Tisící patro

Tisící patro https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311686/bmid_tisici-patro-OeF-311686.jpg 4 98 32

Tisící patro série

1. díl

New York City, jak jste ho nikdy neviděli. K nebi se tyčí tisícipatrová Věž. Zářivá vize budoucnosti, kde je možné vše – pokud se snažíte dost. Vítejte na Manhattanu roku 2118. Uplynulo sto let a New York je město technických novinek a snů. Každý tu něco chce… a každý tu má co ztratit. Bezchybný zevnějšek Ledy Coleové skrývá utajovanou závislost – na droze, kterou neměla nikdy vyzkoušet, a na chlapci, se kterým si neměla nikdy začínat. Nádherný, bezstarostný život Eris Dodd-Radsonové se roztříští na střípky, když její rodinu rozerve bolestná zrada. Rylin Myersová se díky práci v nejvyšších patrech rázem ocitne ve světě, o jakém se jí ani nesnilo… ale bude za tento nový svět a nečekanou lásku muset zaplatit svým starým světem? Watt Bakradi je technický génius s tajemstvím: ví o všech všechno. Ale když je najat, aby špehoval dívku z horních pater, zaplete se do složité pavučiny lží. A v tisícím patře nade všemi žije Avery Fullerová, dívka geneticky naprogramovaná k dokonalosti. Dívka, která má zdánlivě vše – a přesto ji trápí jediná věc, kterou nemůže nikdy mít. V prostředí úchvatného pokroku a technického luxusu se pět teenagerů snaží získat své místo na vrcholu světa. Ale z takových výšin vede jen jediná cesta: dolů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Thousandth Floor , 2016

Lalina3
05.08.2022 5 z 5

Tak tohle mě dost bavilo! Příběh nebyl tak barvitý jak by mohl být, ale i tak za mě super.
No jdu zkusit přelouskat druhý díl v angličtině :D

TeriLin1111
17.06.2022 3 z 5

Jak je napsáno zezadu na knize: je to dost podobné seriálu gossip girl, ale ve sci-fi prostředí. Byla to vcelku fajn věc, akorát by to možná mohlo být o něco kratší, a ocenila bych, kdyby tam bylo více popsané to prostředí, které mi přišlo jako dobrý nápad. Nevím, jestli se dočkáme dalších dílů, ale v podstatě to jde i jako standalone.

WeirdoAnne
26.10.2021 4 z 5

Nemůžeme očekávat nic světoborného, ale jako neuvěřitelně čtivý příběh s několika zvraty a zajímavým prostředím to obstojí na výbornou. Hodně mi kniha připomíná seriál Gossip Girl a Pretty little liars. Trochu mě však mrzí že jde JENOM o životy dospívajících, kteří si do nich vzájemně vkráčí. Myslím, že by toho prostředí mohlo nabídnout trošku víc. Je škoda, že další díly už asi přeložené nebudou.

WallopX
08.08.2021 5 z 5

Prvně jsem se vyděsila toho, že je tam 5 postav, ale postupně jsem už věděla, kdo je kdo a začalo mi všechno dávat smysl. Knížka mě udržovala v neustálém napětí a čtení neskutečně utíkalo.
Na to, že jsem si ji půjčila v knihovně s tím, že si ji teda vezmu, abych měla vůbec co číst, tak naprosto skvělý počtení!

Sixtinka144
29.03.2021 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, nevěděla jsem o ní vůbec nic. Zalíbila se mi obálka a tak jsem si ji koupila. Ale jakmile jsem se do příběhu ponořila, už jsem se od něj nemohla odtrhnout. Kniha je vyprávěna z pěti pohledů, což mi přišlo na začátku trochu moc, protože jsem nevěděla, kdo je kdo. Pochvíli jsem se ale zorientovala, a líbilo se mi, že jsme mohli nahlédnout do hlavy komukoli a zjistit, co právě teď cítí. Kniha začíná svým koncem, tudíž dívkou padající z věže, a vy jen čtete dál a říkáte si, jaká dívka to jen mohla být, a jaký k tomu mohla mít důvod. Každý z té pětice hlavních postav má nějaké zvrácené tajemství a okolo něj se točí samé problémy. Příběh rychle utíkal, autorka opravdu psát umí, občas se mi ale nelíbilo, jak se postavy nereálně zachovali, i když je tento příběh samozřejmě sci-fi. Bohužel až teď jsem zjistila, že tato kniha není standalone, ale že je to trilogie, která u nás nebude přeložena, a tak se budu muset spokojit jen s koncem prvního dílu. Celkově knihu hodnotím 4 hvězdičkami, protože jsem byla velice mile překvapena.

