Třetí dcera

Třetí dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534506/bmid_treti-dcera-65f810162c5d6.jpg 4 2 1

Penterie byla kdysi mocnou říší, která padla s posledním velkým králem. Na jejích troskách lidé vybudovali nová města a království. V jednom z nich žije i princ Marco, který se nechce stát králem, byť k tomu byl předurčen. Jeho mladší bratr touží být hrdinou, ale zatím k tomu neměl příležitost. Sousední zemi by ráda vládla bojovná Alessandra. O králi po svém boku však nechce ani slyšet. Její starší sestra je zaslíbena chrámu a je rozhodnuta udělat cokoli proto, aby osudu kněžky unikla. A prostřední Bianka dokáže víc než zdobit královský dvůr. Jenže to nikdo nevidí. Ani jeden z nich netuší, že dávný nepřítel se chystá jejich malicherné starosti obrátit v prach a ukrást jim to nejcennější, co mají – domov. Rubínové doly a Šeptavý les skrývají tajemství, která mohou zlovolné plány nepřítele překazit. Přesto bude záchrana Penterie vyžadovat oběti. Dobrodružná fantasy s kapkou romantiky o tom, že se temnota skrývá v každém z nás a nikdy nevíte, kdy se prodere na povrch.... celý text

Matri
30.04.2024 4 z 5

"Našla si místo v jeho srdci tak rychle. Až příliš. V jeden den ani nevěděl, že existuje, a druhý se pro její odmítnutí opíjel s bratrem v krčmě. Jestli ji ztratí, zešílí zármutkem, protože takovou, jako je ona, už by znovu nenašel."

Samozrejme, že novinka od Leandry Sold mi nemohla uniknúť! Od knihu Přáni! je autorka mojou srdcovou a automaticky siaham po jej knihách, čomu samozrejme dopomáhajú aj tie top úžasné krásne obálky :-*
Tentokrát ma čakal krásny doslova rozprávkový príbeh o 3 sestrách, mágii, dvoch princoch, sliepke (!) a dokonca som dodala aj draka! :)
Musím v úvode povedať, že hlavná postava Alessandra mi evokovala legendárnu princeznú Fantaghiro - obľúbené modro-oranžové šaty, najmladšia z troch sestier, večná rebelka, učí sa bojovať atď (nespomeniem všetky podobnosti - lebo spoiler!)... a mňa veľmi bavila! Najmä dynamika jej vzťahu s Marcom - ich počiatočná nenávisť, tajnosti, príťažlivosť ;-) Pre mňa určite najsilnejšia stránka knihy!
Samotný príbeh krásne plynul. Niekedy možno až moc rýchlo. Niečo by som kľudne aj viac rozpísala. To je aj prípad záverečného rozuzlenia, ktoré prišlo zdanlivo až moc ľahko :-/
Ako som spomenula, príbeh je rozprávkový, avšak dosť krvavý - autorka sa neštíti krvi a aj s hlavnými postavami teda pekne pozametala :-o
Hoci sa našlo pár výhrad, som spokojná. Dostala som veľmi pútavú oddychovku, ktorá zabavila a vrátila ma trošku do detstva :)
4,25*

"Já žárlil na muže, který tě líbal na chodbě hostince,“ přiznal.
„Cože?“ zatvářila se nechápavě. „V tom hostinci jsi mě přece líbal ty.“
Skoro neznatelně přikývl. „Právě, ale tys nešeptala moje jméno. A nevolala jsi ho ani v horách. Chtěla jsi jenom Mathea.“ Jak on toho chlapa nesnášel. A jak mu záviděl. Snad tisíckrát už proklel ten hloupý nápad se jím stát."

Leandra Sold (p)
česká, 1987