Tajemství Nágů

Tajemství Nágů
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375824/bmid_tajemstvi-nagu-K4N-375824.jpg 4 50 50

Trilogie Šiva série

< 2. díl

Dnes je bohem. Před 4000 lety byl pouhým člověkem. Krvelačný válečník z kmene Naga zabil jeho přítele Brahaspatiho a teď je na stopě jeho ženě Sati. Řeč je o Šivovi, jenž přišel z Tibetu a kterému je přisuzována síla zničit veškeré zlo. Nezastaví se, dokud nevypátrá svého démonického nepřítele a nepomstí se. Pátrání jej zavede až k Nagům, hadímu lidu, kde se přesvědčuje o tom, že zlo je zde skutečně všudypřítomné. Království pomalu umírá a korunní princ je zavražděn. Šivovi vlastní průvodci jej zrazují a podvolují se temné straně. Šiva je však odhodlán dopátrat se pravdy, a to i přesto, že země plná smrtících tajemství před něj neustále klade různé překážky.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , Omega
Originální název:

Secret of the Nagas , 2011


více info...

Přidat komentář

vojteska70
25.03.2022 4 z 5

Líbilo se mi to

PetraKysova
06.01.2022 4 z 5

No kde začať, knihu som čítala asi rok po prvej takže som sa samozrejme strácala v postavách. A vlastne do konca knihy som niektoré vôbec nevedela zaradiť. Čo ale ničomu nevadilo. Hlavné postavy sú jasné, čiže dej sa dá veľmi dobre pochopiť.
Druhá kniha sa mi ale páčila o niečo menej než prvý diel. Nebola zlá to vôbec nie, prečítaná za dva dni, čo dosť svedčí o kvalite príbehu.
Príbeh ma proste veľmi baví, je to iné, osviežujúce, je skvelé, že to nepísal američan, pretože to by dopadlo úplne inak. Páči sa mi ako postavy najskôr premýšlajú a až potom jednajú. Je úžasné sledovať ako sa z nepriateľov stávaj spojenci a že zlo nie je na prvý pohľad vidieť. Super niektoré odhalujúce momenty príbehu, tie som nečakala.
Teším sa na ďalšiu časť.
PS: Niektoré myšlienky som čítala manželovi, pretože aj keď je to fantasy kniha v niektoré myšlienku sú naozaj krásne a donutia človeka zamyslieť sa.


GošaGoša
26.02.2021 3 z 5

Ta jinakost je osvěžující jako citrónová zmrzlina v parném dni uprostřed léta. Evropská, americká či jiná měřítka nechejte zavřená v šuplíku. Nebudete je potřebovat. Tohle je jiné. A očekávat něco jiného než JINÉ, tak budete zklamaní. Dramata rychle vzplanou a rychle pohasnou, jedno neuvěřitelné dobrodružství střídá druhé a nic není nemožné. Legendy ožívají. Srovnání Amishe s Tolkienem jednoduše ignoruji, protože jejich díla jsou až příliš rozdílná. Jediné, co mě vytočilo u prvního i druhého dílu, je závěr. Prostě utnutý, aby mě to donutilo číst další díl a další a další... jako telenovela.

klara1550
31.01.2021 4 z 5

Není to kniha, kterou bych potřebovala mít doma, ale je to příjemné čtení. Hrozně mě baví ta indická mentalita - kdyby měl ten motiv zpracovat Američan, běželo by to celé úplně jinak. =)

cca
25.09.2020 5 z 5

Co si budeme povídat, není to žádné složité čtení. Je to ale něco úplně jiného než co jsem kdy četla (resp. prostředí a postavy jsou jiné) a prostě je to příjemná oddechovka. Možná jsem o to nadšenější, protože jsem neměla žádná velká očekávání a byla jsem příjemně překvapená. Tento díl se od prvního charakterem trochu liší nicméně mně se líbil možná i více, protože byl trochu komplexnější co se týče děje.

mggorion
19.09.2019 1 z 5

Na túto trilógiu som sa veľmi tešil, z doporučení na internete som mal veľké očakávania. Knihy som čítal v angličtine, no po rečítaní celej trilógie som sklamaný. Knihy sa čítali pekne, príbeh písaný ceľkom pútavo ale hodne dejových konštrukcií je veľmi slabích, mám rád fantasy žáner, ale ani fantasy nestrávi niektoré "hlúposti" uvedené v tejto trilógii. Za seba trilógiu nedoporučujem.....

Tyrkysová
19.07.2019 3 z 5

Druhý díl trilogie je oproti tomu prvnímu, který byl více akční, plný dějových zvratů. Prakticky nic není takové, jaké se zdá a příběh nás nepřestává překvapovat. Svou výraznou roli také začne zaujímat politika a mezilidské vztahy. Velmi důležitý je i postupný přerod samotného Šivy v člověka osvíceného, duchovního a filosoficky přemýšlejícího.
Amish Tripathi si pohrává s charakteristikou postav, umí vykreslit zajímavé situace a okořenit je i troškou napětí. Bohužel pro nás Evropany neznalé indické mytologie je však velmi snadné se ztratit ve jménech a cizokrajných názvech, které slovníček na konci knihy zachrání jen zpola.

Gustik5
04.06.2019 3 z 5

Jako oddychová série s jiným prostředím, než na jaké jsme v žánru běžně zvyklí, a sympaticky vykreslenými postavami (byť občas jednají trochu naivně či dětinsky) stojí jak Tajemství Nágů, tak předešlý titul Nesmrtelní z Meluhy určitě za pozornost. Slušná kniha? Určitě ano! Indický Tolkien? Rozhodně ne. Tolkien vytvořil natolik svébytné a komplexní dílo, že se o tom může většině (nejen) žánrových spisovatelů tak leda zdát. Navíc mytologii (v jeho případě zejména severskou a germánskou) nepřepisoval, jen z ní zlehka vycházel, což je rozdíl oproti Amishovi. Ten totiž právě tu indickou přepisuje do jiných kulis. Nutno dodat, že závěrečnou část trilogie Šiva – Přísahu Vájuputrů, která má vyjít ještě letos, si přečtu docela rád…

Black54
07.05.2019 3 z 5

Kniha nezklamala, drží si kvalitu prvního dílu i když zde bylo o poznání méně akce. V první polovině hodně vysvětlování a cesta za zlem skrze Šivovo duševní osvícení. Druhá polovina knihy už byla pro mne mnohem zajímavější a odehráli se zde pro mne nečekané zvraty i tolik tížená akce. Opět velký problém s Indickým názvoslovím a dosti podobnými názvy postav kde jsem musel dávat velký pozor abych neztratil nit. Celkově se těším na třetí díl.

KnihoMorka
02.04.2019 5 z 5

prahnu po dálší

Hana46
27.03.2019 5 z 5

Opět napínavé a už se nemůžu dočkat posledního dílu.

Štítky knihy

Tibet Šiva

Autorovy další knížky

Amish Tripathi
indická, 1974
2018  73%Nesmrtelní z Meluhy
2019  74%Tajemství Nágů