Titáni

Titáni https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333436/bmid_titani-wdK-333436.jpg 4 185 185

Dějištěm strhujícího vyprávění o lásce, bolestných ztrátách i zradách je Texas, který se kolem roku 1900 ocitá na prahu ropné konjunktury, jež odstartuje období prudkého hospodářského růstu. Na pozadí dramatických změn pronikajících na texaský venkov prožívají svůj osudový příběh dvě nezapomenutelné postavy: Samantha, privilegovaná dědička rozlehlého dobytkářského ranče, a Nathan, okouzlující mladík z farmy na severu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Titans , 2016

Opatov
12.07.2019 5 z 5

Pro mě TOP autorka. Příběh dvojčat rozdělených po porodu, láska, zrada. Další úžasný příběh. Doporučuji.

Arsi
07.07.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou. Kniha se mi moc líbila, takové příjemné letní čtení. Určitě sáhnu po další.

85098211
07.06.2019 5 z 5

Nádherná kniha a zároveň podle mého názoru definitivně autorčina nejlepší! Je čtivě napsaná, příběh zajímavý a strhující a nedá se od ní odtrhnout. Postavy jsou vykreslené s dokonalou přesností, některé z nich jsem si oblíbila a zase u jiných - těch méně sympatických až zlých - jsem často nechápala jejich jednání. Musím přiznat, že po přečtení anotace jsem byla tak trochu skeptická, zda se mi bude kniha líbit, ale nyní jsem doslova nadšená. A co já u románů vždycky miluji: konec dobrý, všechno dobré ;-). Tedy samozřejmě, pokud se to k danému příběhu hodí, ale v tomto případě tomu tak bylo bez debat. Knihu určitě doporučuji, má i pěknou romantickou linku a dávám bezkonkurenčních pět hvězdiček :-).

akdar72
16.05.2019 5 z 5

Za mě lepší než trilogie Poselství růží. Jsem zvědavá na Ryanovu pomoc.

sabca
12.05.2019

Kniha se mi četla velmi dobře, tak jak ostatní knihy spisovatelky a určitě mi nevadil větší počet stránek. Krásný příběh dvojčat, které o sobě nevěděli na pozadí ranče s veškerými problémy a hledání nafty. Nechybí tam láska, zrada a podlost některých osob. Kniha se moc hezky čte a proto doporučuji

zdehan
09.05.2019 5 z 5

Kniha byla taková pěkná oddechovka a mě se moc líbila.

ctenarkaEva
23.11.2018 4 z 5

Pro mě to byla pohodová kniha na několik večerů. Některé pasáže byly sice zdlouhavější, ale celkově se kniha četla dobře. Odreagovala jsem se, přenesla se do dávných časů v Americe a užila si ságu jedné rodiny.

karamelka33
04.09.2018 5 z 5

Supr čtení.

mia.a.ja
17.08.2018 5 z 5

Pro mne první kniha od autorky a velmi sem si ji užila. Některé pasáže se sice táhli ale příběh mi to vynahradil ...

Bobina74
13.08.2018 2 z 5

Tak tohle asi ne. Po Ryanově pomoci jsem sáhla celá natěšená po další knize této autorky a asi jsem sáhla vedle. Příběh může být asi hezký, ale to já nevím, protože jsem to nedočetla. To se táááák táhlo....a táhlo....a rozvlekle roztékalo....a zase táhlo.
Nicméně dám autorce ještě šanci a hupsnu do její další knihy.
P.s. : Už začínám mít strach, že jakmile je na knize zlaté kolečko edice světový bestseller, tak kniha není určena pro mou maličkost...:-( .

cukrovka
29.07.2018 5 z 5

Příjemný a velmi čtivý příběh z Texasu přelomu 20.století. Příběh dvojčat která jsou od narození rozdělena a přesto si k sobě najdou cestu. Zajímavý náhled na život farmářů a rančerů a také postupný rozvoj těžby ropy v Texasu. I když vše končí až moc idylicky nemám knize co vytknout.

Lemurka
07.07.2018 3 z 5

Spousta věcí se v knize neustále opakovala, zbytečně natahované. Příběh nebyl špatný, četlo se to pěkně.

Modrasek15
04.06.2018 3 z 5

Prvotina autorky se mi líbila víc.

Ulrika
09.05.2018 5 z 5

Krásný a dojemný příběh

Jaruš7
03.05.2018 5 z 5

Citát :"Člověka určují jeho motivy."
Titáni - i ti jsou zranitelní, americký styl života na přelomu století.
Bláhové nadějné vyhlídky se nevydaří a opak lásky je skutečnost, která zmrazí city. Nic na tom nemění pouto krve. Je jen štěstím, že to není dědičné.
Čtivé.

Denčaa
04.04.2018 5 z 5

U Meachamové člověk očekává nadprůměrný příběh. A Titáni do této škatulku rozhodně spadají. Děj je vyvážený, ničeho tam není moc, ani málo. Žádné přehnané okecávání a natahování. Byť má kniha skoro 500 stran, ani jedna není nezbyt. U Leiliných kníže nejde odhadovat, co se bude v další kapitole odehrávat, ale musím říct, že příběh dopadl přesně tak, jak měl.

crazyslunicko
14.03.2018 5 z 5

Popravdě, když je na každé druhé knize označení Bestseller naskakuje mi husí kůže a po přečtení přichází mírné zklamání. U této knihy tomu tak nebylo. Nepřečetla jsem ji během hodinky, ale během několika hodin a pekelně jsem se soustředila na děj. Od začátku byl děj nabitý pikantnostmi a nechtěla jsem, aby mi nějaká maličkost unikla. Za mě se jedná o jednu z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Byla detailně propracovaná, byla tam zápletka již od začátku s narozenými dvojčaty a postupně kniha rozpitvávala jejich životní příběh, kterým se ubíraly. Opravdu mě velice nadchla a velice ráda si přečtu další knihy od tohoto autora.

Babo
19.02.2018 4 z 5

Byla to 3. kniha od autorky a i když byla asi nejslabší , nebyla špatná.
Měla jsem pocit,že tam bylo toho namícháno tolik,jako když pejsek s kočičkou pekl dort.
Od rozdělených dvojčat u porodu , nálezu kosti "dinosaura" , nálezu ropy,zrady kamaráda, sebevraždy ,,,atd.a přes to všechno kniha ve mně nevzbudila žádné emoce.
Jako by se autorka vyhýbala nějakému konfliktu .
Takže kniha plynula a plynula a plynula až do úplného konce.

OnlyFour
18.02.2018 3 z 5

3,5/5, asi som už rozmlsaná....príbeh pekný, oddychový ale mohol byť kľudne trochu kratší. Dokopy sa tam nič moc nedialo, ale čítalo sa to fajn :)

MartinaP1984
15.01.2018 4 z 5

Jedna z knih,kde se vlastně nic neděje,přesto ale musíte číst dál....autorka opět dokázala, že psát umí..