Tri ženy

Tri ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433706/bmid_tri-zeny-n6T-433706.jpg 3 83 25

Prenikavý pohľad do tajov ženskej sexuality. Túžba. Vzrušuje nás i mučí. Ovláda naše myšlienky, ničí naše životy. Žijeme len pre ňu. A predsa o nej nehovoríme. Je skrytou silou nášho života, no aj tak zostáva do veľkej miery neprebádaná. Za posledných osem rokov prešla americká novinárka Lisa Taddeo šesť ráz naprieč celou krajinou, aby nazrela do duší obyčajných žien z rôznych regiónov a prostredí. Výsledkom jej úsilia je kniha Tri ženy, najvernejší portrét ženskej túžby, aký kto kedy zachytil, a zároveň jedna z najdiskutovanejších kníh posledného roka. Na predmestí Indiany žije Lina, žena v domácnosti a matka dvoch detí. Z jej manželstva sa po desiatich rokoch vytratila vášeň. Dni trávi upratovaním a varením pre muža, ktorý ju odmieta pobozkať na ústa, lebo ho "ten pocit uráža". Na Linino zdesenie mu dá za pravdu aj manželská poradkyňa. Lina túži po láske a dennodenne zápasí s atakmi paniky. Cez sociálne siete sa skontaktuje s bývalým priateľom a nadviaže vzťah, ktorý ju celkom pohltí. V Severnej Dakote stretneme sedemnásťročnú stredoškoláčku Maggie, ktorá sa dôverne priatelí s pekným, no ženatým učiteľom angličtiny. Jeho nočné esemesky a telefonáty postupne vedú k utajenému vzťahu, ktorý sa pretaví aj do fyzickej roviny. Osemnáste narodeniny plánuje Maggie osláviť tak, že vynechá vyučovanie a budú sa celý deň milovať. Namiesto toho sa s ňou učiteľ v deň svojich tridsiatych narodenín rozíde. Roky plynú, Maggie nemá titul ani kariéru, ba ani sny, pre ktoré by túžila žiť. Keď zistí, že muž, ktorého milovala, získal titul učiteľa roka Severnej Dakoty, rozhodne sa vyjsť s pravdou von - no stretne sa s nedôverou bývalých spolužiakov i súdnej poroty. Súdny proces obráti svet v pokojnej komunite hore nohami. V exkluzívnej enkláve na severovýchode krajiny napokon spoznáme Sloane - krásnu a úspešnú majiteľku reštaurácie. Jej manžel sa rád prizerá sexu svojej ženy s inými partnermi. Sloane si roky kladie otázku, kde sa končí manželova túžba a kde sa začína jej. Raz si manželia prizvú do postele nového milenca a jeho tajomstvo donúti Sloane, aby sa popasovala s nerovnomerným rozložením síl, ktoré bolo hnacou silou ich životného štýlu. Kniha Tri ženy, príbehy troch žien, ktoré autorka sledovala takmer desaťročie z bezprostrednej blízkosti a prerozprávala ich s ohromujúcou úprimnosťou, predstavuje prelomovú štúdiu erotickej túžby v súčasnej Amerike. S bezprecedentnou hĺbkou a emocionálnou silou odhaľuje jej krehkosť a komplexnosť a definuje odlišnosť ženskej a mužskej túžby. Kniha je skvelým žurnalistickým i rozprávačským počinom. S nesmiernou empatiou predstavuje čitateľom tri nezabudnuteľné ženy a pozoruhodnú autorku. Ich skúsenosti sú dôkazom, že problémy nenaplnenej sexuálnej túžby sú spoločné všetkým ženám na svete. Štúdia sexuálnych túžob troch žien mapovaných v priebehu ôsmich rokov... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Three Women , 2019

Audrina
13.02.2020 5 z 5

U téhle knihy jsem byla před samotným čtením zvědavá, jaká bude. Recenze, které jsem na ni četla byly totiž veskrze pozitivní, kdežto komentáře zde mluvily o opaku. Za sebe ale musím říct, že mě kniha rozhodně nezklamala.
Líbilo se mi, jak jsou pocity ohledně vztahů/lásky/sexuality v knížce popsány. Otevřeně si myslím, že spoustu podobných emocí v sobě drží mnoho žen, ale otevřeně je nikdy neřekneme, protože se to nehodí...zároveň je na knížce hodně znát, že se odehrává v celkem puritánské Americe. Spousta událostí tak pro mě byla opravdu nepochopitelná. Skvěle to vystihuje následující věta: "Všichni tak řeší, že jsem ztratila panenství a přitom jsem pouze ztratila panenství"

Laviedete
07.01.2020 2 z 5

Senzace roku 2019, jak je uvedeno na obálce knihy, příběh opravdu není. Nerada nedočítám knihy, takže jsem nějak dočetla, ALE i když jsem neočekávala v ženském, sexuálně zaměřeném díle zázrak, opravdu se to číst nedalo. Alespoň dvě hvězdy za část Doslov.

efka.michalkova
30.12.2019 odpad!

Odkládám nedočteno. Asi jako oddechovka někoho neurazí, mě bohužel ani tak nestačí. Námět mě nenadchl, nepřipadá mi nějak extra zajímavý, popravdě spíš jako z červené knihovny. A už si svého času vážím více než abych čekala jestli se to v půlce knihy změní

Pettinka
28.12.2019 2 z 5

Za mě teda nic moc. Taková průměrná kniha. Byly chvíle, kdy jsem byla opravdu začtená a říkala si, jak to bude dál. Ale aby pro mě byla kniha opravdu dobrá a zajímavá, potřebuji takových "začtených" chvilek mnohem více. Takže za mě docela průměr a jsem ráda, že už ji mám přečtenou :)

DariDerek
27.11.2019 5 z 5

Společenský román Tři ženy je reálným vyobrazením života tří různých žen, jejichž životy se neprolnuly, ale přitom mají mnoho společného. Tohle vyprávění, které na vás v knize čeká, nemohl vymyslet žádný spisovatel, tohle mohl napsat jen sám život.
Už autorka ve svém úvodu čtenáře seznámí s tím, jak tyto příběhy vznikly, co za tím stojí a věřte mi, v průběhu čtení vám bude pomalu, ale jistě padat brada, až na konci zjistíte, že máte otevřenou pusu a nechápete, jak tohle všechno je reálné, pravdivé a „živé“.