Zelený rozparovač

Travis McGee je člověk, který věří, že život je příjemný a snadný. Aspoň jeho život takový je. Setká se se svým dávným přítelem Meyerem, který se mu snaží vysvětlit, že skutečný život je vlastně jen nekonečný souboj se zlem, jež je všudypřítomné; Travis tomu však nevěří. Pak se to stane. Někdo chladnokrevně a brutálně zavraždí ženu, která je pro Travise vším. Šokovaný McGee se rozhodne vrahy najít. Pátrání jej zavede až do centra fanatické náboženské sekty, jejímž skutečným programem je však mezinárodní terorismus. Dotek se světem krutosti a fanatické nenávisti dovede Travise McGee až k pochopení skutečné podstaty života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43754/zeleny-rozparovac-43754.jpg 4.26

Travis McGee 18.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

The Green Ripper, 1979

Kniha Zelený rozparovač

R.E.M.
24.02.2017

Průměrná detektivka, kde takřka celý děj prozradí anotace (upozornění pro čtenáře, kteří se chtějí nechat dějem překvapit).

nightlybird

18. román ze série s McGee nepostrádá žádný z atributů předchozích knih a osobně mne potěšilo, že jsem zde opět objevil starou známou Srdcovou sedmu. Doslechl jsem se, že se na její kotviště dodnes sjíždějí Travisovi fanouškové (neověřeno, nebyl jsem tam).