To jediné, co na světě zbývá

To jediné, co na světě zbývá https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511997/bmid_to-jedine-co-na-svete-zbyva-fES-511997.jpg 4 130 34

Když Andrew narazí na Jamieho dům, je zraněný, hladový a už nemá co ztratit. Smrtící patogen vyvraždil většinu světové populace včetně všech, které kdy oba kluci milovali. A jestli je tenhle nový svět něco naučil, tak hlavně bát se toho, co jsou zoufalí lidé schopní udělat. Tak proč jim připadá tak snadné vzájemně si věřit? Poté co v jejich úkrytu přestane být bezpečno, utečou na jih, kde hledají zbytky civilizace. Ale na Andrewově příběhu něco nesedí – a oni by kvůli tomu mohli přijít o všechno. Jamie má navíc taky tajemství. Začíná k Andrewovi cítit něco víc než pouze přátelství, což jejich putování jen přidává na strachu a zmatku. Cesta před nimi je dlouhá, a aby přežili, musí prozradit svá tajemství, postavit se následkům a najít odvahu bojovat za budoucnost, po které touží, společně. Jen jedno je jisté: to jediné, co jim na světě zbývá, je vzájemná přitažlivost.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

All That's Left in the World , 2022

Noeni
31.05.2023 5 z 5

Tak tahle knížka mi už od začátku neskutečně sedla. Jsem naprosto ohromená a zamilovaná. Miluju postapo knížky (vyrůstala jsem na nich), miluju slow burn romantiku a Jamison i Andrew mi strašně moc přirostli k srdci. Ta všudypřítomná chemie mezi nimi mě fascinuje. Miluju na této knížce úplně všechno, řadím ji mezi oblíbený a stopro se k ní někdy vrátím. Obrovský doporučení!

xkarla
24.05.2023 4 z 5

Tahle queer romance byla tak milá a tak postapokalyptická! A vtipná, a přitom ne hloupá Knížka navíc skvěle vykresluje postapo společnost.
Všichni máme nějaké tajemství, nějaké je trapné, nějaké děsivé, a nějaké není tak děsivé jak si sami možná myslíme

Grohlinka
19.05.2023 4 z 5

Originální. Gay postapokalyptický román? Žádný jiný neznám, ale pokud někdy něco podobného vyjde, ráda si to opět zakoupím, protože to bylo vážně dobré.

Neskutečné dobře vyvážený příběh, kdy se setkáváme s hrůzami, s jakými se běžně setkáváme v postapokalyptických příbězích, ale zároveň je to milá romantická knížka o dvou klucích. Super oddechovka, ráda si ji zase někdy přečtu.

Jaehyun
16.05.2023 4 z 5

Tohle mě třeba oproti Šťastně až navěky? bavilo mnohem víc. Střídají se tu pohledy Jamieho a Andrewa, takže víme, co si oba kluci myslí. Romantika je tu nenásilná a děj rychle ubíhá. Kluci svým cestováním potkávají spoustu lidí. Někteří jim pomohou, jiní je budou chtít zabít.

Klidně by to mohlo být trošku delší ale na standalone to bylo fajn. Jediné, co jsem tam nechápala byly narážky na filmy, protože jsem je neviděla.

M.anon
15.05.2023 5 z 5

Naprosto super. Kluci mezi sebou měli skvělou chemii. Skvěle napsané, chvílemi jsem se o kluky fakt bála
Chování některých lidí mě nepřekvapilo. Budou svině i po apokalypse.

nada3314
10.05.2023 5 z 5

Velké překvapení. Tohle bylo tak D O K O N A L É a milé čtení, které si nemůžete nechat ujít. Ti co mě znají, tak by tento žánr u mě vůbec nečekali, ale já si nemohla pomoct. Poslední dobou mám pocit, že potřebuji vykročit ze své komfortní zóny a přečíst si i něco jiného. Tato kniha to naprosto splnila, nemohla jsem si vybrat lépe a jsem za to moc ráda.

