Železný starkofág

Totální válka na všech frontách! Arsenal, monstrózní robot, který kdysi dokázal vyřídit všechny Avengery, se vrací v nové podobě – a to přesně ve chvíli, kdy Tony Stark změnil svět svou virtuální realitou zvanou Útěk! Jenže kdo má ve skutečnosti Útěk pod kontrolou? Kdo má pod kontrolou skutečný svět? A kdo má pod kontrolou Iron Mana? Odpovědí na minimálně jednu z těchto otázek je zavilý padouch známý jako Controller. A odpovědi na ty ostatní vás možná překvapí! Iron Man není jenom zbroj. Je to myšlenka, vylíhlá v mozku génia. A když máte realitu, kde myšlenka a existence samotná jedno jsou, kde se představivost Tonyho Starka může oprostit od všech zábran… jaký nový, všemocný, děsivý Iron Man se zde zrodí?! V sázce není nic menšího než realita, kyberprostor a srdce Tonyho Starka! Obsahuje čísla č. 6–11 série TONY STARK: IRON MAN. Tvůrci: Dan Slott, Jim Zub, Jeremy Whitley, Valerio Schiti, Paolo Villanelli a Edgar Delgado....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464748/big_zelezny-starkofag-aS0-464748.jpg 4.34

Tony Stark - Iron Man 2.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Stark Realities, 2019

Kniha Železný starkofág

fvalek

Tony měl k českému čtenáři docela prudký nástup stylem "Čus, jsem zpátky" a od té doby je to velký tobogan, který vás buď strhne a nebo se nějak pokusíte zorientovat. Já se nebudu chvástat, někdy jsem dost mimo, ale taky si myslím, že jsem se poměrně zorientoval, nicméně je to vážně dost divočina. Kresba tomu docela pomáhá, je přehledná, ale někdy jsem na to koukal pár minut a zkoumal, na co vlastně koukám, co tam je za všechny detaily apod.

Velké plus je, že děj navazuje na minulý díl, takže vcelku srozumitelné. Padouch Controller docela vtipný, beru ho. Jenže pak se začnou dít věci v Útěku a prostě wow. Marvel se skutečně nebojí být destruktivní a dokáže docela vtipně uvést klidně i jetpackovou sebevraždu nebo masakr ve stylu Dračího doupěte. Zápletka ohledně hráčů za mě parádní. Nevím sice, jak by mohli konkurovat superhrdinům, ale chápu, že je potřeba je trošku zaměstnat, aby prostor dostal Tony. Bitka s Controllerem nuda. Jenže to, co se na Tonyho chystá pak... Popravdě nevím, jak to hodnotit, moc mě to nebavilo, ale přišlo mi to zajímavé a dost originální. Posuďte sami zápletku s Tonyho mámou.

Vůbec nechápu proč, ale mám rád postavu Andyho, a jelikož v tomhle díle dostal víc prostoru, tak za mě jedině paráda. Amanda... V prvním díle totální meh, v tomhle díle se docela vytáhla. Otravná Jocasta taky docela pěkný výkon, no a škodolibě mám radost, že se odhalil špeh. Jinak nevím, je to docela masakrální mix postav a problémů. Když to shrnu, tak je to dost dobrá série, ale asi nejsem fanda tohohle technického zaměření, stejně jako u Kapitána nejsem fanda válečné tématiky. Čekal jsem, že mrknu na další hodnocení, jak to lidé vidí, ale jsem první, no tak asi jednoduše - někdo bude velký fanda, někdo bude trošku zmatený a znuděný, já jsem tak nějak obojí. Tonyho si přečtu s chutí, ale nikdy to u mě nebude top. :)