Tržiště

Tržiště https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309713/mid_trziste-45H-309713.jpg 4 95 25

Představte si, že stojíte na tržišti a pozorujete hemžení kolem… K jakému stánku se vydáte nejprve? A pokud byste se rozhodli jinak, změnilo by to nějak běh následujících událostí? A čí osudy se tu proplétají? Deset postav, deset úhlů pohledu, jak vyprávět jeden příběh: to je Tržiště Petra Hugo Šlika. Tento „román na přeskáčku“ vtahuje do děje každého jednotlivého čtenáře a dává mu možnost spoluvytvářet vyprávění. Začněte číst od jakékoli kapitoly a libovolně přeskakujte, kam se vám zlíbí. Jako na opravdovém tržišti. Jaký příběh skrývalo právě to „vaše“ tržiště?... celý text

MakiMel
30.08.2017 5 z 5

Nedovedu si moc předstvit, že bych to čtla na přeskáčku, mám pocit, že právě v tom pořadí, jak je to postaveno to má svůj smysl. I když je možné, že bych napřeskáčku měla z toho děje jiný pocit. A nejvíc mě dostalo, že teda vlastně na konci není jasně napsáno, jak to dopadlo, takže jsem pořád na vážkách s dvěma verzemi konce, i když asi tuším, a spíš si nechci připustit, která je ta správná. Knížku jsem "zhltla" za necelých hodin... což se mi běžně nestává, takže to samo o sobě hovoří o tom, jak moc mě chytla.

magnolia
27.08.2017 5 z 5

To je překvapení v brožované sice, ale graficky pěkně vyvedené knížce, přečtené za jedno odpoledne. Všechny postavy (různého věku) jsou zajímavě napsané, vzbuzují sympatie nebo aspoň pochopení, přitom to není plytké ani jenom depresivní čtení. Napadlo mě (a tak to sem odvážně napíšu), že je to něco mezi Hartlem a Třeštíkovou, ale je to možná i lepší, jenom kratší a bez reklamy. Při čtení se zamyslíte a dostanete chuť na kávu. Autora si pohlídám.

Jana_Hlus
07.04.2017 4 z 5

Jednotlivé povídky jsou výborně napsané. Bavily mě. Jen jsem očekávala, že na konci se více propojí, zůstalo vše otevřené. Prostě jeden den na farmářském trhu, který je mi blízký i tím, že tam také chodím:-). A určitě si přečtu další autorovy knihy, zaujal mě. 4/5

zaranda
14.03.2017 5 z 5

Výborná svěží kniha s netradiční formou. Všechny postavy mě moc bavily.

Terezk-a
05.01.2017 5 z 5

Jako milovnice farmářdkých trhů jsem se do této knihy (nečekaně) zamilovala!
Pestře psaná kniha popisující životy a osudy obyčejných lidí.
V každém příběhu je trocha poučení, zajímavosti a každodenní radosti.
Kniha se stává mojí srdcovkou!