Tvář bohyně Tanit

Tvář bohyně Tanit https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221727/bmid_tvar-bohyne-tanit-221727.jpg 4 26 3

Děj se odehrává na konci třetí punské války. Z Kartága se vydává na pouť mise, aby rozluštila „poselství bohů“. To je přivede nakonec na stopu návštěvy mimozemských bytostí. Román je propracovaný a kultivovaně napsaný; uspokojí spíše zájemce o historii než milovníky akční prózy.

WolfIssen
10.05.2023 5 z 5

Značně nedoceněná a málo známá kniha. O tom svědčí i místní hodnocení. Přitom jde o překrásný příběh postavený na historické události či událostech a okořeněný dávkou sci-fi. Mě osobně nejvíce zaujala pasáž, kdy navštívili Kelty a posléze proslulou Rujanu. Knihu mi doporučil táta, který ji před léty četl se stejným nadšením a zájmem, jako dnes já.

renefer
26.06.2017 2 z 5

Jak autor v přemluvě upozorňuje kniha je psaná jazykem poplatným své době, takže pro nás současné čtenáře dost obtížné čtení. Ale mám ráda tohle historické období, rozhodně zajímavý nápad s archami a cestováním po tehdejším světě. Jen ten konec byl takový zvláštní, po tom všem, co prožili, bych asi čekala něco jiného.

Dandulka
09.03.2012 3 z 5

Bylo to fajn, ale malinko zdlouhavé...

Jiří Jobánek
česká, 1923 - 2002