Továrna na smrt

Podtitul: dokument o Osvětimi-Birkenau. Kniha je doplněna tím, co vyšlo najevo při procesu s vrchním velitelem všech táborů Rudolfem Hoessem, v březnu 1947 před tribunálem ve Varšavě. Předmluva E. F. Burian. Autoři napsali knihu brzo - hned po osvobození, v roce 1945, toto je 6. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135682/tovarna-na-smrt-RZU-135682.jpg 4.8208
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Naše vojsko

Kniha Továrna na smrt

Matne

Kniha je ponurá, těžko se dá představit co se tam vše dělo. Každý z těch milionu osudů je tak strašný, že by stačil jeden den toto prožít ve skutečnosti, a trauma by jsme měli na celý život. Každý z těch zplynovaných lidí byl jeden opravdový lidský osud, který byl semlet.

Kamil123
27.11.2020

Tato kniha ve mně zůstane po zbytek života. Nic ''lepšího" na toto téma jsem ještě neobjevil. Je to drahokam v mé knihovničce. Knihu jsem poprvé četl před 20lety, ale dodnes na mě má takový vliv, že si každý den uvědomuji v jaké bezstarostné a pohodové době teď žijeme. Knihu nedoporučuji slabším a citlivější povahám, je to opravdu silný emoční nápor, kde jsou popisovány ty největší zvěrstva pachané na lidech včetně těch nejmenších dětí...

jirka9453
22.05.2020

Tak tohle je kniha. Dá Vám zabrat. Syrovější a otevřenější informace o Osvětimi si troufám tvrdit nedostanete ani od průvodců přímo na místě. Tolik odvahy, tohle vše tak natvrdo vysypat světu, vybojovat si místo na světě zpět z pozice bezcenného kusu bezejmenného otroka... nedá se číst najednou. Musel jsem jí číst po etapách.

Tuhle knihu by si měli přečíst všichni neo-nacisté, dnešní znuděná generace i ti, kdo se snaží holocaust zlehčovat nebo popírat. Je smutné a neuvěřitelné, co máme my, lidé, ve vlastních dějinách.
Už nikdy více žádnou událost, o které by podobná kniha musela vzniknout. Neuznat hodnotu této knihy znamená znevážit památku všech, komu koncentráky vzaly život.

Pavelpi
10.05.2020

Dost drsná kniha o tom,co dokáží lidé udělat jeden druhému jen proto,že jsou z jiného národa,který má zrovna smůlu.Utrpení a bolest,ponižování člověka a nakonec třeba i smrt.To byl nacismus.Číst to v dnešní době současné karantény alespoň mě dostalo i do deprese.Musím si rychle vybrat něco veselejšího,aby mě tahle blbá nálada rychle přešla.

Enxinka
29.01.2020

Doporucuji precist. Kazdemu. Vypoved o vrazdeni a potlacovani lidskosti bez romanovych prikras, ktere jsou ted tak popularni. Utrpeni a bezmoc. Autenticke fotografie. Co se delo, je strasne. Jeste horsi je, ze to svet dovolil a spousta lidi se na tomto zverstvu dogmaticky podilela. A co povazuji dneska snad za nejhorsi - lide nad temito odpornymi ciny zaviraji oci. Nerespektuji pamatku a utrpeni lidskych bytosti, ponevadz “dneska se neco takoveho nemuze stat”. Pritom je jeste vice prostredku, jak hermeticky ovladnout skupiny lidi.. opravdu bych si moc prala, aby si tuto knihu precetl kazdy. Smutne jen je, ze ctenar ma moznost knihu odlozit, kdyz je toho na nej moc.. ale jakou moznost meli lide, kteri meli tu smulu, ze nespadali do meritek hodnych arijcu?

Kocourek
29.01.2020

Asi nejlepší kniha o utrpení v koncentračních táborech. Souhlasím,měla by to být povinná četba. Moc se zapomíná, , ze se něco takového dělo. Když si k tomu přidáte ještě Smrt je mým řemeslem od Merleho , tak je téměř ucelený pohled o vyhlazovacich táborech.

Library&me
28.01.2020

Tak málo hodnocení? Tak málo v přečtených? Tato kniha by měla být v povinné literatuře pro dospělé. Jak nabádají i autoři, po přečtení nezakládejte zpět do knihoven, ale nechte kolovat. Doporučuji přečíst i knihy jako např.: Chudí v Lodži, Pět komínů, Sonderbehandlung neboli zvláštní zacházení. Též knihy se silným zážitkem z období holokaustu. :(
A pokračování této knihy: Noc a mlha.

hellena1523
02.01.2020

Velmi detailní, velmi silné.