To na tobě doschne

To na tobě doschne https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66275/to-na-tobe-doschne-66275.jpg 4 414 76

evvva
09.11.2020 5 z 5

Takový styl humoru mám ráda. Tohle mě baví. A v dnešní šílené době potřebujeme pobavit víc, něž kdy jindy.

Anannas
20.10.2020 5 z 5

Tahleta kniha mě neskutečně pobavila. Humor mi připadal podobný s tím, který používá i Jerome Klapka Jerome, a hrozně mi vyhovoval. Úplně si dokážu představit malého Jana Krause, jak uteče k jezeru hrát si s kamenama nebo se zamkne na záchodě :-)

knihojed
17.10.2020 3 z 5

Krausův vtipný vypravěčský styl mě vždycky dokáže pobavit. Na jeho knihy musím mít tu správnou náladu - čili chuť na nějakou tu pěknou oddechovku.

DanaKa81
02.10.2020 5 z 5

Fajn kniha pro pobavení o trampotách Krausovy rodiny a napsaná s humorem jemu vlastním. Metodu to na tobě doschne dobře znám, takže za mě určitě ano!

venda99
26.09.2020 3 z 5

Za mě je to tak 50:50
Někde jsem se smál a jinde mi to přišlo nudné.

meluzena
19.09.2020 2 z 5

Název knihy lákavý. Úvod a první příběh skvělé, smála jsem se nahlas. Ale tím to bohužel haslo. Jednotlivé situace bezpochyby patří do Krausovic rodinné pokladnice a určitě by jim slušelo filmové zpracování a là Homolkovi, Díky za každé nové ráno nebo Slavnosti sněženek. Jenže v této knižní podobě mě nebavily. Humor často působil nuceně, pointy byly špatně načasovány a celé to působilo jako vyprávění na rodinné oslavě (kde se na literární kvalitu nehledí) a které je kostrbatě okomentováno, aby bylo srozumitelné nejen zasvěceným. Škoda.

pagac17
30.08.2020

Zajímavě napsané rozmluvy, podání vtipné a komické, pobavil jsem se, doporučuj

Pelerine
24.07.2020 5 z 5

Krause miluju bezvýhradně. Miluju jeho jemný humor, který kontrastuje s hrubostí doby v pozadí a ukazuje i na náladu a povahu lidí...

evelýny
07.07.2020 4 z 5

Konečně po dlouhé době kniha, která mě dokázala rozesmát nahlas.
Audiokniha: bratři Ivan a Jan Krausovi mi zde namíchali koktejl plný svěžího vtipného humoru, podaného s jistým nadhledem, okořeněného jemnou ironií.
S otevřeností a možná i s trochou nadsázky mě nechali nahlédnout do jejich rodinných historek, v kterých jsem se, ke svému překvapení, mnohdy poznávala i já sama. A tak přemýšlím, kdo od koho opisoval... :-)

,, Otevři, slyšíš. To jsem já, otec. "
,,Poznávám tě po hlase," řekl bratr Jan.
A já bych u této scény chtěla být muškou jenom zlatou... :-)))

P.S.: Děkuji oběma bratrům za jejich interpretaci, která u mě vyvolala tolik upřímného smíchu, včetně nostalgické vzpomínky na mé dětství.
P.P.S.: Ověřeno v praxi: tuto knihu lze konzumovat opakovaně a vždy se stejným výsledkem.

Katka2382
12.05.2020 5 z 5

Krásně,vtipně a vesele vylíčené zázemí u Krausů.Milá knížka ke které se člověk může neustále vracet.

YA-girl
25.04.2020 2 z 5

Přiznávám, že jsem podle zdejších hodnocení byla hodně natěšená! A když jsem se hned u první povídky (Výchovný systém) několikrát rozesmála nahlas, byla jsem na ty další o to natěšenější... Jenže ve zbytku knihy už jsem se jaksi neměla čemu smát, ba dokonce mě ty povídky nebavily a přišly mi takové nezáživné, nemastné, neslané. Měla jsem dojem, že se autor snaží často běžné situace "zhumornit" za každou cenu... Nebo spíš bych to připodobnila k tomu, že byste se v televizi dívali na němou grotesku a slzeli při ní smíchy, jenže pak by někdo zkusil tento situační humor popsat ve větách... a veškeré komično by zmizelo...

Chajda69
31.03.2020 5 z 5

Odlehčené a vtipné, taková pěkná jednohubka pro pobavení.

Od začátku jsem si říkal, že mi kniha něco připomíná. Vzdáleně to jsou povídky Šimka a Grossmanna, ale ty jsou ještě o poznání absurdnější. Pořád jsem přemýšlel, v jaké jiné knize se objevovala postava otce v groteskních situacích, které ovšem celá rodina řešila s grácií a humorem. A pak jsem si konečně vzpomněl - Leo Popper ve Smrti krásných srnců.

PéťaH.
24.02.2020 5 z 5

S humorem a nadsázkou popsané příhody z rodiny. Pobavila jsem se při čtení.

JancaMia
20.10.2019 5 z 5

Vtipné povídky ze života rodiny Krausovy :)

harena
01.04.2019 5 z 5

Milé a vtipné vyprávění, které pohladí po duši. Krausovy povídky se dají číst několikrát po sobě, znovu nás pobaví a svět se nám hned zdá hezčí. Skvělé jsou i ilustrace Jana Brychty a na obálce Adolfa Borna.

Banny_L
15.03.2019 4 z 5

Mám ráda humor rodiny Krausů. Ale až se člověk kolikrát diví, že sourozenci své dětství přežili :)).

Kerberos
10.02.2019 5 z 5

Humorně popisované situace,které by nám humorné nepřipadaly,kdyby jsme je zažívali na vlastní kůži.Poslouchala jsem audio namluvené oběma bratry Krausovými.Pobavilo mě.

Evina.Cetba
20.10.2018 5 z 5

Milá odpočinková knížka plná lehkého humoru. Tenhle styl mám v oblibě. Vtip má spisovatel v rodině a i pro to je u mnoho čtenářů oblíbený. Navíc jsou v knize hezky popsány rodinné vztahy. To na tobě doschne si prostě zaslouží plný počet hvězd.

p.pavlina
25.08.2018 5 z 5

Opravdu jsem se pobavila. Moje první humoristická kniha, která se mi moc líbila a smála jsem se nahlas.

Sabinaski
13.02.2018 5 z 5

Vtipné každodenní historky jedné velké rodiny. Ohromný humor a navíc si člověk procvičí němčinu. Naprosto se v jeho příbězích vidím. Titulní povídka je úžasná, kdy celá rodina chodí v mokrém oblečení, protože máma právala až do noci. Nebo když se v rodině nesmí půjčovat knihy, protože otec neví, do které z nich vložil peníze. Saturnin to není, ale příjemné na oddych ano.