Tessia: Zrození čarodějky

Další román z pera spisovatelky Trudi Canavan, tentokrát o vzniku Společenství čarodějů a o dějinách sachakanské války, jež se odehrála stovky let před událostmi Trilogie o černém mágovi. Tessia se touží stát léčitelkou a zachraňovat lidské životy, stejně jako to dělá její otec, vesnický léčitel v Mandrynu na jednom z okrajových panství Kyralie. Její velký sen se však rozplývá v jediném okamžiku. Při ošetřování pacienta v domě lorda Dakona, místního čaroděje, se jí pánův host, sachakanský mág Takado, pokusí násilně zmocnit. Tessia se brání a instinktivně při tom použije magii – ukazuje se, že je předurčená… Stává se Dakonovou učednicí a stěhuje se do jeho přepychového domu, nosí překrásné šaty a k dispozici má početné služebnictvo. Nové poslání však s sebou nese také dlouhé hodiny studia a tvrdé sebekázně. Přináší jí velký díl zodpovědnosti, a jak se později ukáže, také bolesti. Takado se totiž hodlá za ponížení, které mu uštědřila, mstít. Události nezadržitelně směřují k válce mezi dvěma zeměmi – k magické válce, jež navždy změní životy všech zúčastněných. Dobrodružný a poutavý příběh o sachakanské válce je plný nečekaných zvratů a událostí, o nichž kyralijské kroniky dosud mlčely nebo lhaly: Co se stalo se Zásobním kamenem, zdrojem nepředstavitelné ničivé síly, a kdo má na svědomí vznik pustin na sachakansko-kyralijské hranici? Jak ve skutečnosti vzniklo Společenství čarodějů? Především se však ukazuje, že nejtěžší nemusí být porazit nepřítele, ale vyhrát nad sebou samým. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93551/tessia-zrozeni-carodejky-JoQ-93551.png 4.377

Dějiny sachakanské války 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Zoner Press

The Magician´s Apprentice, 2001

Kniha Tessia: Zrození čarodějky

Aelka
12.02.2018

Čtivá knížka, děj mě zaujal a hrdinové mi byli vesměs sympatičtí

Viviana-Mori
08.08.2016

Pěkně napsaná fantasy o čarodějích. Už trilogie o Sonee se mi hrozně líbila a doslova jsem jí hltala a tato kniha byla taky moc dobrá, líbí se mi, že to není nijak přemrštěné různýma potvorama a jsou tam jen lidé, obyčejní a nebo čarodějové. A je v tom i dost z reality, hlavně co se týče té války, něco mi to dosti připomíná.

Jekysek
14.11.2015

Moje první kniha od Trudi, takže nemohu porovnávat s jinými.
Každopádně, první polovina se mi četla lépe, než ta druhá. Postavy byly dobře vykreslené, jen časté přeskakování mezi nimi mě rušilo - zrovna jsem se do někoho "vžila" a už se příběh přesunul jinam.
Oblíbila jsem si především Jayana a lorda Dakona.
Příběh se mi ale pod kůži nevryl tak, jak jsem od fantasy zvyklá. Normálně se nemohu dočkat, až najdu chvilku a začtu se, třeba i ve škole při hodině; k téhle knize jsem ale šla jen, když jsem prostě neměla co jiného dělat. Čekala jsem víc.
Celkově - nenadchne, ani neurazí.

Klarv
11.10.2015

Chtěla jsem dát původně 5 hvězd, ale posledních 5 kapitol jsem neuměla dočíst. Nějak mě to nebavilo.

LiLLu
05.09.2015

nemuzu se prokousat, nevim, těšila jsem se na magii kouzla a prostě nevim

Leiah
16.11.2014

Uzasna knizka! Prvni, kterou jsem od teto autorky cetla a diky ni jsem jejim kniham naprosto propadla.

1bastinka
20.10.2014

Velmi zajímavý příběh a jako vždy skvěle napsáno.Jsem opravdu ráda,že jsem objevila tuto vyjímečnou autorku.A těším se na další knihu

ph-m4367
08.07.2014

Tessiu jsem dostala k narozeninám jinak bych si jí asi nekoupila... Obálka mě moc nezaujala... Jinak na začátku mi dala zabrat a v jednom momentu jsem si myslela že jí snad nedočtu ale nakonec se to rozproudilo a mě se to začalo číst lépe takže jsem jí dočetla a docela se mi i líbíla. :)

čarodějnice

Trudi Canavan