Tulák a erb lilie

Tulák a erb lilie https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285258/bmid_tulak-a-erb-lilie-T1I-285258.jpg 1 7 6

Český aristokrat ve službách francouzské tajné služby pomáhá oslabit vládnoucí dynastii nenáviděných Habsburků na českém trůně. Vtažen do husarských válek svých francouzských přátel prožívá napínavý život v domovských Čechách, které jsou plné loupeživé chátry a urozených mordýřů. Poznáme s ním poutavá místa bonapartovské Francie, mnoho historických postav, tajemné svobodné zednáře, intriky, osudovou i nenaplněnou lásku.... celý text

Hall3006
22.03.2024 2 z 5

Nelehké čtení pro opravdové fajnšmekry, kteří se rádi ponoří do popisů soubojů a intrik. Hádám, že děj je pouze fantazie autora podle toho jak chápe dobu a co si myslí že bylo v té době důležité. Zda by se postavy chovaly někdy tak, jako v knize je asi pro posouzení historikům.

Hanka44
11.01.2022 odpad!

Já jsem čtenář nenáročný, ale tohle bylo fakt špatné. Příběh by i ušel, ale zpracování je strašné. Už začátek podaný jako vyprávění příteli není úplně dobrý nápad. Následně to asi mate i autora, kdy se mu plete ich a er forma. Popis děje podivně přeskakuje, člověk neví co kdo říká, působí to spíš jako nějaké poznámky.

TomD
13.04.2019 odpad!

Začal jsem ji číst. Ale vzdávám to. Nějak mi to nejde. Třeba to chce čas, nevím.

Pavla690911
26.01.2019 1 z 5

Celkově jsem byla knihou zklamaná. Dočetla jsem ji vlastně jenom proto, že nedočtená kniha je pro mě "osobní prohra". Vadily mi historické nepřesnosti, autor z historie ovládá pouze popisy zbraní, které vsouvá všude.

Příběh knihy je velice jednoduchý, nepropracovaný a ani údajná špionážní zápletka není zajímavá.
Práce s jazykem je hodně špatná, některé slovní obraty až "bolí". Celkově velké zklamání. Jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila, jen půjčila z naší knihovny.

dqenisa
06.06.2018 3 z 5

Knížka byla hezky napsaná.ale trochu jsem se v tom chvilkama ztrácela a bylo tam také hodně postav . Jinak celkem ctive

laepus
16.11.2017 3 z 5

Zhruba v polovině jsem uvažoval ještě i o čtyřech (což je na žánr historické detektivky docela dost), ale nakonec byla druhá polovina o poznání slabší. Jakoby autorovi došel dech a nápady, jakoby neuměl logicky a uvěřitelně vyřešit to, co v první půli zamotal. Postavy se začínají chovat docela hloupě, přichází jedna náhoda za druhou, naopak nijak se nedostavuje nějaká kulervoucí závěrečná scéna nebo nějaký překvapivý obrat, který by čtenáře probral z letargie. Buď je ten konec strašně zbytečně natahovaný, a proto o ničem, anebo je naopak hodně odfláknutý a urychlený, a proto hloupý. Každopádně četlo se to příjemně, odsýpalo to rychle - na začátku jsem ani víc nečekal, takže poctivé a zasloužené tři hvězdy.

historické romány

Karel Patočka
česká, 1969
2016  29%Tulák a erb lilie
2010  45%Ledozem Hauneebu
2008  77%Území ostnatého drátu
2009  47%Commandos - bič na Tálibán
2009  40%Sk8ová princezna

Kniha Tulák a erb lilie je v