Tlukot mého srdce

Tlukot mého srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230885/mid_tlukot-meho-srdce-QYa-230885.jpg 4 131 33

Amanda a Jenny jsou nerozlučné kamarádky. Zanedlouho jim bude čtrnáct a nejraději jezdí na kole nebo nakupují oblečení. Na konci školního roku se u nich ve třídě objeví David a Amanda se do něj bezhlavě zamiluje. Naštěstí to vypadá, že i David se o ni zajímá. Na jednom večírku se už už schyluje k jejich prvnímu polibku, jenže pak se náhle Amanda probouzí v nemocnici a neví, co se s ní stalo. Má na své tělo příliš velké srdce. Pokud se nenajde brzy vhodné srdce pro transplantaci, zemře. Amandin svět se obrací naruby a vše najednou přestává dávat smysl. Dokáže se s myšlenkou na smrt vyrovnat? A jak se k její nemoci postaví David a Jenny? Opravdu láska hory přenáší, nebo je to jen rčení, které nikdy nemělo žádný smysl?... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Mitt bankande hjarte , 2011

Terča.K
12.11.2015 3 z 5

Takže, pokud bych měla knihu zhodnotit, verdikt by zněl asi takto: Knížku jsem měla přečtenou za dva dny (možná to bylo tím, že jsem byla nemocná a neměla jsem co číst), z čehož by se dalo vydedukovat, že knížka je poměrně čtivá, což taky ostatně je. Co se týká obsahu, názor si musíte udělat sami. Já osobně si myslím, že u této knížky celkem záleží na věkové skupině a na typu čtenáře. Pokud hledáte knížku "na odlehčenou" u které chcete relaxovat (a jste schopni dívat se s nadhledem na pasáže typu "Panebože on se na mě kouká...Já ho fakt miluju..."), docela bych tuto knihu doporučila. Pokud jste typ čtenáře, který má rád propracované příběhy, tato kniha asi nebude pro vás to pravé ořechové. Celkově se mi tedy kniha místy líbila, místy byla jednotvárná a místy se mi nelíbila. Jak říkám - názor si musíte udělat sami.

Klarisska1
24.10.2015 5 z 5

Snad nejlepší kniha kterou jsem kdy četla

vsvobo
01.10.2015 1 z 5

Ani jsem knihu nedočetla. Kniha je už úplně pod můj věkový průměr a skoro všechno se mi v knize zdále děsně dětinské.. Škoda, námět to byl dobrý... Jen to napsat pro věkovou skupinu 20+.

Wilhelminawill
28.08.2015 4 z 5

Knížka se mi četla trošku pomalu, ale i tak jsem ji měla přečtenou za den. Námět je podle mě originální, už jsem četla i slyšela o spoustě knih, kde člověk umírá, nebo se léčí na rakovinu, ale tady hlavní hrdinka potřebuje nové srdce.
Vadilo mi, že některé části byly nudné a měla jsem problém se přes to překousat, abych se dostala zase o něco dál. Trochu škoda, že už mi není 13, to bych knížku úplně hltala a dokázala bych se úplně ztotožnit s Amandou... Teď už to prostě není ono, tehdy bych plný počet nejspíš dala :D

Mončičák1234
22.08.2015

K téhle knize musím říct to, že se mi velice líbila. Měla jsem ji přečtenou za pár dní, ale vím, že kdybych na to měla víc času, stihla bych to za jednu noc.
Co ke knize říct: Podle mě má moc krásnou obálku a krásný i poutavý příběh. Tuto knihu jsem našla na internetu a rozhodla se, že si ji přečtu. Rozhodně toho nelituju a od autora této knihy ještě něco přečtu. Myslím, že by to mohlo být, stejně jako u této knihy, velmi poutavé a zábavné čtení.
Knihu bych doporučila asi hlavně holkám. Tím samozřejmě nechci zakazovat klukům, aby si tuto knihu přečetli.

DenisePartridge
17.07.2015 3 z 5

Upřímně, váhala jsem mezi 2* a 3* a výsledek rozhodování, bych asi zdůvodnila takto:
1* za obálku, která je opravdu úžasná
1* za silnější pasáže, které se hodně lišily od počátečního vývoje děje
1* za šťastný konec
I přesto však kniha nebyla nic pro mě. Kdybych to možná četla před dvěma lety, uchvátilo by mě to, ale nyní jsem si více všímala chování Amandy a Jenny ("Panebože, on se na mě podíval, asi omdlím!"), které na mě valný dojem neudělalo, protože obecně tohle chování moc nemusím (i v reálném životě).
Samozřejmě, bych knihu nedoporučovala jen mladším čtenářům, ale všem, kteří touží po šťastném konci jako panda po bambusu. :DD :)

asanita
28.06.2015 3 z 5

Vlastně ani nevím, co bych k této knize měla napsat. Nápad to byl sice dobrý, ale myslím si, že by se z něj rozhodně dalo vykřesat o něco víc. Byla to nuda (ke čtení jsem se chvílemi nutila) a hlavní hrdinku jsem většinu času nemohla vůbec vystát. V knize se navíc dělo pořád to samé.
Přesto kniha ale působila mile (možná trochu naivně, ale to sem teď nezatahujme) a byla čtivá (jinak bych to asi ve čtvrtině vzdala). Konec se zdál nedotažený, až moc otevřený. Takto otevřený konec je dost rozšířený problém spousty románů pro dívky (například jsem na to narazila i u Eleanor a Park), který mě dokáže akorát tak naštvat. Za mě tři hvězdy.

