavila, ale asi tak ve třičtvrtině jsem si uvědomila, že se odehrálo jen pár nepatrných, ale podstatných věcí, jinak v celku vůbec nic. Autorka dokázala příběh oživit natolik, že jsem si ani nevšimla, že vlastně mluví o něčem a v podstatě o ničem. Originální nápad se cení, to každopádně, ale pár věcí mi tam chybělo, a tam, kde bych čekala větší popis nebylo nic. Jen pár vět. Nejsem si jistá jestli se pustím do druhého dílu, ale za nějaký čas tomu dám nejspíš zase šanci.

Veronicess
07.01.2018 5 z 5

Táto kniha bola úplne úžasná. Zábavná, chytrá, napínavá, plná dobrodružstva a mágie.
Bolo celkom nemožné ju odložiť. Dej bol geniálny, niekedy som skoro zabúdala dýchať. Veľmi sa mi páčili postavy a už sa nemôžem dočkať ďalších dielov, aby som sa o nich dozvedela niečo viac. Aj keď bol hlavný hrdina Kell, myslím že Lila bola jednoznačne hlavná hviezda.
Kniha bola naozaj skvelá.

ElisR1
01.01.2018 3 z 5

Tak tahle kniha nebyl tak úplně můj šálek kávy. Sice autorka vymyslela celkem originální svět s podivuhodnou magií, ale mně v knize chyběla nějaká výraznější akce. Jedná se o klasický boj dobra se zlem, který ničím nepřekvapí ani neurazí, za mě průměr.

LightwoodBitch
21.11.2017 5 z 5

Skvělý děj, skvělé postavy. Trochu hollywoodský konec, "ala" povídačky zlodějů o tom, jací jsou povedení zlodějové, a odtahování hlavního - zabití hlavních hrdinů.
Jinak velmi povedená kniha.
Lila, to je něco mimořádného. Zbožňuju tuhle ženskou, která sní o jediném - poznat celý svět (a nebo možná světy), získat si loď a posádku a vydat se do širého moře, napříč neznámu.
Kell - anturi, který ovládá nejsilnější magii - magii krví, a proto je schopen cestovat jen mezi třemi Londýny, protože Černý Londýn je pro něj tabu (a nebo možná ne).
Takže máme tady Bílý Londýn, kde tamní obyvatelé vypadají jako vychrtlí černokněžníci z Obrtlí ulice, kteří dokonce i zabíjí, jen aby získali kousíček zbylé magie.
Šedý Londýn - který se nachází v našem obyčejném světě bez magie.
Červený, kde naopak magie dýchá doslova ze všeho a z každého.
A nakonec Černý, který mi připomíná černou díru po výbuchu slunce, která chce do sebe vcucnout včechno kolem sebe, a z toho důvodu se ostatní Londýny od Černého izolovaly a zákazaly anturiům do něho vstupovat.
Zápletka knihy - suprová.
Moc se mi líbilo jak autorka popsala magii. Nadělila ji svým vlastním šarmem a charakterem. To je něco mimořádného. Vnímala jsem jí jako jednu zhlavních postav)
Moc se těším na druhý díl - "Setkání stínů"!))
Anotace a recenze nám slibují dobrodružství, pirátské střety a víc detailných popisů za hranicemi čtyř paralelních Londýnů)
As Travas.

Lucifer.CK
16.09.2017 3 z 5

Nevím, co ke knize říct. Četla se dobře o tom žádná, i magický svět, vlastně světy, byly brilantně vymyšlené. Jen mi přišlo všechno představeno jen tak okrajově, na to, že se v knize objevili nám dva naprosto neznámé světy o jejich fungování, pořádném společenském uspořádání a dalším. I děj se mi tím pádem zdál poněkud zrychlený. Kniha je velmi přeceňovaná.

veneta
31.07.2017 4 z 5

Poutavé ( po všech stránkách )

Kuki007
31.07.2017 4 z 5

Dávám téhle knize slabší 4 hvězdičky ... Na jednu stranu je hrozně čtivá (přečetla jsem ji během dvou dnů) a magický svět se kterým se zde setkáváme mi přijde skutečně originální. Na druhou stranu ale nepřišel žádný velký zlom se kterým jsem počítala po nadšených recenzích a tak nějak úplně jsem se nedokázala sblížit ani s jednou z hlavních postav ...
Do druhého dílu už asi nepůjdu. Za mě kniha skončila dost uzavřeně a tudíž nemám potřebu se vracet. S V. E. Schwabovou bohužel kamarádky nebudeme.

Jůšo
15.07.2017 5 z 5

Když sundáte z knihy přebal, mnohem víc vystihuje její obsah. Černé desky, jako temná magie a červená záložka, jako pramínek krve. Musím ale říct, že i přes ty potoky krve, mě příběh bavil. Nebyla v něm hluchá místa a právě tak to má ve správné knížce být. Jsem zvědavá, co bude dál.

Terka15
29.06.2017 4 z 5

Doufám, že jen lehký rozjezd pro začátek! Velice čtivé, děj ubíhal tak rychle, že jsem najednou měla knihu přečtenou :D

GingerOne
16.06.2017 5 z 5

Zaujalo mě, že je autorka moje "vrstevnice" a že jsem knihu často vídala někde vystavenou ve výlohách. Chtěla jsem zkusit, jaká bude, i když žánr fantasy obvykle moc nečtu. Byla jsem velmi příjemně překvapená. Nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla, ale přesto ji musím hodnotit vysoce. Děj mě bavil, byl dostatečně napínavý po celou dobu, byl přehledný a pochopitelný, ale ne triviální. Lila mě sice trošku rozčilovala, ale Kell to naštěstí docela vyvážil. Množství krve i násilí bylo poměrně velké, ale kupodivu mě nijak neznepokojovalo, jak bych čekala, myslím, že to autorka prostě umí dobře podat. Na to, že nemívám důvěru v ženské spisovatelky, jejichž styl příběhů napříč žánry mě obvykle moc nebaví (s výjimkou romancí, tam to je žádoucí), tak tady jsem tu "ženskou ruku" během čtení rušivě nevnímala, což taky beru jako plus.