tereza7804
08.10.2020 4 z 5

uper kniha , příběh byl vážně chytlavý, jen to nebylo něco, co by vás zvedlo ze židle , škoda že nejsou přeložené i dva zbylé díly :) 4,2/5

Knihomlok2015
03.08.2020 3 z 5

Proč ne. Četla jsem už i horší.

s1ombrehimawari
20.01.2020 odpad!

a.) Absolutně ploché a stejné postavy, které se nechovaly reálně a až moc dětinsky. Vývoj charakterů nedůvěryhodný.
b.) Wtf, co měly sakra znamenat ty vztahy? Pocity postav absolutně mimo.
c.) Příběh absolutně o ničem.
d.) Všechno hodnoceno slovy drahé nebo levné. Jiné přídavné jméno se tu prakticky neobjevuje.
e.) Prostředí vůbec nebylo promyšlené. Popis zde vůbec nefungoval. Fungování různých přístrojů nebo zákroků bylo z hodně důvodu (jako třeba fyzikální, technické a chemické nebo i medicínské) úplně praštěný a na hlavu. Je vidět, že autorka si vůbec o ničem nic nezjistila.
Je mi líto toho, že to mohlo být aspoň s trochou snahy aspoň průměrný, jelikož ten nápad s patry byl fakt dobrý.
Asi jsem ráda, že ty další díly nevyšly, aspoň mě nebude dohánět provinění, že jsem je nepřečetla.

Veruu95
18.07.2019 5 z 5

Perfektní! Příběh plný zvratů a nekonečného napětí. Škoda, že (asi) není další díl... ten konec pokračování trochu naznačoval.
Ale i tak, prostě WOW. :)

Damonka12
19.02.2019 4 z 5

Líbí se mi, že během celé knihy sledujeme příběh více lidí. Zamilovala jsem se do každé postavy v knize, tedy kromě Ledy. Ale nemám ráda otevřené a nedořešené konce a to byl přesně tento případ.

Freedomova
16.12.2018 5 z 5

Naprosto super, nemohla jsem se od téhle knížky odlepit, takže jsem se moc nevyspala, ale stálo to za to. Myšlenka Věže, ve které je číslo patra odrazem životní úrovně a rozdílné světy se tak leckdy tragicky střetávají v rámci jedné budovy, je originální a zajímavá. Dějové linky se neprvoplánově prolínají, zápletky jsou nečekané a konec, který je chytře naznačený na začátku, je promyšlený a překvapivý. Prostě perfektní knížka od které se nedá odejít.

Attia
01.07.2018 5 z 5

Přesně takovou knihu jsem potřebovala! Svižné, čtivé a překvapivě nervydrásající.
Konec mě docela rozhodil.
Doporučuji!

Ažula
15.02.2018 5 z 5

Krásná knížka. Podle anotace jsem měla nějaká očekávání a ta se nenaplnila. Ovšem jen v tom nejlepším slova smyslu.
Knížku jsem četla moc ráda. Příběh mi připadal docela "reálný". Ne, jako hodně knížek, kde jsou příběhy, které by se v životě nestaly.
V knížce se ukázaly různé charaktery a různé postoje a různé problémy. Dle mého názoru se v příbězích postav odrážela i dnešní doma.
Za mě moc pěkné čtení. Nic extra jednoduchého, ale naopak nic složitého.

Lorej
21.11.2017 5 z 5

Moc se mi líbila spletitost vztahů všech postav. Nápad mi přišel taky jako velmi originální, že jedné budově je obsaženo téměř celé město. S dějem jsem problémy neměla, ale pár slabých chvilek jsem našla. Sci-fi tam bylo pomálu, vlastně kromě skvělých vychytávek a vynálezů se skoro neprojevovalo.
Celkově si myslím, že by si tato kniha zasloužila býti více populární. Protože mezilidské vztahy jsou stálými tématy.

