Tři životy

Tři životy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514215/bmid_tri-zivoty-4uN-514215.png 4 110 110

Alix St. Pierreová. Pravá ruka Christiana Diora. Suverénní rusovláska v kalhotách, která si nepotrpí na upjaté společenské normy. Má slabost pro gin a čokoládový dort a zásadně nemluví o tom, co dělala za války. Teď však musí najít člověka, který ohrožuje její budoucnost. Dříve, než ji najde on.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Three Lives of Alix St Pierre , 2022

Markett
06.06.2023 5 z 5

Tři životy jedné rusovlasé dívky - poznáváme sirotka, špionku a druhou ruku úžasného návrháře Christiana Diora. A že to stojí za to.

Oproti jiným knížkám od této autorky, tak tady se nám sice prolínají dvě dějové linie, ale žádná není "ze současné doby", ale obě popisují události v minulosti - během války a po válce, a poznáváme různé tváře hlavní hrdinky Alix.
Co se mi moc líbilo a musím určitě "vypíchnout" je to, že je knížka napínavá až do konce. Hlavní zápletka je příjemně obohacená silnými příběhy přátelství a lásky. A když už jsem u toho, Anthony byl prostě boží. Během čtení jsem si ho představila tak barvitě, až jsem se do něj úplně zamilovala. Moc se mi líbily dějové linie mezi ním a Alix (a přiznávám, že jsem jí opravdu záviděla).

Nechci moc prozrazovat o ději, protože knížka rozhodně stojí za přečtení a pozornost. Natasha Lester mě se svými knížkami nikdy nezklamala, a všechny jsou pro mě top. Takže pokud někdo váháte, zda se do čtení pustit, tak pochyby pryč a směle do toho, protože příběh je to opravdu nádherný a čtivý.
Za mě plný počet hvězdiček... :)

nada3314
30.05.2023 4 z 5

Příběh je rozdělen do sedmi částí a dvou linek, které se střídají. Moc často se mi to nestává, většinou se mi obě linky líbí stejně. Tentokrát mě však bavila víc část z poválečné Paříže - rok 1947, válečná část z Itálie a Švýcarska na mě byla moc špiónská, vojenská, surová chyběla mi zde romantika.

Autorka zajímavě propojila název knihy s dějem. Vše má dokonalý smysl a čtenář ihned pochopí, co tím autorka myslela (sirotek, špion a asistentka Diora). Alix je v každém svém životě považována za silnou ženu, která se svým feminismem vůbec netají a naopak je její velkou zbraní.

Alix St. Pierreová a Antony March tvoří v příběhu ústřední dvojici. Oba jsou sympatičtí hrdinové a krásně se o nich četlo. Hodně jsem jim přála, aby byli oba po těch hrůzách, co přežili, konečně šťastní. Christian Dior a jeho krásná díla v podobě šatů jsou obrovská třešinka na tomto díle.

Natasha Lester je královna popisů, ta dokáže vše tak neskutečně malebně popsat, až čtenáři přechází zrak. Já jsem si ty šaty od Diora ani googlit nemusela, samy se mi před očima předváděly :-)

Posledních 50 stran byla neskutečná jízda, takhle kdyby byla napsána celá kniha, tak se rozplývám blahem. I tak se mi příběh moc líbil a určitě si další knihu od Natashy přečtu. Ještě jsem si stále nesehnala Pařížskou švadlenu budu to muset co nejdříve napravit. Doporučuji i pro ty co nečtou poděkování atd. přečíst na závěr knihy Slovo autorky: Kolik toho musela autorka přečíst a rešeršovat je až neskutečné a už se vůbec nedivím, že její romány jsou takto do detailu propracované. Na další počin se moc těším, snad bude v knize více romantiky, to bych si moc přála. Zatím je pro mě na prvním pomyslném místě Skříň plná Diora. Hodnotím 4 poctivé hvězdy a doporučuji.

