Zmizení Edwina Lindy

Zmizení Edwina Lindy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402855/bmid_zmizeni-edwina-lindy-5Yu-402855.jpg 4 61 61

Tromby série

Poslední rok byl pro Edwina jako zlý sen. Potom, co za podivných okolností zmizel ve skalách jeho otec a málem přišel o maminku, začínají i na Edwina dorážet temné síly. Brzo si uvědomí, že se jim musí postavit čelem a bojovat, stejně jako hrdinové jeho milovaných fantasy knížek. Spolu s kamarády se rozhodne ochránit tajemství, které mu zanechal otec: mapu Šumavy a záhadný zápisník, který by v rukou mocných proměnil šumavské hvozdy v kamennou poušť.... celý text

ocean3
24.08.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha!

petr4927
28.05.2019 5 z 5

Těžko můžu být u hodnocení této knihy nezaujatý, neboť autora osobně znám, mám ho rád a vážím si ho.

Popis knihy jedním slovem: úžasná! Jakmile se začtete do několika kapitol, vtáhne vás do děje jako tromb do jiné dimenze (a jestli nevíte, co jsou tromby, přečtěte si knihu :) a nepustí.

Nepustí, protože vše je napsáno velmi čtivě a tak napínavě, že jste opravdu zvědaví, co se s Edwinem a jeho kamarády stane.

Těším se na další díl.

Čaroděj950
23.05.2019 5 z 5

Zmizení Edwina Lindy je thriller pro mládež, napínavý. Vtáhne i dospělého čtenáře a nepustí, možná dokonce ještě víc, protože ruku na srdce, my tátové se o své děti bojíme. Pokud by se jim dělo to, co Edwinovi, Anežce a Ptáčkovi, jistě bychom nezůstali jen tak sedět s rukama v klíně. Bál jsem během příběhu čím dál víc.

Sirius
14.04.2019 5 z 5

knížka kterou asi v knihkupectvi přehlédnete kvůli docela nevýrazný obálce... což by byla škoda. První kapitola je taková nemastná neslaná ale když se tahle knížečka rozjede tak je to fakt jízda. Je to žánrová paleta - trochu fantasy trochu detektivka a trochu horor. Je to jako kdyby se spojila temná atmosféra Stínadel Stanger Things a románů Stephena Kinga. Trojlístek hrdinů proti partě šikanistů co se nebojí vůbec ničeho a zatím vším něco co ještě neznamená jen tušíme. Je to napínavý je to strašidelný. Jsem nadšenej.

mirek69
31.03.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem byl hodně zvědavý! Jak se něco přirovnává k foglarovkám, tak jsem k tomu obzvlášť obezřetný. Tohle podle mého názoru foglarovka rozhodně není a je to tak dobře! Dětský svět a zvlášť školní prostředí je v knize popisováno velice reálně a současně. Přál bych tomuto dílku co nejvíc čtenářů, protože si to podle mne zaslouží. Jediné co mohu vytknout je fakt, že příběh končí tzv. v nejlepším a vy se marně rozhlížíte po dalším dílu! Tak věřme že na něj nebudeme dlouho čekat!

DorianGreene
30.03.2019 5 z 5

Výborný počin. Atmosféra i napětí románu Zmizení Edwina Lindy se dá srovnat s vrcholnými Foglarovkami. Začátek je sice trochu zmatenější, ale potom nastane parádní jízda, od které se jen tak neodtrhnete.

David Jan Žák
česká, 1971