Bookslover97
24.05.2015 4 z 5

Jak všichni píšou, Amanda možná trošku naivní byla. Určitě to ale byl záměr autora. A ani nevidím nic příšerného na tom, že ve třinácti nikomu nedala pusu. Určitě se najde více takových lidí :D
Spíše mi na příběhu vadilo opakování faktu, že je skoro dospělá. Třináctileté nebo čtrnáctileté holky přece nejsou dospělé a chybí jim ještě pěkný kus cesty! Přesto dávám čtyři hvězdy :3

Attia
18.05.2015 3 z 5

Nic pro mě. Mohu jen doufat, že já jsem ve třinácti nebyla až takhle naivní, nesnesitelná a hloupoučká. Občas jsem měla chuť trhat stránky, ale jinak se to četlo snadno.
Alespoň jsme se s kamarádkami pobavily při dramatickém ztvárnění posledních stran děje v podání našich klučičích přátel, z nichž někteří se ukázali jako těžcí romantici. :D

Sušenka1556
15.05.2015 4 z 5

Pořád jsem se rozhodovala ,jestli kniha stojí za 4 nebo pět hvězd...
Na knize se mi opět líbil příběh a vcítění.
Veliké plus patří autorovi ,který dokázal dokonale popsat dívčí problémy!
Málo stránek ,což je pro mě konec světa :D
Amanda byla v mém věku a opravdu jsem se občas rozmýšlela nad těmi otázkami ,které si kladla. Samozřejmě konec byl pro mě výborný! Je skvělé ,když si každý může domyslet konec.
Amanda může zemřít a všichni budou nešťastní ,co bude s Davidem , a kde se vlastně ocitne?
A nebo může žít ,ale bude úplně v pořádku? Vydrží jí to s Davidem?
Takže konec byl výborný.
Ani smrt ,ale ani žádný Happy End...
1 hvězdičku si ale stejně musím nechat ,protože se stejně tato kniha nedá srovnávat s Jednou ano ,dvakrát ne (,kterou opravdu doporučuju ,je nejlepší :) )
Ale tato kniha není dlouhá a tak určitě stojí za to jí jeden den věnovat a zamyslet se nad ní :)

Véča
10.05.2015 4 z 5

Podle mě krásná knížka.
Ano souhlasím, občas tam bylo až moc zbytečných podrobností, ale jinak jsem ji přečetla opravdu jedním dechem. :)

Maragad
05.05.2015 3 z 5

Postavy i děj jsou zpočátku opravdu velmi jednoduché. Ovšem jak postupně vyplouvá na povrch Amandina nemoc, začíná kniha působit i na mě. Nejsem čtenář Greena, a tak mi možná stačí málo. Ale jako matka dvou dětí, jsem se dokonale dokázala ztotožnit s utrpením Amandiných rodičů. Nesplynula jsme tedy s hlavní hrdinkou jako takovou, ale i přesto jsem po celou dobu chápala její pocity a s jejím chováním souhlasila.

Kayla
20.03.2015 3 z 5

Musím říct, že mě knížka hodně zklamala. Od knížky jsem čekala daleko víc, ale nevadí. Byly tam spousty nudných a hlavně zbytečných detailů, které postrádali logiku. Díky tomu jsem musela knihu občas zavřít jak to bylo nelogické. Na tuto knihu už jsem asi dost stará. Ale nechci tuto knížku jen kritizovat, neboť i tato kniha měla svoje kladné stránky. První kladná stránka na této knize je námět. Mám ráda takovéto příběhy, je jen škoda, že autor nepřidal hlavním hrdinům věk, protože s věkem přichází zkušenost a hlavně moudrost což by Amandě a spol. neuškodilo. Druhá kladná stránka na této knize byla pro mě čtivost. I když tam byly momenty kdy se v jedné napsané větě nacházíte doma a v druhém řádku jste zase jinde. Bylo to skákání z jednoho místa na druhé během jedné věty. Ale na to jsem si během čtení zvykla.Jsem upřímně ráda, že kniha má jen 166 stránek, víc stran bych asi nedala.Nerada dávám knížce název odpad nebo nulové hodnocení. V každé knížce si vždy najdu něco pozitivního a výjimečně dávám knize špatné hodnocení. U této knihy jsem našla 3 kladné stránky, poslední stránkou bylo to, že jsem si u této knihy dokázala odpočinou což bylo fajn :-) Jako oddechovku doporučuji si ji přečíst, ale nečekejte zázraky a hlavně u toho moc nepřemýšlejte :-) je pravda, že jsem se i nasmála u těch nelogických věcí.

přátelství láska rodina transplantace

Autorovy knížky