Tunisko

Tunisko https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39221/bmid_tunisko-mF7-39221.jpg 4 2 1

Tunisko je nikoli neprávem jednou z nejnavštěvovanějších zemí ve Středomoří; jeho nevelké území je již přes 3 000 let svědkem bohaté historie a pestrého kulturního vývoje. Tato kniha, která je prvním souhrnným zpracováním tuniských dějin v českém jazyce, předkládá jejich systematický přehled od Kartága, přes římské, arabské a turecké dobyvatele až k méně známým etapám francouzské kolonizace, období boje za nezávislost a vývoje samostatného Tuniska do dnešních dnů. Všímá si rovněž kultury všech velkých civilizací, které tuniské dějiny vytvářely, a přináší i stručný pohled do islámského náboženství a tuniských reálií, který ocení všichni návštěvníci této krásné a zajímavé země.... celý text

1amu
27.02.2020 4 z 5

Milovníci této kdysi klidné severoafrické země si přijdou na své.
Zahraniční politiku Tuniska již dlouhá léta charakterizuje umírněnost a snaha o vzájemný dialog. Ale od konce roku 2010 až do současnosti probíhaly nebo probíhají ve většině arabských států protesty, nepokoje, povstání a revoluce, které jsou nazývány jako „arabské jaro“. První nepokoje začaly v prosinci roku 2010 v Tunisku a vedly k tomu, že 14. ledna 2011 prezident bin Alí rozpustil vládu a prchl do Saúdské Arábie. Původně chtěl utéci do Francie, ale francouzský prezident mu nepovolil vstoupit do země. Po revoluci v roce 2010 se bezpečnostní situace v Tunisku uklidnila a byla na dobré úrovni prakticky po celé zemi až do roku 2014. V současnosti se v západních a jižních částech Tuniska vyskytují teroristické skupiny. V březnu roku 2015 došlo k teroristickému útoku v muzeu Bardo v hlavním městě Tunisu a v červnu roku 2015 k útoku na plážích v Sousse.
Je to k politování. Kdysi, v době dobré práci CK FISCHER jsem tam byl opakovaně. Můj největší dojem ?
Pravě tam jsem se naučil smlouvat s Araby . Věřte - jde o těžkou fušku !

Tunisko severní Afrika

Patrik Girgle