zuzana2599
27.05.2023 5 z 5

Alix a Anthony - splynutí dvou lidí, kteří si padnou jako tělo a šaty, takové, které všude sedí jako ulité. Tuto větu jsem si vypůjčila z bohatého textu románu, moc se mi zalíbila.
Tři životy - další rozsáhlý, spletitý a skvěle napsaný příběh z pera oblíbené australské autorky. Román je příběhem Alix St. Pierreové, která dětství prožila jako sirotek, za války pracovala jako špionka a po válce je pravou rukou Christiana Diora. Proto název Tři životy.
Děj odehrávající se v poválečné Paříži byl i pro mne čtivější, a líbil se mi určitě víc. Krásné šaty, slavný návrhář, hledání pravdy, láska... Ovšem i linka válečná ze Švýcarska a Itálie je dobře napsaná, jen samozřejmě smutná a bolestná. Natasha Lester vždy napíše mimořádně kvalitní příběh a Tři životy nejsou výjimkou.

ivetdos
22.05.2023 4 z 5

Kniha Tři životy je pro mě zatím nejslabší, stále se ale řadí mezi ty nadprůměrné. Chybělo mi více romantiky a malinko jsem se nudila u částí z období války, které na mě byly někdy až příliš zdlouhavé. Kniha má lehce feministický nádech, ale takovou tou příjemnou formou. Hrdinky autorčiných knih jsou vždy statečné ženy, které využívají své možná na první pohled vypadající křehkosti k odvážným činům a na tehdejší dobu jsou velmi soběstačné, až drzé a to já mám ráda. Opět tu máme Paříž a Diora, ale zase z trochu jiného soudku.

Miluju autentičnost a čtivost Natashiných knih a tady tomu nebylo jinak. Určitě se chystám na další autorčiny knihy, pro mě je sázka na jistotu.

Ivuska.09
22.05.2023 4 z 5

V hlavní roli žena, která se jen tak něčeho nezalekne. Typická Natasha Lester. Pokud se vám líbily její předchozí knihy, jistě vás zaujme i tato.

spencer
19.05.2023 3 z 5

Alix St. Pierrová žila tři životy. Jeden jakožto sirotek, druhý jako špionka během 2. světové války a poslední coby zaměstnankyně u známého módního návrháře Ch. Diora. V průběhu knihy putujeme z jedné doby do druhé a sledujeme hlavní hrdinku v různých obdobích jejího života.

Titul je jasnou ukázkou toho, jak válka dokáže změnit člověka. Jak už jsem naznačila, v příběhu se vyskytují tři dějové linky, jež sledují Alix v různých obdobích jejího života (před, během a po válce). Je na každém čtenáři, aby se rozhodl, která z rolí, jež Alix zastala, se jejímu nitru skutečně podobá. I když se autorce podařilo udělat každou z nich zajímavou, jednotlivé části se mezi sebou pletly, a to především kvůli většímu počtu postav. Pokud ji navíc máte načtenou, odhadnete některé motivy předem a nenajdete tak uvnitř tak velká překvapení, jak tomu bylo u jejích předešlých knih.

Tři životy bych se nebála doporučit fanouškům historických románů plných napětí a romantiky. Třebaže mě knížka tolik neoslovila, moc se mi líbil Alixin pohled roli ženy ve společnosti a způsob, kterým autorka do příběhu zařadila prvky feminismu. Otevřela na tehdejší dobu důležitá témata a jsem moc ráda, že je do děje zařadila.

EvikU.
16.05.2023 4 z 5

Tři životy je příběh o Alix St. Pierrová, která v dětství přijde o rodiče, kteří měli nehodu. Starají se o ní jejich známý Meerovi. Ti mají dceru Lilly, s kterou si vytvoří velké přátelství spolu s kamarádem  Bobbym. Bobby ji požádá o ruku, ale přichází válka a s ní i odloučení a bolestivé období pro všechny.

Alix je průbojná a dostává nabídku od americké vlády vyškolit se na špiónku a odjet do Švýcarska. Později dělá i štafetářku a pomáhá partyzánům. Má krycí jméno, všechny informace, které získá předává přes telegram. Mnohdy zašifrované. Po válce přijíždí do Paříže pracovat pro Diora, v té době ještě neznámého návrháře oděvů. Při tom pátrá po hitlerovském náckovi, kvůli kterému umřelo moc partyzánů, protože ji zradil. Minulost bolí a Alix si dává si za vinu smrt svých blízkých.