JanineZel
18.10.2017 3 z 5

Ze začátku jsem měla smíšené pocity snad ze všech postav. Některé mi sedli více, některé méně a některé vůbec. V průběhu knihy byly kapitoly, které mě opravdu bavily číst a které naopak vůbec. Na postavy se mi během čtení dosti měnil názor a skoro u všech k horšímu, až na jednu výjimku (u té jsem měla na začátku negativní názor, který se však stal na konci opakem). Velmi se mi líbilo, že knížka vlastně začíná koncem, ale celou dobu svým způsobem nevíte jak to skončí (prapodivný opis, ale jinak to říct moc neumím).
Nakonec jsem knížce dala hvězdy tři, ale bohužel si další díl asi nepřečtu. Některé věci v ní nedávali smysl, i přes to, že se to odehrává v budoucnosti. Myslím, že by tato kniha mohla být s drobnými úpravami příběhu jen jednorázovou knihou.

Turmee
04.08.2017 4 z 5

Jsem rozpolcená.
Začátek byl chaotický. Moc lidí, žádné úvodní představení situace, rovnou jsme byli vhozeni do světa plného nových technologií, který se odehrává ve Věži. Velmi bych k ní ocenila plánek nebo podrobnější popis. Chvílemi jsem byla tak ztracená (v místech i osobách), že jsem to chtěla vzdát. Pak se ale něco změnilo. Přestala jsem listovat na zadní stránku, abych si ujasnila, kdo je kdo a začetla se do děje. Od té doby jsem se nemohla odrthnout. Bylo to jako na horské dráze. Když jedné postavě přálo štěstí, druhá se propadala do depresí. A pak naopak.
Pořád si myslím, že těch dějových linek bylo na jednu knížku možná příliš. Každopádně konec mě naštval a rozesmutnil. Kde je nějaké rozřešení, happyend? Takhle to useknout uprostřed příběhu a ještě tak nefér. Všechno schylovalo k rovnováze, šťastnému konci. Stačilo by, kdyby se sebou jednoduše mluvili. Vysvětlili si, co se děje a navzájem se vyslechli. Bohužel...

Rose18
20.07.2017 4 z 5

Kniha Tisící patro z prostředí New Yorku je pro fanoušky seriálu Gossip Girl jako stvořená. Líbí se mi popsaný život, intriky a tajemství vyšší společnosti v budoucnosti. Všechny životy jsou spolu tak dokonale propletené, až je to skoro k neuvěření. Za mě super oddechovější čtení! :)

sd1992
17.07.2017 5 z 5

TOP! Neskutečně čtivá knížka. Jedna z těch od kterých jsem se fakt nemohla odtrhnout ani s vědomím, že za pár hodin vstávám. Skvělá forma psaní - knihu vypráví 5 osob a hned na začátku se dozvíte něco z konce, ale do poslední chvíle nebudete rozumět tomu, co to vlastně znamená a dopadne to tak, jak by jste nečekali :-) Všem doporučuji a těším se na další díl!!!

Kathy1225
23.06.2017 4 z 5

Tisící patro je jedna z knížek, u kterých jsem se ztrácela především ve jménech. Jelikož tam nejsou vyloženě kapitoly, ale příběh je psaný er-formou z pohledu pěti různých mladých lidí, kteří řeší své problémy. Zajímavým řešením je dát konec hned na začátku a jak čtete dál, dostávají všechny věci smysl.
Kniha proto za mě dostává 4*/5*

Anntek
16.06.2017 1 z 5

Popis arogantní mládeže z vyšších vrstev probírající své "problémy" usazený do budoucnosti. Osobně mi velice vadil charakter postav. V knížce vládla nálada nadřazenosti, povrchnosti. Nemá to hlubší smysl, taková oddechová knížka. Je psaná velice čtivě. Ale je tam docela dost chyb (jak gramatických, tak skladebních).

2020  70%Americká princezna
2016  76%Tisící patro