Počátek zkázy

Počátek zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209460/bmid_tucker-wayne-pocatek-zkazy-TXy-209460.jpg 4 216 36

Tucker Wayne série

Nejnovější člen Sigmy kapitán Tucker Wayne dostane od ředitele Crowea za úkol, aby se svým vojensky vycvičeným psem Kainem odvezl ze Sibiře ruského farmaceutického magnáta a vědeckého génia Abrama Bukolova, který má v rukou klíč k nové biologické zbrani, jež ohrožuje život na celé planetě. Při zběsilé honičce od zamrzlých ruských stepí po žhavé jihoafrické savany, od válkou zmítaných hor Namibie po zasněžená Velká jezera ve Spojených státech, musejí Tucker s Kainem společně vyřešit odvěkou záhadu, jejíž kořeny sahají až k počátkům života na Zemi, a ještě k tomu unikat před nástrahami zkušených nájemných zabijáků a ruského generála toužícího po pomstě a moci. Pevné pouto mezi člověkem a psem bude podrobeno extrémní zatěžkávací zkoušce. Nalezení řešení a odvrácení globální apokalypsy bude vyžadovat jejich veškeré dovednosti, talent a především vzájemnou důvěru.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Kill Switch , 2014

Bruno636
18.07.2016 5 z 5

zatial moja druhá kniha od Rollinsa ,ale už mám objednané ďalšie dve,. spokojnosť

Elea
24.06.2016 5 z 5

Knížka měla vše, co od tohoto druhu literatury očekávám - napětí, řadu akcí, zajímavou zápletku, rychlý spád, sympatického hrdinu - vlastně dva - neomylného a neprůstřelného jen tak, aby se to ještě dalo vydýchat.

trudoš
12.02.2016 4 z 5

Počátek zkázy nepřímo navazuje na Rollinsovu slavnou sérii Sigma Force, ale to čistě jen tím, že jeden z předchozích hrdinů, který se Sigmou pracoval, zde dostal hlavní roli. Každopádně přímočarost zápletky může pro mnohé znamenat mínus, i když já osobně to naopak považuji za výrazné plus, protože přes fantaskní motivy se příběh drží sympaticky při zemi. Celkově je sevřenější, akce nepůsobí tolik plánovitě a dokonce se zde našel prostor pro humor a nadsázku.
James Rollins opět dokazuje, že mistrem akce není bezdůvodně. Jeho technické výdobytky jsou uvěřitelné, postavy zábavné a scény nápadité. Navíc (oproti románům se Sigmou) zde upustil od konspiračních teorií, často násilně navázaných na různé světové památky. Je otázkou, nakolik se na tom podepsala ruka Granta Blackwooda, protože rozeznat, kde začíná a končí jaký který autor, je prakticky nemožné. V rámci oddechové literatury tak nelze jinak než hodnotit kladně. Čekáte-li ovšem od knihy něco víc než zábavu, čekáte u špatného titulu.

HonzaT
06.10.2015 4 z 5

Ale jo...Tucker i Kain jsou sympatičtí i když mají, ostatně jako všichni hrdinové, nepřebernou energii k plnění úkolů. Tucker měl v tomto přeakčněném románu více štěstí snad než rozumu. Univerzální předek není špatný námět k příběhu, chtělo by to rozebrat ještě více na vědecké úrovni, bavilo by mě to možná víc...uvidíme co bude další úkol. Podle Rollinse další dobrodružství bude ještě lepší, uvidíme...

čef
19.08.2015 5 z 5

Inovace dobrodružného žánru o zázračného psa a biohazard snad není na škodu. Základní atributy - lehký styl, napětí, exotika, těžko předvídatelné zvraty a vítězství dobra - jsou zcela naplněny a tak se můžeme nechat v klidu vést autory po světě plném dobrodružství, přátelství a profesionální vyspělosti.

PeterDzurjaník
03.07.2015 3 z 5

S Tuckerom a Kainom sme sa mohli stretnúť už v poviedke Tracker a románe Rodokmeň smrti. Teraz majú priestor len pre seba a pôvodný cieľ bol určite ukázať hlbokú symbiózu psa a jeho psovoda. Určite sa v tom prejavila aj Rollinsova láska k zvieratám a zverolekárska minulosť. Pokiaľ máte radi príbehy, v ktorých jedna z postáv je nejaké zviera, určite sa vám bude páčiť aj táto kniha. Rovnako sa potešia aj priaznivci dobrodružstva, bojových akcií, únikov a pátrania. Čo sa týka dynamiky a akcie, kniha je nimi preplnená a občas má človek až pocit, že ide čisto o sled akčných momentov za sebou.

