Gangréna

Brutálny bombový útok, ktorý si vyžiadal niekoľko obetí, otriasol celým Švédskom. Polícia má podozrenie, že išlo o teroristický čin, preto sa do vyšetrovania zapája aj Národné operatívne oddelenie. Zakrátko sa podarí zatknúť podozrivého, lenže ten jednoznačne popiera, že by krvavý čin spáchal.
Technické dôkazy však svedčia proti obvinenému mužovi. Olivia Rönningová a komisárka Mette Olsäterová sa obávajú, že by mohlo dôjsť k justičnému omylu, a preto obnovia vyšetrovanie prípadu. Prvý raz ho samostatne vedie Olivia. Ocitá sa vo svete, kde sa muži dopúšťajú sexuálnych zločinov a v záujme udržania moci sú schopní čohokoľvek.
Tom Stilton sa zdržiava v meditačnom centre v Thajsku. Potrebuje sa pozbierať a spamätať zo zločinu, ktorého sa nedávno dopustil. V centre ho kontaktuje neznáma Švédka, ktorá potrebuje jeho pomoc pri hľadaní muža. Údajne žije na riečnej lodi v Zlatom trojuholníku, odkiaľ pochádza veľká časť svetovej produkcie heroínu. Tom Stilton ponúkanú prácu prijme a vyšetrovanie vedie k nečakaným odhaleniam.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415975/gangrena-9PB-415975.jpg 3.311

Tom Stilton & Olivia Rönningová 5.

Literatura světová, Thrillery

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-551-6842-5

Kniha Gangréna

soukroma

Už jsem to chtěla s touhle sérií po minulém dílu vzdát, ale nakonec jsem se pustila i do Gangrény. A kupodivu se mi docela dobře četla, lépe než díly předešlé, protože jsme se rychle odpíchli od švédského terorismu a přeskočili půl světa k opiovým horám. (Zdejší anotace začíná přesně v polovině děje.) Až poslední čtvrtina byla k neuvěření provázaná, plná náhod (nakonec ještě prohlášených za plán) a vynořilo se to nejklišovatější zločinné téma oblíbené zejména v severské krimi a už nás neopustilo.
Já mám vždycky pocit, že si autorská dvojice manželů konec psaní svých románů prostě bezostyšně užívá a nehledí nalevo napravo při svazování tuctu nahozených udiček (ani takové policejní pravomoci je nemohou nijak omezit: jak penzionovaná švédská policistka zařídí cestu do Thajska a výslech tam zadrženého Švéda, bez jakékoli vazby na policii thajskou, to je vážně něco...).

"Parkem se prochází hezký mladík, nic mu nechybí.
Nic?
Nic, zašeptá jeho ošetřovatel."

čef

Dvojici těchto autorů zrovna nějak nemiluji, jejich romány jsou většinou plné nemožných situací a nejinak je to v tomto románu. Určitě zde jsou i perly, které si může shovívavý čtenář řádně vychutnat, ale pro mne je problém číst tento žánr, kde je možné dát dohromady Metoo s thajským drogovým rájem, švédskou korektnost s pedofilií atd. a to vše rozmělněno na mnoho a mnoho stran. Chápu, že autoři asi chtějí být na tepu doby a jsou možná placeni od stránky, ale moje očekávání po Skočném přílivu teď tak nějak nenaplnili.

AlenaF

Četla jsem předcházející čtyři díly, tento se mi zdál nejslabší. Ale přesto - doporučuji.

nefele

Kdyby se přítel zeptal - "mám tu knížku číst?" - řeknu NE! Budeš se trápit než se začteš a než v ní najdeš smysl a řád. Poskládat z děje celý příběh trvá dlouho. Osudy postav jsou propletené zvláštním způsobem, stejně jako život. Mnohdy se zdá, že na sebe vůbec nenavazují. Až další průběh děje ukáže, že ano. Všechno souvisí se vším.

Lištička22

Super čtení napínavé a čtivé. Výborná oddechovka.

PML

Sklamal ma príbeh, dúfam že ďalšia kniha bude napínavejšia...:(

Mišutamyš

Z pětice je pro mne Gangréna příběhově nejslabší, nicméně kniha je čtivá, děj osýpá a staří známí jsou pořád stejně skvělí. S radostí si přečtu i případné další pokračování.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autoři knihy

Rolf Börjlind