Jedná se o postapo příběh, kdy smrtící chřipka vymýtila většinu populace a na živu zůstalo pár imunních jedinců. Mezi nimi jsou i naši dva miláčci Andrew a Jamie.
Andrew šlápl do pasti na medvěda a těžce si poranil nohu. Když se snaží dobelhat někam do bezpečí, náhodou narazí na Jamieho dům. Jamieho maminka byla lékařka a když zjistila, že je zle a nepřežije ani ona, začala psát Jamiemu deník, ve kterém mu přesně popsala, jak a co má léčit. Tohle se teď Jamiemu hodí a Andrewovi pomůže. Rozvine se mezi nimi přátelství a důvěra. Kluci jsou skvělí, nemůžu si vybrat který víc. :-) Oba jsou zábavní, milí a je to dokonalé - ta neskutečná přitažlivost a chemie, která z příběhu čiší je úžasná.

Děj se ubírá všemi možnými směry, cestování kluků po různých městech států je zajímavé až temně děsivé. Při akčnějších scénách, kdy na své cestě potkali jiné přeživší, jsem byla napnutá a ani nedýchala. Nejdřív jsem měla trochu obavy a v polovině knihy jsem si říkala: "Kam to chce autor hnát? Jak se tohle dá ukončit? " Dva kluci skoro sami na světě. Nikde nikdo - nikde nic... Co se stane, aby mohl být konec a já byla zároveň spokojená? :-) Autor to zvládl krásně. Klidně se nebojím říct, že je to jeden z příběhů, který si s radostí přečtu ještě někdy jednou. A Vy byste měli taky, ať o tu nádheru nepřijdete. :-) Moooc doporučuji.

Local_Bunny
05.05.2023 5 z 5

To jediné, co na světě zbývá, je i přes své smutné a náročné téma hrozně milé až příjemné čtení. Navíc je zde i velmi dobře napsaný humor, který mě dokázal upřímně pobavit.
Poté, co na světě zahyne většina lidské populace následkem chřipky, sledujeme osud zraněného Andrewa, který se v odlehlé chatě seznámí s Jamiem. Z počátku se dost otrkávají, svět venku je naučil nikomu nevěřit, ale nakonec najdou vzájemné porozumění a spojí své síly. Oba se navzájem doplňují a tvoří protiklady, což se mi líbilo a přišlo mi to jako hezký detail. Jamie je hrozný optimista, vždy na všem hledá něco pozitivního a snaží se být ke všem milý, oproti tomu Andrew je co na srdci, to na jazyku a s nikým si servítky nebere.
I přes to, že v chatě mají vše, jsou nuceni její bezpečí opustit a vydat se na dalekou cestu. Po cestě je samozřejmě potká plno nesnází, jelikož lidé v zoufalých chvílích dělají zoufalé věci. Jejich putování mě bavilo, kapitoly se střídají z pohledů obou chlapců, tudíž čtenář ví, na co zrovna myslí. Ti někteří, které po cestě potkají, mají rozvinuté charaktery a jde poznat, že autor si dal práci i co se vedlejších postav týče. Nečekejte příběh natřískaný akcí, i když o ní nouze nebude, děj spíše buduje napětí a nečekané zvraty.
Vztah mezi Jamiem a Andrewem nebyl nijak nucený, vše postupně plyne ze vzájemného poznávání se a chlapci si k sobě pomalu pěstují city. Já osobně mám toto raději, než insta-love. Navzájem si kryjí záda a jsou ochotní pro toho druhého udělat cokoliv.
Klukům jsem vážně fandila, ať najdou konečně něco, co obnoví jejich víru v lidstvo a ukáže jim, že i v této době se dá opět začít normálně žít. Alespoň v rámci možností. Věřím, že se při čtení budete cítit stejně a že vám tihle dva neskutečně přírostou k srdci.
za knihu děkuji @albatrosmedia #spoluprace

Kate3003
01.05.2023 4 z 5

Najit lekarske vybaveni, spiz plnou jidla a k tomu Toma Hollanda by taky neskodilo