HankaHail
14.06.2017 2 z 5

Další vychvalovaná knížka, od ještě vychvalovanější autorky, která mi nesedla. Tempo vyprávění mi přišlo hodně pomalé a kvůli tomu jsem se do čtení musela hodně nutil. Kdybych si tuto knížku nevzala na 3 hodinovou cestu vlakem, nejsem si jistá jestli bych ji dočetla. Na začátku knihy jsem byla zmatená z paralelních světů a chvíli mi trvalo se v nich zorientovat.
Kdykoliv se hlavní děj knížky odehrává v Londýně, je to rozhodnuto že si ji jako milovník Londýna přečtu. Jenže k čemu, že se děj odehrává v Londýně když to ani nepoznáte? Kdyby v knížce nebyla zmíněná Temže, tak ani nepoznáte že se to tam odehrává a děj by mohl být umístněn do jakéhokoliv jiného města. Knížka by klidně mohla stát samostatně jako fantasy jednohubka, díky ukončenému konci, bez cliffhangeru.
Za mě 2-3 *, po dalším dílu nesáhnu.

LadyKet
09.06.2017 3 z 5

Začátek knihy byl velmi zajímavý, ale pak to bohužel sklouzlo do všednosti a předvídatelnosti. Rozhodně ale musím uznat, že nápady, jak funguje magie se mi líbily.
Ale začínám být poněkud alergická na drsné postavy neohrožených dívek... Které navíc říkají přehnaně drsné a klišé hlášky. Upřímně, postava Lily by mi tam ani nechyběla, když by byla vypuštěna nebo zabita na prvních stranách knihy (Pardon, holka, nic osobního.).

kklepkaa
10.05.2017 4 z 5

Tak konečně jsem se dostala k té opěvované Schwab a ač jsem si z toho nesedla na zadek, jak z některých recenzí zaznívá, jsem spokojená a natěšená na další setkání s touto autorkou. Zajímavé postavy, naprosto neotřelý vlastní svět představující 4 různé světy a spousty magie. Prostě pro fanouška fantasy paráda.

Alex.Barunka
20.03.2017 3 z 5

Po tolika nadšených recenzích jsem vůbec nečekala, že bych k této knize mohla mít nějaké výhrady, ale mám.
Celková výstavba světa s Londýny a magií měla opravdu velký potenciál, ale ještě by to šlo trochu dotáhnout. Co je ale velkým problémem, že kniha plyne, ale bez žádné pořádné akce, která by jí dodala dynamiku a konečně rozproudila krev v žilách. Když už nějaká akce přišla, byla hned odbytá a nic z toho. Postavy také nabývaly poněkud plytkým dojmem.
Jinak jsem byla spokojená.

Sarfias
19.03.2017 5 z 5

Tak tahle kniha byla naprosto spektakulární!! Lepší fantazy jsem dlouho nečetla a chystám se vypůjčit od autorky vše, co půjde.
Kniha mě dostala již od prvních stránek, je velmi čtivá a příběh je zajímavý, přinášející podivnosti, na které se čtenář fantazy většinou klepe. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a i když jsem z počátku chtěla Lilu zastřelit, nakonec jsem si ji zamilovala. Soucítila jsem s Kellem, nadšeně četla o bílých sourozencích a těšila jsem se na to, jak to celé nakonec dopadne.
Jen se maličko bojím, jak se bude ubírat další díl (pokud bude), aby nám autorka nezanesla do děje milostný trojúhelník :-(
Kniha je totiž lákavá, zajímavá, napínavá i bez romantiky, která by podle mě v této fantazy klidně mohla chybět :-)
Doporučuji knihu všemi deseti!!

S.monika
11.03.2017 5 z 5

Přijde mi nefér dát opět Schwabové plný počet, ale ona si to zaslouží!
Okouzlil mě opět svět, který mi opět kvalitně popsala, uchopila, opět jsem se zamilovala do postav a opět se modlím, ať mám dvojku u sebe se nejdřív!
Kniha se čte sama, a rychle! Což je její jediná chyba.
Líbí se, že člověk musí číst knihu pozorně a pořádně, aby nic neuniklo.
Opravdu, pokud vahate nad předčtením, TetaMóňa vám poradí, okamžitě běžte a sežeňte si ji!!

Jakahol
06.03.2017 5 z 5

Tento svět mě vážně okouzlil. A nejen on. Také postavy v něm a příběh, který se odehrál. Kniha je napsána tak skvěle, že i když se zdánlivě nic neděje, jste najednou úplně mimo naši realitu, kdesi v Londýně. Čistých pět hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání :)

kalinkacz
04.03.2017 5 z 5

Naprosto brilantní fantasy! Skvělý a dobře představitelný svět, který je promyšlený a neskutečně originální... Hlavní hrdiny si zamilujete... Knihu nejde při četbě vůbec odložit a po dočtení i přes ne úplně otevřený konec budete chtít ihned druhý díl! Takže šup šup, ať už je tu!

magie pro dospívající mládež (young adult)

Victoria Schwab
americká, 1987