Tichý svědek

Tichý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95137/tichy-svedek-95137.jpg 4 11 1

Tony Lord série

2. díl

Psychologický román o právníkovi, jehož požádá o pomoc jeho přítel z mládí a připomene mu tak jeho vlastní minulost. Tony Lord si renomé uznávaného právníka v San Franciscu získal v oblasti trestního práva. Po skončení jedné úspěšné kauzy si se svou ženou chce udělat pár dnů volna, ale vše překazí jeden nečekaný telefon. Tonymu zavolá jeho spolužačka a manželka jeho nejlepšího přítele ze střední školy, jestli by jim nepřijel pomoci jako advokát. Tony se tak po 28 letech vrací do městečka Lake City na Středozápadě, kde prožil svůj život až do maturity a kam se již nikdy nechtěl vrátit, kvůli strašné události, která se mu stala v sedmnácti letech. Jeho dívka Alison byla znásilněna a zavražděna, on se stal hlavním podezřelým, i když byl samozřejmě nevinný. Když po osvobození z rodiště odjíždí, lituje jen, že ztrácí Samovu dívku Sue, která se pro něho stávala víc než jen kamarádkou. Ale ve chvíli, kdy ho Sue poprosí pomoc, nezaváhá. Sam se totiž dostane do podobné situace jako kdysi on. V parku je nalezena mrtvá 17 letá studentka, kterou on na střední škole trénuje v atletice a byl bohužel poslední, kdo ji viděl živou. Tony se stane jeho obhájcem a tragická minulost začne ovlivňovat jeho současný život. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

Silent witness , 1996

princesse
26.10.2020 5 z 5

Skvělé čtení a zvlášť mě bavilo soudní přelíčení. Měla jsem k tomu sklony již od mládí. Pamatuji si Dobrodružství kriminalistiky. Moc mě tento seriál bavil.
Pokud se mi naskytne příležitost přečíst si ještě další knihu od autora, tak to ráda udělám.

Kniha Tichý svědek je v