Jedinou slabinou je, že Rollins väčšinou vo svojich dielach dáva prednosť pomeru 50:50 medzi akciou a vedou a ako celok následne pôsobia veľmi vyvážene a čitateľ má po prečítaní pocit, že si užil boje, výbuchy a zvraty, ale zároveň sa dozvedel niečo z dejín či o určitej vedeckej teórii. Tu je jednoznačne miska váh naklonená smerom ku gradujúcemu tempu plnom dobrodružstiev a tá druhá stránka je značne v úzadí a nemá toľko priestoru, aby upútala pozornosť a zaujala.

Verím, že väčšina čitateľov Rollinsových románov bude nadšená, ja mám po prečítaní skôr dojem, že som od neho čítal aj lepšie knihy (Rodokmen smrti zatiaľ jednoznačne vedie). Taktiež by ma zaujímalo koľko z knihy ide na jeho vrub a koľko z nej napísal spoluautor Blackwood.

lampernaqui
22.06.2015 4 z 5

Příjemná oddychová četba o nových "členech" Sigmy - používám uvozovky, jelikož se jedná o pouhou spolupráci se Sigmou. Aneb jak procestovat Rusko a Jižní Afriku společně se psem po boku pod rouškou denního světla a za zvuků kulek. Přítelkyni se do knihy nechce (a to má Rollinse ráda), protože by se neustále strachovala o psího hrdinu. A nedaří se přemluvit ani tím, že spoileruju: pejsek přežije. :) Určitě prý může utrpět zranění... no, však ona se nakonec přemůže a nechá se dobře bavit jako já.

Peťulka3
23.05.2015 5 z 5

Zase parádní příběh :-) Každou jeho knížku zhltnu jedním dechem a tahle nebyla vyjímkou :-)

reccal
14.03.2015 5 z 5

Amazonie skvělá, Deep Fathom skvělý, Pohřbeno v hlubinách super.... ale Tucker a Kain jsou jedním slovem úžasní! Bez dechu sledujete svět očima jednoho profesionála a jeho chlupatého parťáka, abyste s nimi prošli půl zeměkoule a zachránili svět. Ohraný námět, že to už tu někde bylo? Určitě.
Ale ne s takovým nábojem a mistrně napsaným napětím, které se střídá s úlevou, která graduje v nově objevenou překážku. Netrpělivě budu očekávat, až se tahle sehraná dvojka vrátí.

Rodaw
05.02.2015 5 z 5

Pro Jamese Rollinse mám zkrátka slabost a když do příběhu přidá úžasného pejska, není absolutně co řešit :-) Výborná kniha, která je akční od začátku do konce a místy i hodně napínavá.
Chvilkami sice na mě bylo těch zbraní až moc, ale Kain to všechno napravil! :-)
Doporučuju všem milovníkům pejsků, tahle kniha se Vám bude líbit! :)
Moc se těším na další příběh s Kainem :-)

Nelly
16.01.2015 5 z 5

Po upírské sérii (Krvavé evangelium) se opět vrátil starý dobrý Rollins. Opět napínavá cesta přes rozsáhlé studené Rusko až do horké Afriky. Těším se na další příběhy s Tuckerem i Kainem, jistě to bude dobrý doplněk, takový externí, k mé oblíbené partičce v Sigmě.

cedos
22.12.2014

Pro mě naprosto skvělá kniha, sice jen okrajově Sigma :) ale celkový příběh strhující a napínavý. Přiznám se, že jsem se při čtení knihy celou dobu strachovala o Kaina, to byly teda nervy:) ale přesto jsem knížku doslova "zhltla" ... někteří autoři prostě nikdy nezklamou. Nejúžasnější byl pro mě styl, kterým autor popisuje psí myšlení, instikty a chování ... kdo má doma psa nebo psa někdy cvičil, tak ví o čem mluvím.

Misa25
26.11.2014 5 z 5

Na to jak jsem se na knížku těšila, jsem se opravdu nenudila a celý příběh je prostě a jednoduše skvělý....miluju Kaina :D a další člen Sigmy, je stejný sympaťák, jako všichni ostatní :))))

mikika
25.11.2014 3 z 5

možná bylo očekávání přílišný, možná jsem byla namlsaná "psího thrilleru" od Roberta Craise, který si s psím faktorem pohrál mnohem víc... klasickej Rollins bez Sigmy, i když je na obálce.

ladycatelyn
11.11.2014 4 z 5

Kdo má rád tuhle literaturu určitě neutrpí když si jí přečte, závěr je předvídatelný, ale proto přece tyhle knihy čteme, že ... :-) Přečteno na "jeden zátah" hodnotím jako lepší průměr. Zajímavé je počtení také na závěr, kde autor rozlišuje mezi realitou a fikcí.

Nelly
17.07.2014 5 z 5

Už se těším na další knihu o Sigmě - měla by vyjít 28. listopadu 2014...