To přichází děsy

To přichází děsy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494561/bmid_to-prichazi-desy-uQx-494561.jpg 4 148 35

Lidé udělají cokoliv, aby zachránili sebe nebo své milované. Píše se rok 1996. Simon Haspekl se po sebevraždě svého otce stává obětí dlouhodobé a kruté šikany. O dvacet let později je nalezeno tělo mladého muže… a touto smrtí se kolotoč drastických událostí teprve roztáčí. Případu se ujímá kapitán Šenkýř. Ostřílený kriminalista musí co nejdřív zjistit, kdo za vraždami stojí a zda je mezi nimi spojitost. To, co odhalí, vyrazí dech nejenom jemu. Některá tajemství jsou totiž příliš temná i pro tento svět. Děj se odvíjí ve dvou časových linkách. První linie se odehrává v roce 2018 poté, co je na staveništi nalezeno tělo mladíka a případu se ujímá kapitán Šenkýř, k němuž se právě na nějakou dobu stěhuje jeho synovec. Netrvá dlouho a v lese je nalezeno tělo dalšího mladého muže a dívka, která se stala hlavní podezřelou, beze stopy zmizela. Kriminalista musí zjistit, kdo za oběma vraždami stojí a zda je mezi případy spojitost. Druhá dějová linie se dívá do minulosti v roce 1996, kde je hlavní postavou mladík Simon Haspekl, který se po sebevraždě svého otce stává obětí dlouhodobé a kruté šikany. Až se obě linky konečně protnou, budete u toho chtít být... Nebo radši ne?!... celý text

Lenka0007
05.09.2022 2 z 5

Nápad dobrý, jen jsem, podobně jako další čtenáři, měla problém zorientovat se v postavách a časových rovinách.

Vik40
03.08.2022 3 z 5

Knihu jsem dočetl. I když se mi nijak zvláště nelíbila, ale námět nebyl špatný. Vadil mi zmatek v postavách - bylo jich moc a časové prolínání.
Nicméně mnozí se asi zorientují v časovém dějí a postavách snáze než já, takže se jim bude líbit.

edith79
01.08.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem si šetřila na dovolenou. První den dovolené je pryč a knížka dočtená. To jsou prostě knížky od Aleše Novotného. Vždycky mě úplně přiková k příběhu. Opět napínavé, strašidelné čtení, moc krásný styl psaní a skvělé vyústění celého děje. Já mám hodně ráda střídání dějových linií, takže jsem si to maximálně užila. A teď se budu zase těšit na další autorův počin.

Jenny46
24.07.2022 5 z 5

Tento týden jsem se mohla naplno věnovat knihám, protože mě přepadl moribundus a kniha je nejlepší lék :o))
Moc jsem chtěla vyzkoušet nového českého autora a byla to dobrá volba. Je pravda, že na začátku mé zmatení a chaos, bylo na odložení knihy. Ted čtu, že jsem nebyla sama....
Jsem ráda, že moje zvědavost mě poháněla dál co z toho bude...
Nakonec propletenec do sebe začal zapadat a tolik akce, napětí, zajímavý děj a styl psaní mi sedí. Moc doporučuji

dračice.
18.07.2022 5 z 5

Od Aleše Novotného už jsem četla i předchozí knihy, které se mi moc líbili a tak tato byla jasnou volbou. Rozhodně jsem se nebála, že by kniha pro mě byla zklamáním a opravdu nebyla. Pod krásnou tajemnou obálkou se opět skrýval super, dech beroucí příběh, pro který jesli se rozhodnete, tak si na něj určitě udělejte čas. Takovéto příběhy se totiž čtou sami a jedním dechem a jen těžko se od nich odchází. V příběhu se střídají kapitoly z minulosti i přítomnosti a vystupuje zde i více postav, ale pokud se do čtení pořádně ponoříte a nenecháte se od něho zbytečně vyrušovat, tak se v tom velmi brzy zorientujete a na konci knihy se vše propojí a vysvětlí, takže to prostě všechno do sebe krásně zapadne. Knihu za sebe mohu rozhodně jen doporučit, je to tajemné a napínavé co vás chytne a nepustí.

BohyněKuchyně
18.07.2022 4 z 5

Jediné, co bych této knížce vytknula bylo to, že jsem měla chaos v postavách a časových rovinách. Bylo toho na mě fakt moc :-) Takže jsem občas listovala dozadu. Ale rozhodně to knížce naubralo na zajímavosti. Přečetla jsem ji dost rychle, byla jsem napnutá a bavila mě. V ději se to hemží vraždami a únosy. Několikanásobná vražda v rodině faráře, vražda mladých kluků, únosy malých dětí, složité rodinné vztahy a rozvrácená manželství, duševní poruchy a spousta mladých lidí. Na konci se pochopitelně všechno spojí a vám je hned jasné jak spolu všechno souviselo. Bavilo mě to.

