Tři životy

Tři životy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514215/bmid_tri-zivoty-4uN-514215.png 4 108 33

Alix St. Pierreová. Pravá ruka Christiana Diora. Suverénní rusovláska v kalhotách, která si nepotrpí na upjaté společenské normy. Má slabost pro gin a čokoládový dort a zásadně nemluví o tom, co dělala za války. Teď však musí najít člověka, který ohrožuje její budoucnost. Dříve, než ji najde on.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Three Lives of Alix St Pierre , 2022

lucakuca
14.04.2024 3 z 5

Bylo dobré a nebylo to špatné stop
Pořád jsem čekala na ty tri životy stop pak během poslední čtvrtiny knihy stop ta informace ke mně přišla stop
je to vlastně její život rozložený do tří částí stop velmi nevyvážené stop kdo umře stop se dozvím relativně brzo stop dost me to nasra*o stop
dovětek boží jako vždy stop plný úžasných informací stop jako třeba stop proč pořád píšu stop stop
Vysvětlení stop znaménka jsou dražší nez slova při psaní telegramu stop za valky stop

Kristy.Seb
07.04.2024 5 z 5

Nikdy neodmítej něco proto, že se bojíš.

Život je neustálá oběť; vzdáváme se něčeho, co považujeme za méně důležité; výměnou za něco lepšího, ale teprve na konci se ukáže, jestli jsme si vybrali správně.

Odpuštění je slovo, které vymyslel muž, který ho očekává, ale nikdy ho oplátkou nedá. Přežití je slovo, které vymyslela žena, protože takhle žije.

Musíte do toho jít celým srdcem a duší, jak to nepochybně dělá každý, kdo chce uspět.

Víme, čím jsme, ale nevíme, čím můžeme být.

Začátky mi trval, než jsem se zorientovala ve jmenech a časech. Ale zase tohle byla pecka!

blanka5960
20.03.2024 5 z 5

Nová kniha od Natashi Lester je malinko jiná, než jak jsme u autorky zvyklí, ale i tak je opět skvělá.
Kniha je rozdělena na šest částí, střídají se časové osy z období válečného a těsně poválečného. Musím říct, druhá část je linka z válečných let a ta mě při čtení překvapivě moc nebavila. Měla jsem pocit, že je zde na mě moc jmen a tak nějak jsem se ztrácela. Možná to bylo jen ovlivněno mou nepozorností a náladou, těžko říct. Ale ostatní části a hlavně závěr to byla opět Natasha Lester jak ji známe.

Hlavní hrdinka Alix po válce začne pracovat u začínajícího módního návrháře Christiana Diora. Vleče za sebou stín minulosti, pronásledují ji události při kterých přišlo o život devět mužů. Křivda, kterou nejde zvrátit, ji pronásleduje každý den i noc. Alix chce dostát spravedlnosti, najít viníka. Tajemný muž La Voce se ozývá a jen ona jej může odhalit světu.

Po dočtení celé knihy musím uznat, že i ta druhá část měla být napsána, tak jak byla. Vše dávalo smysl, vše zapadlo, tam kam mělo.
Přemýšlela jsem, proč mám knihy od Natashi Lester tak ráda.
Její knihy dokáží člověka naprosto pohltit. Dokáže skvěle popsat prostředí, postavy, vzbudí ve vás zájem o události té doby. Osobně si neustále při čtení něco vyhledávám, zjišťuji jak vypadaly všechny ty nádherné šaty od Diora. Hledám si fotografie míst na kterých se příběh odehrává, informace o válečných operacích, tajných organizací....
Odpovědí je, že přesně pro tu skvělou kombinaci všeho, co vzbudí zájem. To za mě splňuje jen dobře napsaná kniha.

Tři životy můžu všem doporučit, už teď se těším na další autorčinu knihu.

PS: doporučuji nevynechat autorčin doslov, kde vysvětluje a odhaluje co je fikce, co jsou reálie, jaké osobnosti ji při psaní inspirovaly.
Hodnocení 4,5

blanka5960
20.03.2024 5 z 5

Přemýšlela jsem, proč mám knihy od Natashi Lester tak ráda.

Tři životy můžu všem doporučit, už teď se těším na další autorčinu knihu.

