Trable s tygry

Rozsáhlý povídkový soubor je uveden povídkou s názvem Tygr, která je jakýmsi předobrazem pozdějšího románu Tracyho tygr. Přes třicet povídek se Saroyanovým neopakovatelným, melancholicky radostným způsobem dotýká tak rozličných témat, jako jsou autorovo dětství, svět hollywoodských ateliérů, válka, láska, politika, mravenci, nenávist, peníze (a zvláště když nejsou), práce a život. Všechny je spojuje hluboké porozumění pro bolest a tragédie tohoto světa, láska ke všemu živému a obdiv k tomu, co život činí lepším a bohatším, realismus, který autorovi nedovoluje uchýlit se k jakékoli všeřešící ideji, laskavý, avšak ne bezzubý smysl pro humor a hlavně tygři, kteří jsou tohle všechno dohromady a z nichž alespoň jednoho by měl každý z nás mít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19462/trable-s-tygry-40Q-19462.jpg 459
Literatura světová
Vydáno, Argo

The Troubles with Tigres, 1938

Kniha Trable s tygry

@pavlas

Sice jsem od pana Saroyana četl jen dvě knihy, tuto a Tracyho tygra. Ale první povídka vyprávějící příběh o tulákovi, který píše knihu a žije svůj příběh ve stylu Lukáše 12:22-34 se mi hluboko vryla do paměti. Příběh je fascinující a jako původní vzor, pro mne dalece překonává Tracyho tygra, který z ní dle výše uvedené anotace vychází. Tohle je pravý tygr.

asfalt

Pohoda

Měňavka
06.11.2018

Trošku slabší než Tracyho tygr, nicméně pořád příjemné pohlazení pro čtenářskou duši.

macek166
17.04.2013

Naivní povídky plné zdánlivé komedie, trochu nostalgické, ale nakonec nám chtěl Saroyan ukázat jen život, kde není dobré něco dávat společnosti a lepší je se pořád poflakovat a žebrat. První povídka výborná, poslední dobrá, zbytek dle mého brak.

escritor
30.12.2011

Opravdu jsou povídky jako pohlazení. Jsou trochu naivní a rozhodně nedosají kvality Tracyho tygra, ale i tak neurazí!