Tri roky bez mena

Tri roky bez mena https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326450/bmid_tri-roky-bez-mena-kaa-326450.jpg 4 6 2

Autentický príbeh dennikovou formou - rozprávanie autorky, ktorá prežila tri roky v Osvienčime. Opisuje tu osudy väzňov, vykresľuje charaktery ľudí v najstrašnejšom prostredí, aké vedel fašizmus vytvoriť pre nevinných ľudí.

adelinka
22.03.2017 4 z 5

V poslednej dobe sa dosť vydávajú knihy tohto žánru a hlavne z koncentračných táborov. Kniha sa ku mne dostala náhodou, nevedela som o čom bude. Vybrala som si ju aj do čitateľskej výzvy. Aj keď dni v koncentráku idú poväčšine jeden za druhým rovnako, čítanie nebolo nudné ani opisy nezachádzajú až takej formy, žeby sa vám z toho robilo zle.....

TiniQ
29.01.2017 3 z 5

Aj ked som uz vela knih precitala o tejto tematike, este som necitala pribehy o Slovenkach v koncentracnych taboroch. Bolo to velmi zaujimave citanie. Je to autorkina jeidna kniha a ani na nete som o nej nevedela najst nic dalsieho. Skoda. Kniha bola napisana v roku 1962, a ospevovanie Sovietskeho zvazu asi patri k tomu aby kniha mohla byt pubikovana vobec. Sice v tych podmienkach by asi clovek ospevoval kazdeho kto mu da aspon kustok chleba.Styl pisania je tak trosku kostrbata a tazkopadna ale pribeh je autenticky takze preto 3*.

Autorovy knížky

1962  77%Tri roky bez mena

Kniha Tri roky bez mena je v