Titan

Titan https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41108/bmid_titan-y6M-41108.jpg 3 30 6

Varley k nám přivádí cizince, který je sám o sobě světem s ohromnou a smutnou inteligencí.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Titan , 1979

Ignis
29.10.2023 3 z 5

Silná ženská hrdinka, teda vlastně 2, dřív než to bylo cool.
Jednotlivé části byly zajímavé, ale chvílemi se to trochu vleklo.

R47
20.01.2023 2 z 5

Román slibuje cenu Locus a nominaci na Huga i Nebulu, navíc jsem byl příjemně překvapený autorovým románem Horká linka z Hadonoše, a tak jsem se pustil i do tohodle. I přes špatné recenze a hodnocení. No... Začíná to výborně. Skoro jako něco od A. C. Clarka. Vzpomněl jsem si i na film Europa Report. Ale pak se to zvrhne ve fantasmagorické putování, trochu jako v Aldissově Skleníku. Akorát je vám nějak ukradené, co se tam děje. Závěr přece jen překvapí, ale to čekání... Kafe, nebo kokain? Aspoň tahle hláška se neomrzí.

MaxQ
28.07.2021 2 z 5

I já jsem měl problém tuto knihu dočíst do konce. Nemastné, neslané, kostrbatý děj, nepříliš zajímavě a napínavě napsané. Svět popsán tak dokonale složitě, že jsem si ho prostě nedokázal představit.

knihoun
18.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Nezaujalo, na jakési někým upravené planetě se část posádky velmi pracně a dlouho šplhá někam, kde se konečně dozví, kdo za tím stojí, a všichni si oddychneme..

ludek7426
13.10.2020 2 z 5

Další z klonů Setkání s Rámou se podle mého názoru moc nepovedl. Vadilo mi, že se autor evidentně nemohl rozhodnout, jaký žánr vlastně bude psát, takže po sci fi začátku v kolejích A. C. Clarka se děj zvrhnul do podivného mixu sci fi a fantasy. Tady už jsem myslel že knihu nedočtu, ale vydržel jsem, a hrbolatý děj plný podivného jednání postav a logických nesmyslů mně v poslední třetině začal zase bavit. Nakonec dočteno až do konce, ale dalo to práci. Možná kdyby se autor místo zamotaných popisů kdo se s kým vyspal více věnoval logice děje, byl by výsledek mnohem lepší. Nápad a potenciál knížka určitě má.

Pajislav
30.08.2017 3 z 5

Mně se to líbilo, hodně neotřelé.
Posádka vesmírné lodi Ringmaster pod velením kapitánky Cirocco se pokouší přistát na planetě Themis, o které nikdo nepochybuje, že je umělým výtvorem. Jsou staženi jakýmisi chapadly, rozděleni a různě přeměněni. Začíná putování kapitánky, průzkum podivné "planety" a hledání posádky.

John Varley
americká, 1947