Kniha je rozdělená do sedmi částí, kde se postupně střídá období za války a období v Paříži a New Yorku po válce. V Paříži se seznamuje s Anthonym Marchem, který ji pomáhá vypátrat minulost. Kdo pochybil. Pracuje jako redaktor v slavném časopisu Vogue a dělá s ní rozhovor. Zamilují se jenže jejich doba není jednoduchá.

Minulost stále vylézá na povrch a Alix si přeje změnit podmínky pro ženy. Aby nebyly jen loutky manželů, ale samostatně myslící,pracující ženy.

Líbí se mi, že je to opět jiný pohled na válku, že I ženy byly statečné a riskovaly své životy. Ženy nikdo nepodezíral, proto byly vhodné doručovatelky různých vzkazů i jídla. Natasha Lester píše poutavě. Každý příběh jiný, ale každý zaujme.

Začátek knihy je skvělý, prostředek chvíli malinko vázl, přišlo mi to okolo války a toho co se stalo takové zdlouhavé. Ale to trvalo jen chvíli a konec byl takový, že mi opět vyhrkly slzy.

VasnivaCtenarka
15.05.2023 4 z 5

Mnoho čtenářů píše, že je více zaujala linka po válce, mne osobně však přišly obě linky zajímavé. Obě dějové linky byly skvěle propracované a opravdu velmi uvěřitelně vykreslovaly dobu, ve které se Alix zrovna nacházela.

V knize nechybí napětí, nebezpečí, nacistická krutost, ale ani jemné nuance lásky, které příběh velmi hezky dokreslují. Avšak nečekejte žádné ohromné romantické výbuchy - kdepak, to v knize není.

Knihu mohu určitě doporučit, avšak upřímně musím také napsat, že jsem se trošku ztrácela ve jménech hrdinů a občas jsem měla problém se začíst. Domnívám se však, že to nebylo způsobeno knihou, ale mým roztržitým myšlením, se kterým se v poslední době potýkám, protože se připravuji na státnice a do toho ještě vstoupilo těhotenství v pozdějším věku, které mi tu a tam dávalo zabrat.

Přestože mi více sedla kniha Dům na Riviéře, musím i tentokrát před autorkou smeknout. Miluji kvalitně propracované příběhy, které vám poskytnou nejen skvělý příběh, ale i představu toho, jak to v jiných dobách fungovalo, ačkoliv jsou hrdinové fiktivní.

Šánka
06.05.2023 4 z 5

Další krásný příběh mé oblíbené autorky. Musím se ale přiznat, že mě tentokrát více bavila linka po válce, než ta válečná, špionážní, v té jsem trošku plavala. Ale kdo má rád tuto tematiku, jistě ji ocení a přijde si i tady na své.
Příběh je vypravěný ve dvou časových osách, v té poválečné v roce 1947 se s hlavní hrdinkou Alix dostáváme do Paříže, zaživáme začátky slavné éry Christiana Diora a současně se rozplétá tajemství, zrada a válečná tragédie. A nechybí ani pěkná romantická linka. Alix je na svou dobu hrdinka nekonvenční, svá, silná i nezávislá. Bude se vám líbit!
Doporučuji nevynechat autorčin doslov, v němž nám přibližuje skutečné osobnosti, které v této historické fikci vystupují.

Danago
19.04.2023 5 z 5

Alix je velice sympaticky vykreslená hrdinka, která je odvážná , lidská, soběstačná a hlavně velmi inteligentní a na svou dobu hodně nezávislá. . Prožíváme s ní dvě časová období. Období po válce a během druhé světové války, kdy pracovala jako špionka. Je opravdu šokující jak se změnil pohled na ženy po válce. V době války hrdinky a po válce ženy v domácnosti které nemají právo na vlastní názor a ke každé maličkosti potřebují svolení manžela. Pro tyto hrdinky to musel být velký šok. Autorka tento paradox vykresluje ve všech svých knihách a mě to vždycky znovu šokuje.
V této knize je linka po válce asi o něco zajímavější, více se dozvídáme o začátcích módního návrháře Diora o tom jak se snaží prorazit a jak to nebylo úplně jednoduché.
Kniha je opět skvěle napsaná. Chytne vás za srdce.
I když Dior a Paříž se opakuje ve všech autorčiných knihách každá z knih je úplně jiná.

