Tři poloviny Ino Moxa a další amazonští čarodějové

Tři poloviny Ino Moxa a další amazonští čarodějové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504566/bmid_tri-poloviny-ino-moxa-a-dalsi-amazo-c1Z-504566.jpg 4 6 2

Kniha Tři poloviny Ino Moxa a další amazonští čarodějové je vrcholným románovým dílem slavného peruánského spisovatele Césara Calva, který je považován za jednoho z největších hispanoamerických básníků a vypravěčů. Ústředním tématem je výprava hlavního hrdiny za náčelníkem Amawaků Ino Moxem do hloubi pralesa. Jde o jakousi iniciační cestu do nitra lidské duše a do hlubin magického vědění, kde září věčné světlo dávného poznání, které bylo hrubě narušeno násilným střetem dvou civilizací. Šamanské praktiky a nauky nejsou ve vyprávění brány jako výzva k návratu do minulosti, ale spíše jako pootevřená alternativní brána k léčbě těla i ducha moderního člověka. César Calvo jako zkušený básník využil při popisu halucinačních stavů, které se prolínají celou knihou, svých poetických dovedností, aby proměnil vize ve slova a proměnlivé obrazy ve sled libozvučných celků, jež se nedají uchopit naším racionálním myšlením.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Dokořán

Las tres mitades de Ino Moxo y otros brujos de la Amazonía , 1981

los
09.03.2023 3 z 5

pro milovníky šamanských mouder, přírodní magie a jihoamerické mytologie, doplněná krásnými tematickými ilustracemi, obrazný jazyk snových vizí a fantastické obrazy, v nichž se prolíná svět živých bytostí, živlů, elementů i duchů; potěší i rozsáhlý slovníček charakteristických reálií

CdC
22.02.2023 5 z 5

Lehké čtení to rozhodně není, ale toho, kdo vytrvá, kniha odmění. Krásné poetické pasáže, mýty o zrození světa, proniknutí do jiných světů... A velmi neobvyklý vypravěč, kde se stírá já a někdo jiný. Mile překvapilo, když se i jako jedna z postav objevil Julio Cortázar. K tomu přílohy - fotky, malby, slovník na konci. Ani tolik let po původním vydání kniha nepůsobí zastarale.

šamanismus Peru šamani peruánská literatura Amazonie hispanoamerická literatura román pralesa

Autorovy knížky

César Calvo