Titáni

Titáni https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333436/bmid_titani-wdK-333436.jpg 4 185 185

Dějištěm strhujícího vyprávění o lásce, bolestných ztrátách i zradách je Texas, který se kolem roku 1900 ocitá na prahu ropné konjunktury, jež odstartuje období prudkého hospodářského růstu. Na pozadí dramatických změn pronikajících na texaský venkov prožívají svůj osudový příběh dvě nezapomenutelné postavy: Samantha, privilegovaná dědička rozlehlého dobytkářského ranče, a Nathan, okouzlující mladík z farmy na severu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Titans , 2016

ritz
04.01.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, hezky čtivě napsáno, ale zbytečně velký rozsah.

haski
04.12.2017 3 z 5

Uf, tak jsem to dočetla, ale bylo to na mě moc zdlouhavé. Stačila by třetina stránek. Chvilkama jsem měla pocit, že čtu nějaký dívčí románek. No jo, asi už jsem tomu odrostla, ale dalo se to.

misickabl
30.10.2017 5 z 5

Super! Lehké, uchvacující, nutici vas cist "jeste kousek" jen abyste vedeli co nejdriv, co bude dal. Skvělá oddechovka na studené podzimni večery :) Rozhodně se v budoucnu k teto autorce vratim.

Jane100
18.10.2017 4 z 5

Myslím, že tady netřeba dalších komentářů. Klasicky úžasný příběh v podání paní Leily. Sice z dosavadní tvorby nejslabší, ale za mě přesto stále 200%.

Linda007
15.10.2017 5 z 5

Moc hezké, není co vytknout. Zatím se mi líbily všechny knihy od autorky. Poselství růží se mi líbilo o něco více.

Toňula
09.10.2017 4 z 5

Zatím žádná z knih L.Meacham mě nezklamala,ani tato není výjimkou, dějově bohatý, čtivý příběh z amerického Texasu minulých let, prolínání osudů dvou hrdinů a jejich rodin na pozadí vzestupu ropného průmyslu.

josska
30.09.2017 3 z 5

Spisovatelku mám moc ráda ,ale knížky ,které napsala dřív se mě líbily víc.Chvílemi mě to bavilo víc a chvílemi mín,ale přečteno

lenka5535
19.09.2017 4 z 5

Historický román odohrávajúci sa v roku 1900 v americkom Texase. Príbeh je o dvojčatách Samanthe a Nathanovi, ktorí boli pri narodení rozdelení.
Nathan vyrastal na nie veľmi bohatej poľnohospodárskej farme s matkou a otčimom. Samantha zasa na dobytkárskom ranči s adoptívnymi rodičmi.
Osud, ale chcel, aby sa stretli, i keď nevedia o sebe. A tajomstvo, že sú súrodenci sa postupne odkrýva.
Celým príbehom sa tiahne rozvoj ťažby ropy a jej vplyv na americké hospodárstvo.
Mne sa kniha veľmi páčila. Nie je to žiadna presladená romanca, príbeh pekne plynie a nechýba aj rodinné tajomstvo, ktoré treba odhaliť. Takéto knihy ja veru môžem :-)

MartinaF
07.09.2017 4 z 5

I když Titáni jsou skvěle napsaní, u čtení jsem se bavila a kniha se četla velice dobře, musím konstatovat, že předchozí knihy byly mnohem lepší. Čekala jsem, že se autorka vnoří více do propojení životů Samanthy a Nathana, ale nestalo se tak. I když se mi vážně líbila, tak Dlouhé stíny a Sen o Sommersetu byly mnohem lepší knihy.

Ditules
11.08.2017 4 z 5

Skvělý a čtivý příběh z amerického Texasu.

amanda99
04.08.2017 4 z 5

První knížka od autorky,úžasné čtení,oddechovka na dovču.

cace
03.08.2017 2 z 5

Pro mě ztráta času. Začátek je slibný, ale rozuzlení dlouho předpokládané. Fakta se mnohokrát opakují, postrádá to napětí. Těšila jsem se, ale s předešlými romány autorky se to nedá srovnat.