Raislin
15.04.2023 5 z 5

Kniha je hezká a čtivá. Jsou zde dvě dějové linky. Jedna z války a druhá hned po válce. Mě líbí obě. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí.
Ve srovnání s ostatními knihami od autorky je tato pro mě slabší, ale na mém celkovém "žebříčku" je kniha stále hodně vysoko. Dle mého názoru rozhodně stojí za přečtení.

Yanny
14.04.2023 4 z 5

Když jsem četla v roce 2019 Pařížskou švadlenu jako mou úplně první knihu od autorky nenapadlo by mě, že se z autorky stane jedna z mých oblíbených, že budu chtít číst všechno, co napíše (teď už 4. knihu) a hlavně, že si získá takovou popularitu. :) Až Skříň plná Diora totiž spustila tu vlnu nadšených ohlasů na její psaní a historické příběhy.
Já se tomu nedivím. Ale na druhou stranu mám trochu obavu, že Skříň plná Diora byla opravdu tou nejlepší a teď už to bude velmi těžké překonat.
Třem životům Alix St. Pierr dávám opět 4 hvězdičky jako všem jejím předchozím knížkám. Zhltla jsem to jako malinu a vůbec se nenudila, ačkoliv je tahle knížka o dost střízlivější než všechny její předchozí knihy. Věnuje se jen dějové lince jedné postavy ačkoliv měla 3 životy. Hodně oceňuji, že jsme se zde tentokrát nemuseli trápit s linkou ze současnosti, protože tu většinou čtenáři moc nemuseli.
Jde tu o děj během války a po válce. Dějová linka během války mi přišla trochu nedotažená a klidně tam toho mohlo být víc, abych pochopila souvislosti a hlavně to i citově prožila
I tak ale oceňuju, že tu tentokrát nejsou žádné telenovely typu odhalování, kdo je koho příbuzný apod. Také romantika je tu hodně věrohodná.
Takže samozřejmě doporučuju a těším se na další knihy naší drahé Natashy! :D
Jen by se to tentokrát mohlo už týkat něčeho jiného než Paříže a Diora. To už si myslím, že se až moc opakuje.
Jo a taky hodně oceňuju, že se v příběhu objeví hrdinka z její předchozí knihy! :) Poznáte ji tam?

Paja1709
05.04.2023 4 z 5

Další pěkný příběh od autorky. Musím, ale říct, že mě časová linie z války nebavila tak jako po válce. Taky jsem se někdy ztrácela ve čtení, že jsem si musela odstavec přečíst znovu abych pochopila souvislost.Nevim jestli to nebylo způsobeno překladem. To nic nemění na tom ze se těším na další knihu od autorky.P.S. Ale Skříň plná Diora prostě vede.

Jenny46
03.04.2023 5 z 5

Úžasný příběh!!!
Nádherný víkendový čtenářský zážitek moji oblíbené autorky. Zbožňuji všechny knihy od NL každá ve mně zanechala vzpomínku, obdivuji jak pečlivě má výzkum a historické fakta.

Alix bývalá špionka inteligentní, nezávislá je skvělá sympatická postava. Její život byl pestrý v Itálii, Švýcarsku a Paříži. Po konci války se stěhuje do Paříže nastupuje na novou pozici v módním domě Ch. Dior. 1946 - Paříž, móda krásné šaty Dior, které v knize popisuje začátky slávy, první přehlídky...
Potkává sympatického novináře Anthonyho M. zjistí, že je spojuje minulost z války.

Jak dlouho vydrží štěstí Alix ? Znovu vyplouvají na povrch staré křivdy, může napravit a najít spravedlnost?!

Autentický příběh, který má špiony, tajemství, intriky, napětí popisuje i milostný příběh.
Chemie mezi hlavními postavami byla od začátku moc jsem jim fandila, vřele doporučuji 5*