Tisíc darov

Tisíc darov https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192510/mid_tisic-darov-o5x-192510.jpg 4 5 2

Tisíc darov nás nabáda, aby sme opustili vyprahnutú pôdu pýchy, strachu a úsilia všetko ovládať a odovzdali sa Bohu, ktorý naplní našu čašu po okraj. Ann Voskampová nás pozýva do svojich vlastných okamihov milosti a jemne nás učí, ako biblicky oplakať stratu a zmeniť bolesť na poéziu; zámerne prijať životný štýl radikálnej vďaky, spomaliť a zachytiť Boha v danom okamihu. Táto kniha nie je len na čítanie. Tisíc darov treba prijať ako dynamickú interaktívnu výzvu, aby sme sa stali účastnými na pravdách, ktoré nám odhalia hĺbku Božej radosti a navždy zmenia náš život. ANN VOSKAMPOVÁ je autorkou zamyslení pre DaySpring a prispievajúcou redaktorkou online časopisu The High Calling. Ako globálna zástankyňa chudobných spolupracuje s humanitárnou organizáciou Compassion International. Študovala psychológiu vzdelávania a detskú psychológiu na York University a University of Waterloo. Ona i jej manžel žijú na kanadskom vidieku v juhozápadnom Ontáriu, kde s vďačnosťou vychovávajú šesť detí a starajú sa o svoju farmu. Spomedzi autorov, ktorých diela som v živote prečítala, patrí Ann Voskampová bezpochyby medzi najtalentovanejších. Ak chcete knihu, ktorá je výzvou a láskyplne sa s vami pohráva, toto je tá pravá. Po prečítaní ju len tak neodložíte. Je pokladom, ku ktorému sa budete vracať aj v nasledujúcich rokoch. LYSA TERKEURSTOVÁ, predsedníčka organizácie Proverbs 31 Ministries a autorka bestselleru New York Times Made to Crave.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Filozofie
Vydáno: , Kumran

One Thousand Gifts , 2011

archandelka
23.08.2022 2 z 5

Když už začnu něco číst, mám většinou velmi silné předsevzetí to i dokončit, bez ohledu na to, jak mi ta kniha sedí nebo nesedí. U této knihy jsem se ovšem vyloženě těšila, až skončí a budu moct začít číst něco jiného. Protrpěla jsem to neskutečně, téma poměrně jasné a neoddiskutovatelné - potřeba vděčnosti, ale autorčiny hluboké teologické úvahy uprostřed praní ponožek a okopávání záhonů, které většinou neměly žádnou logickou souvislost, ale byly spíše proudem jejích osobních výlevů a úvah, mi teda neseděly absolutně. Možná proto, že celá kniha je kombinací románu pro ženy, na které jsem ze zásady alergická, a teologických úvah, ale výsledek je asi takový, jako když pejsek a kočička vařili dort.
Dvě hvězdičky dávám pouze za tyto věty, které jsem si z toho vytáhla:
"Viera je pohľad duše. Viera sú oči vidiacej duše upreté na Boha Spasiteľa."
"Jediný spôsob, ako môžeme vidieť Božie prejavy okolo nás, je očami Ježiša v nás. Boh, prebývajúci v nás je ten, prostredníctvom ktorého vidíme Boha mimo nás."

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Krásná kniha, která ukazuje vděčnost jako základ šťastného života a to i v nelehký h situacích.