Hodnocení 4,5

Snapeova
17.02.2024 3 z 5

Možná budu jednou z mála, kterou tato kniha nenadchla. První půlku jsem se vyloženě trápila a vůbec jsem necítila touhu číst dál, takže jsem celkově četla tohle dílo dlouho. Příběh mel určitě zajímavé prvky i témata, ale provedení na mě příliš nezapůsobilo. Až v druhé půlce se to více rozjelo a byla jsem schopná to dočíst už poměrně rychle a trochu si to i užít. Romanticka linka měla něco do sebe a byla vcelku hezky zpracovaná, ale zároveň na mě působila lehce naroubovaně, jako by tam úplně nezapadala. I to chvilkové zaškobrnutí ve vztahu, působilo prostě jen jako něco, co tam autorka chtěla mít, aby ke konci trochu vygradovala napětí a čtenářovy emoce.

Mandlevest
25.01.2024 5 z 5

Od Natashy jsem přečetla vše, co se u nás vydalo, její příběhy ve dvou časových rovinách si mě vždy podmaní. Jednak má čtenářsky vyrovnané linky z minulosti a současnosti (já vím, ta z minulosti je vždy o kapku emotivnější, ale to připisuju době, většinou válečné, kdy osudy postav jsou zákonitě vyhrocenejší) a také, že pracuje s reálnými fakty a osobami, které prokládá svou fikcí a nereálnými (ale pro mě pouze fakticky :-)) hrdiny. Pro tuto knihu vše výše uvedené tak úplně neplatí. Tady ty kapitoly z minulosti byly dosti kostrbaté a myslím, že za to autorka až tak nemůže, prostě se mi nelíbil překlad knihy. Dokonce se mi zdálo, že některé věty nedávaly smysl, což u popisu špionáže je problém a čtenář se místy přestává orientovat. Samozřejmě nerozumím redakční práci jednotlivých nakladatelství, ale nezasloužila by si tato oblíbená a talentovaná autorka "svého" překladatele? Koukala jsem a každou z jejich knih přeložil někdo jiný, což je škoda, a tento překlad byl, za mě, nejhorší. Přitom příběh to je krásný, možná, po Skříni plné Diora, nejhezčí, co jsem četla. Moc se mi líbily kapitoly o módě a spolupráci s Diorem a moc se mi líbila i romantická linka s Marchem, nic prvoplánového a kýčovitého, to mám ráda. A také samotná hrdinka Alix si získala moje sympatie, silná hrdinka, která si jde za svým. Výborná knížka, krásný příběh, škoda, místy, toho překladu. Ale za to autorka nemůže, a proto maximální hodnocení a budu vyhlížet další poutavý román.

ivca7818
22.01.2024 3 z 5

Velmi slabé, asi nejslabší kniha autorky. Dej předvídatelný, zbytečně rozvláčný a bohužel velmi těžko uvěřitelný. Hlavní hrdinka mi přišla nesympatická, ukňourana, a pak z ní dělali strašně statečnou odbojarku, která de facto dokázala hýbat veškerým válečným denim. A ta milostná linka byla taky otravná, za mě tři hvězdy.

Leonita
14.12.2023 5 z 5

Možná se někomu může zdát, že se příběh vleče, ale já se autorce klaním až k zemi, kolik zdrojů musela prozkoumat a jaká mravenčí práce se za knihou skrývá. Můžeme se dočíst o spoustě historických postav a událostech, o kterých většina nemá ani tušení a to velice poutavým vyprávěním. Romantickou zápletku beru jako třešničku navíc a upřímně doufám, že brzy budu mít možnost si zase přečíst něco nového z Diorova okolí a válečných událostí.
Za mě úžasná příprava knihy a i čtivý příběh, kterého budu zase několik dní plná.

zandu
12.12.2023 1 z 5

Mno nevím... jak jsem byla na další knihu autorky natěšena, tak jsem zklamaná. První půlku jsem poctivě přečetla, pořád jsem si říkala, že už to konečně musí nabrat nějaké grády a ono stále nic. Druhou půlku jsem vlastně ani rychle nepřelétla, skoukla jsem jen konec. A je mi šumák, co se vlastně dělo. Bohužel tentokrát mě kniha vůbec, ale absolutně vůbec nebavila. Jediná světlá chvilka byla založení domu módy Ch.D., tyto kapitoly byly super. Ale toť vše.

Mlsnákočka
23.11.2023 3 z 5

Tak já také půjdu proti proudu všech nadšených čtenářů této knihy. Děj se ukrutně vlekl, spousta postav, které tam vůbec nemusely být a hlavní hrdinka se mi zdála trochu rozporuplná. Na jedné straně nesmírně statečná žena, špionka, která si umí dupnout a vymoci pro patryzány i nemožné, pravá ruka Christiana Diora a na druhou stranu ustrašená holka s nízkým sebevědomím.
Chtěla jsem dát dvě **, ale kapitoly o zakládání módního domu Christiana Diora mě zaujaly. Výborné je na konci knihy i Slovo autorky. Škoda, že autorka díky milostné lince sklouzla k lacinému románu typu “červené knihovny.

