Tisíc mil, těch tisíc mil...

Autobiografická kniha rodiny slavného zpěváka a umělce Waldemara Matušky. Příběhy rodiny v osmdesátých letech minulého století po jejich odjezdu z Československa do Spojených států a roky života v emigraci až do návratu do Prahy v devadesátých letech. Doplněno množstvím dobových fotografií slavných osobností. Publikace vychází v reedici původního vydání v roce 1999 u příležitosti zpěvákova úmrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182288/big_tisic-mil-tech-tisic-mil-VlR-182288.jpg 4.57

Kniha Tisíc mil, těch tisíc mil...

Belanna
01.12.2021

Walda je moje srdcovka a tahle knížka z dob, kdy už byl za mořem, je moc pěkná. Nejen, že líčí příběhy se svou rodinou, ale popisuje nová přátelství a vzpomíná na ta stará.
V knížce je mnoho nových barevných fotografií, ale i starších, černobílých. Do dnes na něj ráda vzpomínám a poslouchám jeho písničky.

Jakub.T.
10.04.2020

Matušku zbožňuju, je to pro mě pěvecký i lidský vzor. No a kniha? Putování po USA - nádhera. Dal sem to 2x.

Francoa
10.12.2014

Walda byl pro mně do té doby než začal zpívat Michal Tučný Zlatým slavíkem a na několika koncertech jsem byl než odešel za moře.Proto jsem si rád přečetl knihu o tom, co bylo potom.V knize píše, jak byl na návštěvě kamaráda Vlasty Hilmara, který vyrýžoval trochu zlata na řece Rogue.Zmiňuje se, že blízko tohoto místa měl sídlo věhlasný americký spisovatel Zane Grey. Doplním, pozemek a srub se jmenuje Winkle Bar i Grey zde nejen rýžoval zlato, ale hlavně rybařil na řece.Zane Grey se stal účastníkem sporu na řece Rogue mezi Claud Bardonem a Mr. Macleayem, který se stal inspirací knihy Spor na řece Rogue (č. Divoké vody Rogue).