To nemyslíte vážně, pane Tanner

To nemyslíte vážně, pane Tanner https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241954/mid_to-nemyslite-vazne-pane-tanner-241954.jpg 4 11 5

Člověk by si myslel, že na Západě musí mít provedení tak tradiční zakázky, jako je stavba nebo rekonstrukce domu, zcela jinou podobu než v postkomunistické zemi. Na stránkách humoristické knížky francouzského autora Jean-Paula Duboise se můžete přesvědčit, že najít vhodné řemeslníky, kteří vás nepřivedou na dno psychické ani finanční, je podnik stejně riskantní a nejistý tam jako tady. Její název, To nemyslíte vážně, pane Tanner, je, jak jste jistě uhádli, laskavější a uctivější z možných odpovědí na oprávněné požadavky zadavatele. Zmíněný pan Tanner zdědil neobývaný zámeček a nutnost ho zrekonstruovat jej postaví jako opěšalého naivku tváří v tvář mnohahlavému drakovi pohrom a podrazů; jakmile jednu hlavu setne, už se na něj chystá druhá v podobě dalšího záludného řemeslníka. Velmi brzy zjistí, že na své stavbě „šéfovat“ nebude... Kniha To nemyslíte vážně, pane Tanner sklidila pro svůj neotřelý humor velký úspěch, stala se předlohou pro televizní film i divadelní hru a u všech se publikum i kritika svorně dobře baví.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Vous plaisantez, Monsieur Tanner , 2006

kacenka075
21.11.2020 5 z 5

Úžasná odpočinková četba, místy se vážně dobře pobavíte.

DjFox
31.01.2017 4 z 5

Velmi vtipná kniha... Kapitoly jsou krátké, ale o to více vtipně se prolínající. Nutí Vás to pokračovat ve čtení. Plně je zde naplněno, že míň je víc. A zmínění řemeslníci? Jsou jako květiny = seřezat, svázat a do vody!!! ;-)

Disease
18.11.2015 3 z 5

Místy velmi vtipné. Živná půda pro moji fobii z řemeslníků.

douchová
14.07.2015 4 z 5

Velmi příjemná oddychovka, dost jsem se bavila, jen jsem občas měla tendenci ty řemeslníky prostě už vyhodit za autora :-).

mikika
08.07.2015 5 z 5

tak tohle bych vážně nechtěla zažít, tu hrůzostrašnou sbírku podivných existencí, co si říká řemeslník... bravurně přeloženo, úžasné obraty, nejlepší jak topenář v hanbě kvůli prasklé trubce páchá harakiri... dobrá generálka na divadelní Řemeslníky na Smíchově..uvidíme, jaká verze bude lepší.

humor francouzská literatura

Jean-Paul Dubois