Krab se zlatými klepety

Krab se zlatými klepety https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22224/tintinova-dobrodruzstvi-krab-se-zlatymi-klepety-22224.jpg 5 91 4

Tintinova dobrodružství série

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu. Příběh zavádí Tintina do Afriky, kde pátrá po zločinecké bandě překupníků opia. Jediným vodítkem mu je přitom znak kraba se zlatými klepety. V tomto příběhu se také poprvé setkáváme s kapitánem Haddockem, jednou z nejlepších postav seriálu, který nadále věrně provází Tintina při jeho dobrodružstvích.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Crabe aux pinces d´Or , 1941

PastorMal13
29.04.2023 5 z 5

Klasika mezi komiksy.

jenda88
04.06.2019 5 z 5

Příběh byl velice dobrodružný.

Tomas@S
23.12.2018 5 z 5

Tohle je fakt jedna z klasik. Dej je od zacatku do konce drama, prevazuje kresba nad textem, ktera je mimochodem fakt povedena. Tintin se v pribehu setkava poprve s kapitanem Haddockem. Mnoho casti tohoto pribehu je vyborne zvecneno ve Spielbergove filmu. A neni se cemu divit, je to povedeny dil.

Atlantis
05.04.2018 4 z 5

Tintina jsem kdysi dávno četl, když vycházel na pokračování v časopisu Květy a mám dokonce nejasný pocit, že šlo o tuto knihu a jestli se nepletu, tak Krab se zlatými klepety sloužil i jako předloha k ne tak starému animovanému filmu.
Na Tintinovi musím ocenit hlavně jednu věc - porovnejte, jak v této době vypadaly třeba superhrdinské komiksy. Tuny tupoučkého vysvětlovacího textu, který byl nudný a stupidní až k uzoufání. Naproti tomu Tintin se s něčím podobným nemaže. V bublinách najdete opravdu jen to, co si postavy musí říct a vše ostatní hravě poznáte z krásně detailní kresby.
Na plný počet to není zejména proto, že příběh se tak jaksi valí a mele jedno přes druhé a na nějakou hloubku nebo přemýšlení není čas. Chápu, že kvůli formátu, v jakém Tintin původně vycházel to není možné, ale já bych byl rád za občasné malinké zpomalení a třeba větší prozkoumání jednotlivých postav.

komiksy pro děti

Hergé (p)
belgická, 1907 - 1983
2011  66%Tintin v zemi Sovětů
2010  92%Tintin v Tibetu
2004  81%Tintin v Americe
2011  68%Tintin v Kongu
2004  86%Faraonovy doutníky

Kniha Krab se zlatými klepety je v