Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/bmid_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 5 3019 3019

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Labyrint

The Star Rover , 1915

Hedwik
22.05.2013 5 z 5

Jak nebyt zlomen, hltam a doporucuji.

Raksa.A
13.05.2013

Mám ráda tuhle knihu. A taky jejího autora. Ale musím říci, že mě překvapilo mnoho komentářů. Shinie si myslí, že Jack London byl naprosto bez vzdělání a je překvapená jeho rozsahem znalostí. Je pravda, že formální vzdělání neměl, ale to, co dokázal nassát neformálně bylo obdivuhodné. Pro všechny podobně překvapené čtenáře doporučuji Irvinga Stonea - Námořník na koni. A všechny, kdo si myslí, že Jack London byl spisovatel jen dobrodružných románů a povídek, bych ráda ujistila, že to opravdu tak není. JP kritizuje Londonovu agresivitu, jakoby si myslel, že se jedná o autobiografii - opravdu to tak není, je to jen příběh, ale zřejmě až příliš dobře napsaný..

tinkal
09.05.2013 5 z 5

úžasná a silná kniha, jedná z nejlepších, které jsem kdy četla...

jiri77
12.04.2013 5 z 5

Po kladných komentářích a hodnoceních jsem se rozhodnul že si knihu přečtu.Rozhodně nelituji. Skvělá kniha,jedna z nejlepších jaké jsem četl.

macek166
08.04.2013 5 z 5

Fantazijí nabytý příběh o vězni, který se protoulal časem, prostorem i lidským nitrem. Úchvatná kniha prostoupivší člověka jako pohlazení plné lidskosti a emocí.

Popluh
05.04.2013 5 z 5

Silná a nádherná kniha, která se čtenáři bohatě odvděčí za udržení pozornosti při pomalejším rozjezdu.

Janek
30.03.2013 4 z 5

Mám z té knihy docela rozporuplné pocity, možná jsem měla příliš velká očekávání. Zdá se mi, že z putování do minulých životů se dalo vytěžit mnohem více. Možná můj největší problém tkví v tom, že nevěřím v minulé životy, ale... literatura je literatura. Nejsilnější mi nakonec přišly popisy samotného mučení ve věznici. Svoboda mezi zdmi vězení a závěrečné pohrdání katem.

LordSnape
24.03.2013 3 z 5

Hodně rozpolcené čtení.

divisova.majja
23.03.2013 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, byla jsem nadšená - prvních deset stran vypadalo naprosto senzačně. Jenže můj zájem začal postupně upadávat. Od knihy, kterou nám třídní tolikrát doporučoval, jsem čekala víc než jen ódu na reinkarnaci a nesmrtelnost duše. I to bych ale byla schopna překousnout, protože množství životů nabízí obrovské spektrum možností, jak čtenáři sdělit různé myšlenky. Právě to spektrum jsem ale v knize postrádala. Vlastně jsem kolikrát ani nedokázala rozluštit poselství, které mělo z minulého životy vyplynout.
Navzdory tomu popis východní kultury, kdy jako se jako námořník dostane do přízně paní Om mě uchvátil a osudy ztroskotance, pojídajícího tulení maso, jsem přečetla doslova jedním dechem.
Poslední část knihy se mi stejně jako začátek opět moc líbila. Lhostejnost nad smrtí a pohled na popravčího jako na státního zaměstnance, který je na tom vlastně hůř než popravovaný sám, mě překvapil.
Celou knihu bych si už asi znovu nepřečetla – myslím, že bych se spokojila se začátkem a koncem a za středem bych se vydala toulat na své vlastní hvězdy.

SuperFrankie
11.03.2013 5 z 5

Kniha mě vyloženě dostala. Přišel jsem na ni jen díky DK a přes počáteční nevoli mě chytla a už nepustila. Musím se přiznat, že jsem na konci skoro až pustil slzu, ale zpět k hodnocení. Nejslabší částí knihy mi přijdou Standingovy cesty do minulých životů, které by měly naopak být stěžejní, což je docela škoda, i když příběh o námořníkovi z Čosenu je skvělý. Jinak nemám co vytknout 5/5

Verous
09.03.2013 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Trochu děsivá, ale pěkná. Něktré "cesty" jsou sice trochu nudné a zdlouhavé, ale rozhodně stojí za přečtení.

Skip
13.02.2013 5 z 5

Po přibližně deseti letech jsem si znovu přečetl tuto Londonovu knihu, kterou považuji za velmi dobrou, ale zároveň velmi zvláštní. Výborná je kritika vězeňského systému, která je podána velmi ironickým a sarkastickým způsobem. No a samotné téma toulek "po hvězdách" ve mně dokázalo vzbudit spoustu otázek a přimělo k přemýšlení. Závěr mi přišel lehce rozvleklý, jako by London už už chtěl skončit, ale pořád nevěděl jak, a tak psal a psal. To je ale jen maličká vada na kráse.