Mame tu apokalypsu a ty si znepratelis kojota Wildu

Tahle kniha pro me byla obrovske prekvapeni. Rozhodne jsem necekala, ze me to bude tak neuveritelne bavit. Hlavne kdyz jsem zjistila, ze me ceka stridani pohledu jednotlivych postav, protoze kdo me sleduje vi ze to neni uplne muj salek caje. Tady mi to nakonec, ale vubec nevadilo ba naopak jsem si diky tomu uzila vyvoj postav a jejich myslenky v prubehu pribehu.
Andrewa i Jamieho jsem si zamilovala pro jejich skvely smysl pro humor a pokud by byl konec sveta rozhodne bych ho chtela stravit s nimi. Andrew ma skvelou superschopnost pamatuje si spoustu filmu a umi je prevypravet scenu po scene, Jamie zase umi osetrit diky svemu zapisniku, ktery mu zbyl po jeho mamce.
Knihu jsem precetla v podstate jednim dechem. Bylo zajimave sledovat co s lidmi udela konec sveta a jak se pak projevi co jsou zac. Autor skvele vykreslil jednotlive charaktery i pocity, ktere jednotlive postavy prozivali. V prubehu pribehu dokazal prekvapit a celou dobu skvele drzel pozornost. Chemie mezi postavami fungovala taky skvele.
Za me jedna z nejlepsich knih, ktere jsem letos cetla. Rozhodne doporucuji a dekuji @albatrosmedia za moznost si knihu precist v ramci #spoluprace

lena.o.knihach
28.04.2023 5 z 5

Smrtící chřipka vyvraždila většinu světové populace. Každý někoho ztratil a na světě už toho moc nezbývá. Přeživší jsou schopní udělat cokoli, aby dostali poslední zásoby, třeba i zmáčknout spoušť

Vůbec jsem nečekala, že tohle bude pětihvězdičková záležitost, ale tak neskutečně se mi to trefilo do nálady, kdy jsem potřebovala na chvíli vypnout a zpomalit
Když jsem poznala Jamieho a Andrewa, zamilovala jsem se. Poté, co v jejich úkrytu přestane být bezpečno, vydávají se na dlouhou cestu po Spojených státech - nebo aspoň po tom, co z nich zbylo.

Jsou to tak bezvadní kluci, kterým budete v postapokalyptickém světě držet palce, protože jinak to ani nejde. Krátké kapitoly se střídají z jejich pohledu, takže víte, na co myslí, o čem přemýšlí a jak se ve skutečnosti cítí.
Ti dva se hledali, až se našli. A v (ne)šťastné době, kdy se To jediné, co na světě zbývá, odehrává, pro ně (i pro mě) jejich přátelství znamenalo mnohem víc.

Bylo to neskutečně milé a krásné čtení, které jsem vůbec nechtěla odkládat. Ještě před polovinou knihy jsem věděla, že tohle nečtu naposledy.

#spoluprace @albatrosmedia

jahex
27.04.2023 5 z 5

Tak tohle mě oproti Šťastně až navěky? fakt bavilo. Postavy uvěřitelné, prostředí postapokalyptické Ameriky taky. I oči se mi párkrát zamlžily. Palec nahoru.

kate9326
27.04.2023 5 z 5

Dystopická fantasy, se dvěmi pov hlavních hrdinů, kteří se snaží sami přežít
v americkém prostředí, v období smrtící pandemie.
Kniha se četla celkem snadno, a ne, nezpůsobuje depresivní náladu- spíše nutí k zamyšlení...
hranice mezi fikcí a realitou někdy může být překvapivě tenká...

Iva095
25.04.2023 5 z 5

Takhle moc mě už hodně dlouhou dobu žádná knížka nedostala. To bylo tak krásné a milé čtení. Jamie a Andrew byli skvělí a to jak se jejich vztah v průběhu knihy vyvíjel to se mi moc líbilo. Myslím, že takhle rychle jsem ještě žádnou knihu nepřečetla.
Moc doporučuji.

"Bojím se, co se stane, jestli odejdu. A bojím se, co se stane, jestli zůstanu."
"Je obrovský rozdíl mezi tím si věci představovat a udělat je."

voody99
24.04.2023 5 z 5

Tohle bylo prostě povedené skvělé a maximálně milé. Kluci byly úžasní a strašně jsem si je oblíbila.

vladenec
24.04.2023 4 z 5

Četla jsem ještě v době kovidových restrikcí, tím měla kniha ještě o to víc zvláštní náladu. Jakkoliv je kniha čtivá a napínavá vím, že se k ní už nevrátím. Bolí mě číst o chování lidí které vyhrotí pandemie/blížící se meteorit/útok emzáků/whatever. Lidi opravdu ukážou svou pravou tvář až v mezních situacích a já pak přemýšlím jestli si jako lidstvo vůbec zasloužíme přežít.