Knižní střípky
11.07.2022 5 z 5

Je možné, že stejně jako já, budete ze začátku zmateni a budete mít chaos v postavách, časech, ději. Věřte mi, sedne si to. Věřte mi, vše zde má svůj smysl a mě neskutečným způsobem bavilo, když jsem začala chápat souvislosti a začalo se mi to všechno dávat dohromady. Musela jsem opět uznat, že to autor perfektně vymyslel. Ale už mě to vlastně ani nijak neudivilo, protože z jeho předchozí tvorby vím, jak skvěle píše.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

kneslova
10.07.2022 3 z 5

Já se taktéž ztrácela v postavách a bylo to jedno velké pochmurné čtení , upřímně - nelibilo se mi to

rajcatko
01.07.2022 3 z 5

Trochu jsem se ztrácela v postavách. Měla jsem při čtení delší pauzu a horko těžko jsem se chytala, když jsem se k příběhu vracela. Samotný děj byl zajímavý, ale čekala jsem trochu víc. Nicméně musím vyzdvihnout Alešův cit pro psané slovo. Je radost vidět jeho vypravěčský styl, ten se mi moc líbil.

4642
28.06.2022 5 z 5

Kniha plná děsů a tajemství. Autora jsem si moc oblíbila a ani nová kniha mě nezklamala. Těším se na další:-)).

lalela
25.06.2022 5 z 5

Z knížky jsem byla ze začátku strašně zmatená, míchaly se mi postavy, nevěděla jsem, kdo je kdo, kdo je čí, kdo s kým chodí, stále nový a nový příběh, v jednu chvíli jsem chtěla číst knížku znovu a přitom to má spisovatel úplně do ko na le vymyšlené a do ko na le napsané. čím víc jsem se blížila ke konci, tím víc vše dávalo smysl, tak krásně propracovaný děj, příběh, nic nakonec nebylo navíc, rozhodně jdu číst další autorovi knížky, jsem nadšená a všem doporučuji.

KikaTeeBee
21.06.2022 5 z 5

Mám ráda české thrillery, ale tohle je za mě objev desetiletí! Prosím, ať z toho někdo udělá film nebo minisérii, u četby jsem ty scény přímo viděla. Bavila mě neučesaná mluva teenagerů (konečně kniha, kde si náctiletí nepovídají stylem: "Ach, tak to jsem na to opravdu zvědavý!" :))) a parádně zvládnuté charaktery. Čte se to úplně samo, i když člověk musí být pozorný, autor si trochu hraje a zadarmo vám nic nedá! :)

Nuttelka
19.06.2022 4 z 5

Aleš prostě umí! Jeho knihy už kupuju automaticky, aniž bych si předem zjistila, o čem kniha bude :-)
To přichází děsy - děsy, co si všechno museli či musí postavy v tomto příběhu prožít a prožívají. Děj je spletitý a postupně odhalující, co komu k čemu vedlo a proč. Kniha je opět velmi čtivá, o hvězdičku méně dávám jen z toho důvodu, že já mám prostě problémy se skoky v čase, vždy mi chvíli trvá se zorientovat a pak problém s počtem postav, ale to je můj boj a i tak knihu samozřejmě doporučuji :-)

knihomolkaMist
18.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo něco!
Aleše Novotného jako spisovatele miluju a tohle dílo bylo fakt suprové. Neskutečně skvělá a tísnivá atmosféra a jak je u Aleše zvykem, nechyběla ani neuvěřitelná čtivost! Dnes jsem si knihu koupila a dnes ji taky dočetla.
Skvělé, skvělé, skvělé! Vřele doporučuji! A pokud jste od Aleše ještě nic nečetli - na co proboha čekáte?! ;)

KočkomilkaJana
18.06.2022 3 z 5

Příběh To přichází děsy mi přijde skvěle zvládnutý. I když Novotný skáče z obrazu do obrazu, vše pomaličku splétá dohromady tak, aby vás nejen překvapil, ale i mistrně skryl odpovědi na otázky, které čtenář v hlavě má od prvních stránek. Thriller To přichází děsy je nejen temný, napínavý a zamotaný ve vztazích a jménech, Novotnému se povedlo do povídání schovat jednoduchost moderní doby a krásnou bodrost vlka samotáře. Až na to, že jsem nenašla místo, kdy měly přijít děsy, se mi situace kolem několika chlapců a dívek četla skvěle. Občasný překlep, shoda podmětu s přísudkem - chyby většinou byly v pasážích, kdy napětí stoupalo, takže jsem je dokázala přejít.

Celá recenze je (nebo brzy bude) na webu Knižní Díry.