Oneska
04.02.2013

Zajímavý přiběh, ale neni to moje parketa...

Ameliii
16.01.2013 4 z 5

Můj první London. V dobách povinné četby jsem k němu cítila podivnou nechuť, ale vypadá to, že už jsem dozrála :-). Krásná kniha - neuvěřitelně propracovaná - příběhy, postavy,.... Je v ní všechno. Mozaika drží pohromadě, místy dojímá, místy šokuje, donutí vás přemýšlet.

Eremites
08.12.2012 5 z 5

Tahle knížka mě v období dospívání naprosto uhranula, četla jsem ji několikrát a pokaždé mne zasáhla velmi hluboce. Řadím ji mezi knihy, které velmi ovlivnily můž život.

CruSoe_028
06.12.2012

Jack London mne v této knize velmi zaujal. Celkovou myšlenkou knihy i vypravěčským stylem. Nikdy nepotvrzený, staletí tradovaný, mýtus reinkarnace jako na dlani.

orson
21.11.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších Londonových knih, Jsem jeho fanoušek, takže už jsem pár desítek jeho knih přečetl a mám s čím porovnávat. Každopádně mě vždy trochu naštve, že si každý pod jeho jménem představí jen průměrnou povídku "Bílý tesák" Toto je něco naprosto jiného a hodně odlišného od ostatních knih, které napsal. Dnes jsem tuto knihu dočetl potřetí, ale ještě se k ní určitě vrátím.

Melic
18.11.2012 4 z 5

Začnu tím, co mi na knížce vadilo a co mi brání od udělení 5 hvězd. Byla to ta zatoulání do minulých životů. Ani ne tak samotné příběhy, ty se mi v podstatě i líbily a neupírám jejich potřebnost pro celkového ducha knihy. Těžko si bez nich plně utvořit vědomí velikosti a rozmanitosti života, jeho krás a krutostí. Především podle mě pomocí těchto vsuvek autor upozorňuje na pomíjivost a vzácnost žití. Ukazuje, že ač ho bereme jako samozřejmost, může život zcela rychle a překvapivě rychle skončit. Ale myslím si, že těch příběhů bylo více, než bylo nutné. Při několikátém už jsem si říkal: "Ale ne, mě zajímá, co se stane se Standingem.." Což jen dokazuje, že hlavní příběh je velmi poutavý a hrdina má můj obdiv. Předpokládám, že až někdy narazím na nějaké osobní problémy, vzpomenu si na tuto knihu a jen se nad nimi pousměju..aspoň doufám :-)

soltera
22.10.2012 5 z 5

Bolo to zaujímavé čítanie.
Čo sa komentárov týka, keby J.London žil dnes v dobe, keď už channeling je niečo, čo sa uznáva, nikoho by nenapadlo poukázat na nevzdelanosť autora. Ved Edgar Cayce dokáže svojimi knihami radiť v oblasti zdravia a chorôb viac ako poniektorí vzdelaní lekári a čo sa liečivej sily lásky týka, zahanbí aj väčšinu duchovných z povolania a tiež nebol v obore študovaný.
Ja som len prekvapená, že nikto nespomenul podobnost Tuláka po hviezdach z kníhami Lobsanga Rampu, ktoré som čítala už predtým. Ja som pri čítaní Tuláka mala pocit déja vu.
Osobne si myslím, že J.London podľa toho ako žil a písal, vôbec nebol obyčajný človek a vedel svoje.
Nenazvala by som ho nevzdelancom.

vejnar
14.10.2012 4 z 5

Líčení pocitů při nasazování svěrací kazajky je doslova srdcervoucí až bere dech, velmi poutavě napsáno.. První výlet do minulých životů mě zklamal svou rozvleklostí a část jsem přeskočil (což málokdy dělám), ale pokračoval jsem a další příběhy už byly v pohodě, zejména ten poslední se ztroskotáním na kamenném ostrůvku se mi hodně líbil.

Taky mi trochu vadilo občasné přesvědčování (typu milý čtenáři, uvědom si..) o tom, že duch je věčný, neumírá a každý v sobě nosíme nepočítaně z předchozích životů (doslova). Ano, věřím, že v tomto případě se ve vyprávění Morella přihodilo něco nadmíru výjimečného, ale dokazuje to jen ohromnou duševní sílu a obdivuhodné schopnosti hlavní postavy. Každopádně jsem rád, že jsem na knihu (díky A700:) narazil, vzbuzuje hodně emocí a dobře se čte.