SPOILER:
A zápletku, kde se s Marchem kvůli ničemu rozjedou, tu jsem vůbec nepochopila. Ta část byla úplně mimo, jen natahování příběhu.

Szilvia1
07.11.2023 5 z 5

V knížce Tři životy je hlavní hrdinkou Alix St.Pierre,která na začátku osiřelí ale pak se vypracuje na špionku,kterou už zustává i když je po válce.Příběh je rozdělený n a dvě části:minulá a současná doba.Je to krásný příběh,kde se ženy snaží aby byly respektovány,mohli pracovat,a kde je i láska.Je vidět ale i si to mužeme přečíst na konci knížky,že autorka si s příběhěm dala ohromnou práci a výsledek je že z toho kdo má rád(a) příběhy od autorky,je nadšenej.

zdenaR
15.10.2023 4 z 5

Autorka má velmi zajímavé knihy, tato se také velmi dobře četla.
Dějová linie byla sice trochu překombinovaná, přesto zajímavá.

RoseDadas
01.10.2023 5 z 5

Natasha Lester vyniká skutečně velkým vypravěčským talentem, který uhranul desetitisíce čtenářů po celém světě. Pro její díla jsou charakteristické dvě dějové linie, z nichž je každá z jiného časového období, a přesto se v určitém bodě protknou. V jejích knihách jsou často tematizovaná válečná léta a módní průmysl. Autorka si obvykle volí hrdinky s osobitým charakterem, dívky a ženy, které se jen tak ničeho nezaleknou a které by pro své milované obětovaly i vlastní život.

ydnac
03.09.2023 5 z 5

V MINULOSTI ŠPIONKA.
V SOUČASNOSTI ZAMĚSTNANKYNĚ CHRISTIANA DIORA.

Alix za války spolupracovala s odbojem v Itálii. Měla svého informátora, ale dalo se věřit jen pár lidem, každý mohl zradit...
Dokázala zajistit vysílačky, zbraně, alkohol, cigarety a jídlo pro partyzány. Seznámila se s nimi osobně.
Její pomoc zachránila hodně životů, ale nemohla zachránit všechny...

Po válce Alix zjistila, že jeden konkrétní nacista unikl spravedlnosti. Nebyl odsouzen a uvězněn, ale žije ve stejném městě a má tu nové spojence.
Díky němu Alix cítí vinu za to, co se stalo...
Díky němu je ohrožena i její práce u Diora.
JE NAČASE ZÚČTOVAT!

Tentokrát má však kolem sebe lidi, kteří jí rádi pomohou proti nacistovi.
Novinář, prostitutka a bohatá dáma. Spojí je společná touha po spravedlnosti, láska i přátelství.
Doufala jsem, že padouch bude potrestán...

ALE...
KARMA JE ZDARMA :-).

Autorka je moje oblíbená a její knihy jsou skvělé všechny, takže i tato :-).
Těším se na další :-)

Ivulka432
26.08.2023 3 z 5

Opět půjdu proti proudu: pro mě kniha byla: "uf, konečně dočteno". Pro mě zdlouhavé a zbytečně rozvleklé osa války mě vůbec nebavila a ztrácela jsem se ve jménech, kdo je kdo. Souhlasím s komentáři Magdalenkačte a spencer. Nejsem si nyní jistá, zda si další knihu autorky vůbec budu chtít přečíst za mě s "odřenýma ušima" 3*.

xena2711
14.08.2023 5 z 5

Mám moc ráda autorčiny knihy a tato novinka určitě není výjimkou. Prolínají se zde dvě časové roviny a jedna je zajímavější než druhá. Alix je nejen sirotek a špiónka, ale i pravá ruka návrháře Christiana Diora. Doporučuji..

