Trénink emocí

Trénink emocí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42234/mid_trenink-emoci-2Gh-42234.png 4 10 2

Podtitul: "Práce s emocemi na základě racionálně emoční terapie" Můžeme skutečně odmítnout cítit se mizerně? Může racionální myšlení změnit naše emoce? Jak racionálně přemýšlet o sobě, o druhých a o svých životních podmínkách? Odpovědi na tyto a další otázky přináší kniha Alberta Ellise, jejíž základní poselství lze vyjádřit velice jednoduše: Většina emočního utrpení a psychických trápení není nutná, představuje nepřiměřenou reakci člověka na realitu a může být do značné míry redukována. Hněv, úzkost a deprese nejenže často nejsou nutné, ale jsou dokonce někdy i neetické. Jestliže totiž člověk připustí, aby ho něco nepřiměřeně emočně rozrušovalo, je především nespravedlivý vůči sobě samému. Racionálně-emoční terapie nabízí možnosti, jak ovlivnit své nepřiměřené emoce a jednání. (zdroj: portal.cz)... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

How to Stubbornly Refuse to Make Yourself Miserable About Anything: Yes, Anything , 2000

Slůník
16.11.2019 3 z 5

Pro mě užitečná knížka.

LordSnape
31.05.2015 1 z 5

Příště bych měl být více pozorný při výběru a číst pořádně podtituly, protože jsem si z této publikace nic neodnesl. Pan Ellis vás v podstatě nabádá, aby jste žili a jednali racionálně. Je to jednuduché, že. Tak proč je tolika lidí nešťastných a musejí žít v trápení den za dnem? Kniha jako taková se nám všem vlastně vysmívá a říká, že si za vše můžeme sami, což je z části pravda, nicméně ještě k tomu dodává, že si za všechny ty útrapy, krize, hněv a úzkosti vlastně přivádíme sami, protože máme buď moc vysoké nebo naopak nízké nároky a nežijeme v realitě. Jsem tady sám, koho občas žití v reálnu naprosto unavuje a přijde mu všední? Jsem snad jediný, kdo si občas něco naplánuje a věří, že mu to vyjde a snaží se jít za svými sny? Pochybuji, že ano... Pan Albert Ellis vymyslel jistou odnož poměrně úspěšné kognitivně-behaviorální terapie a učí zvládat emoce pomocí racionálních příkazů, cvičení a jiných oblíbených pomůcek tohoto směru. Nicméně mu jako všem KBT terapeutům chybí pokora a možnost uznat, že ta jejich cesta není všemocná. Namísto toho se dočkáme ze začátku knihy jen prázdného chvástání. Jak typické. Pro mě tohle rozhodně není, ale to neznamená, že jinému to nesedne. Narozdíl od autora jiné možnosti nikdy neodsuzuji.

psychoterapie emoce, pocity

Albert Ellis