Michalka98
02.08.2017 5 z 5

Jedním slovem..... úžasné. Nádherná kniha o tom, že milující rodina je nadevše a o ženě, která díky své pýše a marnivosti přišla o všechno. Nejvíce mě zasáhl dojemný příběh malé Rebeky, která dokázala s obrovským citem a přesto s dětskou nevinností nádherně recitovat verše a svou sladkou povahou si mě naprosto získala. Jen je škoda, že ani my příliš nerozumíme lidem kolem sebe a neposloucháme to, co se nám snaží, byť po svém, říct. Tak tomu bylo v případě této dívenky. Stejně jako Samantha, i já si vždy při četbě poezie na toto děvčátko vzpomenu.

kaja77
01.08.2017 3 z 5

Ale jo, bylo to fajn. po těch trillerech a detektivkách co tak člověk čte to byla sladká červená knihovna. Sice jsem se častokrát pousmála až zachichtala, ale oddechové to bylo a to je hlavní. Jako holčičí knížku na léto můžu doporučit - bonus pravý nefalšovaný sauropod :)

ADAMILA
30.07.2017 5 z 5

Spisovatelka Leila Meacham píše knihy které zůstávají v paměti .Kniha Poselství růží je drahokam mezi knihami a Titáni to je též velmi pěkné čtení. Zápletky jsou dobře propracované,jen jsou trochu protahované. Popisování přírodních podmínek v Texasu,začátky objevování a těžby ropy to je popsané barvitě a zajímavě. Knihu mohu doporučit zvláště čtenářům kteří mají rádi ságy.

Lidka
30.07.2017 3 z 5

Tak nejprve předesílám, že mám ráda ságy i jižanské příběhy. Nebo ještě jinak, ságy miluji. Ale tahle sága, na kterou jsem se mj. docela těšila mne dost zklamala. Dočítala jsem jí pro pocit dočtení, jestli znáte ten pocit. Přečetla jsem všechny autorčiny knihy a podle mne to má sestupnou tendenci. Nechci psát moc kritická slova, je to můj subjektivní názor. Obzory mi ta kniha moc nerozšířila, nevadí to se od ságy očekávat zase tolik nedá Hrdinové byli veskrze hodní lidé, ale s žádným z nich jsem nedokázala prožívat jejich vnitřní svět, jen to tak jaksi klouzalo po povrchu, odvíjelo se to. Kniha byla zbytečně dlouhá na to, jaký byl dějový obsah. No, radši více kritiky nebudu psát. Prostě dočteno, neublíženo.
P.S. V poslední době mám čím dál větší pocit, že spisovatelé knihy zbytečně natahují. Často právě u knih, co mají kulatý, zlatý a hvězdičkami označený znak , že se jedná o světový bestseler a navíc velikánskou reklamu.
P.S.S. Děsně nerada píšu, a ani mi to jaksi moc nejde, psát komentáře o knížkách, co mne tolik nezaujaly. Přesto mám pocit , že i takových komentářů je třeba.
P.S.S. A jinak mne těší, že jsem teď měla v poslední době štěstí číst několik útlých, myšlenkami, dějem a jazykem bohatých knih. Ale o nich píšu a hodnotím je jinde. / Tím nemíním, že počet stran musí být na závadu, aby nedošlo k mýlce. To jen tak na okraj, že někdy i útlá je moc dobrá./

Kakajko
27.07.2017 5 z 5

Pěkná rodinná sága.

raty
24.07.2017 5 z 5

Nádherný a do detailů propracovaný příběh od skvělé vypravěčky, který můžu jen doporučit.

helcab
23.07.2017 5 z 5

Krásná kniha, která se krásně četla. Zhltla jsem ji asi za týden a vřele doporučuji. Asi top pro mě!!!

Imor
22.07.2017 4 z 5

Poselství růží, potom Sen o Somersetu a na konec Titáni...byl to dobrý román, jen trochu moc zdlouhavý.