Třinácté okno

Třinácté okno https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473801/bmid_trinacte-okno-YCf-473801.png 4 73 73

Co se skrývá v jednom lidském životě? Láska i nenávist, naděje stejně jako rány osudu. Albína to všechno zažila na vlastní kůži. Narodila jako dcera bohatého a oblíbeného sedláka, bohužel ale brzy ztratila maminku a nová macecha jí udělala ze života peklo. Oporu nenašla v poblouzněném otci, ani v bratrovi, kterého nenávist zahnala do rukou prospěchářských právníků. Macecha Albínin život dál ztrpčovala stovkami drobných ústrků, a nakonec dohodla i manželství bez lásky a připravila ji o rodinné dědictví. Přesto se Albína nikdy nevzdala. Všechnu svou vůli napřela k tomu udržet svou novou rodinu pohromadě a šťastnou. Navzdory válečnému nedostatku, těm nejkrutějším ztrátám i osobním démonům manžela a nejbližších. Třinácté okno je rodinnou ságou klenoucí se přes polovinu dvacátého století. Od konce monarchie po léta komunistické diktatury sleduje osud statečné ženy, která se odmítla sklonit a vytrvala. Její život nebyl lehký, ale dokázala být příkladem dalším. Venkovskou amazonkou, díky jejíž síle a vůli jiní zvítězili, i když se to zdálo nemožné.... celý text

Knižní střípky
26.07.2022 5 z 5

Máte-li rádi příběhy klenoucí se po několik desítek let z našeho českého prostředí, kde se kromě obyčejného každodenního života dozvídáte i o historických událostech dané doby, tak rozhodně knihu doporučuji. Je opravdu skvělá. Albínin život nebyl vůbec jednoduchý, byť to byla dcera nejbohatšího statkáře ze vsi, již od útlého dětství na růžích ustláno vůbec neměla. Nicméně jí asi všechny ty rány osudu, které schytávala, vzaly radost ze života a nedokázala se nad nimi povznést, čímž bohužel působila poněkud zahořkle. Možná kdyby jí byla dána do vínku trochu jiná povaha, mohl se její život ubírat trochu jiným směrem nebo možná také ne, toť otázka. Při čtení jsem hodně přemýšlela nad tím, jak nás utváří to, odkud pocházíme, jaké dětství jsme prožili... TŘINÁCTÉ OKNO je výborná kniha a já ji moc ráda doporučím dále.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Renatecka
12.07.2022 4 z 5

První polovina knížky pro mě byla vyloženě balzám, ale v půlce se to nějak zlomilo a vadila mi taková ta Albínina zahořklost. Ale jo, líbilo se mi to.

lady78
06.07.2022 3 z 5

Pěkný příběh, jen konec mi přišel oproti celé knize najednou hodně rychlý a takový utnutý.

Lucie311
05.07.2022 1 z 5

Kniha mi vůbec nesedla.

e-Kindle
30.06.2022

Velmi čtivá kniha se zajímavým a pohnutým příběhem.

zdehan
14.06.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha co žena všechno dokáže když je sama stojí za přečtení.

ZUZKA28
07.06.2022 5 z 5

Zrovna čtu, jsem na 80 stránce a mně se moc líbí, dobře se mi čte, jsem spokojená. Obálka je kouzelná.

Pípasek
05.06.2022 5 z 5

Krásná obálka, ale hlavně nádherný příběh ženy, která se vždy dokázala zvednout ze dne.