veruptackova
26.06.2023 5 z 5

Tohle je Natasha Lester jak ji milujeme, a přesto je v mnohém jiná. I kdyžse stejně jako v předchozích knihách střídají dvě časové linky, tentokrátnejdeme až do současnosti, ale pouze do roku 1947 a mě opravdu bavilo sledovatživot v poválečné Paříži a sympatickou hlavní hrdinku, kterou změnily válečnéroky. Vím, že někteří čtenáři měli problém se začíst a v jisté fázi jim vadilo imnožství jmen. Já naštěstí tento problém absolutně neměla a kniha mě vtáhla odprvní strany. U knih této australské autorky mě nepřestává překvapovat, že mě vlastněbaví číst o šatech, což by mě nikdy nenapadlo. Moc se mi líbilo, jak autorkavysvětlila název knihy, který vám plně dojde až v poslední kapitole. Fascinujemě, jakým způsobem do příběhu zvládne zakomponovat skutečné postavy. Vyloženěvás nutí dohledat si spoustu informací. Miluju její snahu o historickoupřesnost a její poznámky na konci knihy hltám snad ještě více než samotnýpříběh. A i když Tři životy v mých očích netrumfly Skříň plnou Diora ani Dům naRiviéře, rozhodně vám je k přečtení doporučuju!

4,5*

Magdalenkačte
12.06.2023 3 z 5

Hlavní hrdinka celého příběhu Alix St. Pierreová se po válce stává pravou rukou Christiana Diora v oblasti propagace nově otevřeného módního domu v roce 1947.
Ona však stále ale přemýšlí nad akcí, která se stala za války a jako tajná špionka byla její součástí. Alix si klade si za vinu smrt 9 mužů. Minulost ji pronásleduje a ona chce objasnit dávnou křivdu stůj co stůj.
V této knize je příběh plný lásky, boje za spravedlnost a krásných šatů od Diora.
Povede se Alix odhalit, kdo ji tehdy za války krutě podvedl??? Čtěte a dozvíte se.

Na tuto knihu jsem se moc těšila a očekávání jsem měla obrovská, protože příběhy kolem Diora mě prostě fascinují a autorka mě velmi vždy bavila.
Bohužel knížka má velmi pomalý rozjezd a já se nemohla dlouhodobě začíst. Asi posledních 150 stran bylo skvělých a byla to typická Natasha Lester.
Určitě ale na autorku nezanevřu a těším se na další příběhy z pera této madam vypravěčky.

FejKýý
09.06.2023 4 z 5

Do příběhu jsem se nemohla ze začátku vůbec začíst. Ale cca po 80-100 stranách už jsem se začetla a bylo to lepší a lepší. Knihu jsem nakonec nečetla tak dlouho a věřím, že se dá přečíst do 2-3 dnů. Bála jsem se opět tloušťky knihy, ale vůbec to nebylo na škodu. V knize máme dvě linky minulost (doba během války) a přítomnost (1947 - po válce). Linka během války tam moc nebyla a byla krátká, skoro celá kniha byla o přítomnosti, nemůžu moc říct která byla lepší. Asi o kapku ta přítomnost, ale podle mě jen proto, že minulost ani moc nedostala šanci. Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Trošku jsem se bála, že konec bude smutnější. Protože co si budeme... konec knihy Skříň plná Diora mě dostal a málem jsem plakala. Tady ten konec není tak hrozný a je vlastně takový milý. Obdivuji paní spisovatelku, jak vše studuje, než o něčem napíše. Doporučuji si tedy určitě přečíst i slovo autorky na konci knihy. Každopádně během čtení, jsem si už i já vyhledávala šaty od Diora. Některé byly opravdu nádherné.

Markett
06.06.2023 5 z 5

Tři životy jedné rusovlasé dívky - poznáváme sirotka, špionku a druhou ruku úžasného návrháře Christiana Diora. A že to stojí za to.

Oproti jiným knížkám od této autorky, tak tady se nám sice prolínají dvě dějové linie, ale žádná není "ze současné doby", ale obě popisují události v minulosti - během války a po válce, a poznáváme různé tváře hlavní hrdinky Alix.
Co se mi moc líbilo a musím určitě "vypíchnout" je to, že je knížka napínavá až do konce. Hlavní zápletka je příjemně obohacená silnými příběhy přátelství a lásky. A když už jsem u toho, Anthony byl prostě boží. Během čtení jsem si ho představila tak barvitě, až jsem se do něj úplně zamilovala. Moc se mi líbily dějové linie mezi ním a Alix (a přiznávám, že jsem jí opravdu záviděla).

Nechci moc prozrazovat o ději, protože knížka rozhodně stojí za přečtení a pozornost. Natasha Lester mě se svými knížkami nikdy nezklamala, a všechny jsou pro mě top. Takže pokud někdo váháte, zda se do čtení pustit, tak pochyby pryč a směle do toho, protože příběh je to opravdu nádherný a čtivý.
Za mě plný počet hvězdiček... :)