Tisíc masek

Tisíc masek https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297393/bmid_tisic-masek-6512ec0eea85c.png 3 18 6

Než přišel ten cizinec v masce, byl v naší vesničce klid. Rybí příšery z jezera se neukázaly nad hladinou už několik týdnů, obětní rituály na počest černé kozy z lesů probíhaly přesně podle plánu a velekněžka zvěstovala, že přijde dobrá sezóna. Jenže ten chlap v masce, co přišel kdovíodkud pěkně zamíchal místníma pořádkama. Slíbil, že přivolá černou kozu z lesů a ta nám pomůže konečně se zbavit těch pitomých ryb z jezera. Ale udělal mnohem víc než to. Víc, než bysme si přáli...... celý text

Kverulant
29.01.2019 4 z 5

Tisíc masek ukazuje talent Tesaře míchat dohromady různé vlivy. Kombinace české vidlácké vesnice, kultů a lovecraftovsky naladěné hrůzy z kosmu je v doprovodu super kresby druhého Tesaře výborná. Příběh je tentokrát oproti ostatním pracím dua Tesařů takový lehce načrtlý, ne úplně doslovně dořečený, což lehce mrzí, ale přesto hodnocení zaokrouhluji nahoru (kresba je bez diskuze za plnou palbu). Přál bych si od nich nějaký pořádný masivnější příběh, třeba na pokračování, protože je vidno, že horor z české vesnice není nemožný žánr. :)

eraserhead
12.10.2018 4 z 5

Tisíc masek mají výbornou kresbu. Ne takovou tu přímo echt prvoplánovitě komiksovou, je trošku přirozenější a milejší ohledně odberu. To se mi hrozně líbilo. Lovecraftovsky zabarvený příběh potěší. přesto mi přijde hrozně zkratkovitý, spoustu věcí, kteér by mě zajímaly, nebo bych rád viděl, opomíjející. Chápu, že je tomu asi tak kvůli rozsahu (který je u komiksů v poměru k ceně místy až vražedný), ale jelikož mám rád a většinou ptořebuji příběh, zrovna u Tisíc masek mě ta zkratkovitost mrzí. Pochválil bych textovou stránku, ta je výborná, stejně tak jisté detaily. Ale je to prostě komiks, který já neumím moc číst, respektive se do něj ponořit a užívat si kresbu déle. přečetl jsem to za nějakých 30-40 minut. 3.5*

martinstefko
07.12.2016 3 z 5

kaylinkaylin | ON | 16:07:25 07.12.2016 | *** | [E]
Takhle samostatně je to jednoduše useknuté a zůstává mnoho nezodpovězeného, což by mohlo svědčit o tom, že ten scénář nakonec na sebe jen nabalil hodně prvků, které měly pouze vyvolat efekt, nic víc. I tak se ale daří vytvářet atmosféru, která mnohým hororovým kouskům chybí. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1323-tisic-masek-65.html

Diabel
17.08.2016 2 z 5

Komix měl velký potenciál, ale bohužel se to nepovedlo. Kdyby toho bylo daleko víc, bylo by to více smysluplné..Takhle jen začnete a náhle skončíte, aniž by Vám to něco dalo. Vysvětlení tam trochu je, zbytek si domysli sám. Rád bych se dozvěděl ještě něco a pan Tesař z toho klidně mohl udělat pěknou serii, pěkně promyšlenou, ale místo toho dostanu něco na čtení, když jdu na záchod.

Hodnotím 3/10

Fantasysvet
11.07.2016 4 z 5

lustrácie Jiřího Tesaře sú jednak čiernobiele a jednak pôsobia ako z undergroundových komiksov z pred desiatok rokov, lenže komiksu Tisíc masek tento retro štýl vôbec neprekáža. Jiří zrejme nepotrebuje kráčať s dobou. To ona kráča s ním. Odkazy na diela H. P. Lovecrafta (napríklad Dagon, Dunwická hrôza a ďalšie) a atypická kresba (hlavne čo sa týka stavby tela a celkovej povahokresby postáv) skvelo sekunduje ponurej atmosfére. Okrem niekoľkých vulgarizmov a incestov nájdete u bratov Tesařovcov aj niekoľko násilných úmrtí, pochybných hrdinov, pár satanistických rituálov a oblúd, ktoré spolu rozohrajú hororovú hru o jednu nenápadnú dedinku (a možno i o celý svet).

aslavey
27.05.2016 3 z 5

Vcelku stravitelná jednohubka s vcelku nepříjemnou atmosférou s hodně prapodivným příběhem a ještě prapodivnějším koncem... Problém mám asi ale hlavně v tom, že ačkoli se vše vyvíjí a vypadá to dokonce i na nějakou myšlenku... tak nakonec prd. (nebo jak by řekl pan Tesař - "nakonec piču") Nevadí mi sprostej jazyk. K těm vidlákům hezky seděl. Ale když ono to nakonec prostě jen skončí. Tečka.