Sladká jak krev

Sladká jak krev https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14652/bmid_tina-salo-sladka-jak-14652.jpg 4 316 48

Tina Salo série

Po povídkové sbírce Vlastní krev autorka představuje svůj románový počin opět žánru fantasy. Praha je příjemným místem pro celkem početnou skupinu upírů, kteří dodržují tradiční životní styl. Hlavní hrdinka je ovšem trochu zvláštní i na upíra – kupříkladu jí nevadí denní světlo a slunce. Ne všichni jsou ovšem věrni upířím zásadám. Někdo začal zabíjet ve velkém a to pro komunitu nevypadá dobře. Pro případ kritické situace mají upíři pojištěnou i policii a v jejích řadách svého bližního. Ve městě přesto hrozí vypuknout válka mezi umírněnými upíry a těmi druhými. A upírka Tina stojí v předních řadách nevyhnutelného konfliktu.... celý text

Tatsume
03.06.2016

Kniha zpracovává velice zajímavý námět, a to realistickým, chvílemi až syrovým způsobem. Na můj vkus bohužel až moc syrovým. Celkově na mě působí dojmem "akce za každou cenu" a uspěchaně.

Petule.k93
30.04.2016

Mam rada pribehy o upirech a i tentokrat jsem se bavila. :-) Tesim se na pokracovani :-)

Devil-Ivet
22.01.2016 4 z 5

Velmi čtivá a příjemná kniha. Není to klasická upířina, které na nás poslední dobou skáčou ze všech stran. Tady láska nemá místo. Upíři jsou vypočítavý, krvelační a bojechtivý. A tak to má být :)

Lenny33
24.12.2015 4 z 5

Kniha se četla rychle a čtení mě opravdu bavilo.
Je sice pravda, že místy jsem nestíhala autorčiny myšlenkové pochody a nechápala, kam autorka děj směřuje, ale ke konci vše dává smysl. Je to také jedna z máma knih, kde bych uvítala více rozepsat určité věci - popis okolí, věcí, lepší popis autorčina vymyšleného světa a celkově charaktery a život hlavních hrdinů.
Spád kniha měla. Hodnotím 4* a těším se na další díl.

zvejkal
10.11.2015 5 z 5

No, mne sa to velmi pacilo. Taky zensky pohlad na vec ... Petra - super si to napisala.
Dnes som zistil, ze su dalsie 3 diely, tak som ich hned objednal. Teda vlastne vsetkych sest...

Yarwen
05.09.2015 odpad!

Příběh upírky, která se snaží vyřešit pokus o převrat ve vlastních řadách. Autorka se pokouší představit hlavní hrdinku jako rebelku, která okolní svět přijímá se zdviženým prostředníčkem, nicméně výsledek je naivní a trapný. Příběh naprosto jalový, dialogy o ničem - čtenář si mnohdy není jistý, o čem se baví - a spíše než napětí si člověk musí protrpět informace o tom, co si upírka obléká na sebe. Horší by to snad už jen mohlo být s nádechem romantiky, ale i bez ní to na jednu hvězdu nemá. Kdysi jsem se rozhodnul, že každou knihu, kterou začnu číst, dočtu až do konce, ale někdy je to utrpení.

Betnka81
31.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila , a myslím si , že na Českou fantasy je naprosto super :D

Dandulka
14.11.2014 5 z 5

Konečně jsem se dostala k prvnímu dílu a musím říct, že se mi fakt líbil!!!!!

hatuli
05.11.2014 2 z 5

Moc nezaujala :-)

NoelHudson
22.10.2014 4 z 5

Kniha boří všechny romantické představy o upírech. Čtivá oddechovka. Těším se až si přečtu další díly!

Lenu04
21.10.2014 4 z 5

Fantasy oddechovka - čte se rychle, děj se odehrává v Praze, takže plus - konečně místo, které člověk zná. Hlavní hrdinka drsná - dobré čtení, když si chcete odpočinout od všech těch romantických fantasy příběhů.

elyonka9643
29.08.2014 4 z 5

Já mám zkrátka knížky od Petry ráda. Líbí se mí její styl psaní. Navíc mám ráda upíry a Prahu. Takže tohle je prostě knížka dělaná pro mě. Taky se mi docela líbí, že to není nic až tak náročného. Četlo se mi to dobře.

Falquar
28.05.2014 3 z 5

Typická upírská pitominka s emancipovanou a superdrsnou hlavní hrdinkou, jinými slovy nic, co bychom neviděli už dřív a na sto různých způsobů. Jenže tuhle pitominku napsala Češka a to tak, že Cullenovic fanynky by z toho nejspíš trefil šlak. Už proto je "Sladká jak krev" víceméně výjimečná knížka, nemyslíte?
Tam, kde Bella a zástupy jí podobných panen slastně vzdychaly nad krásou přiteplených hezounků, kteří upíra neviděli snad ani z rychlíku, natož aby jím byli, se upíří dáma Kristina, v minulosti nespočtukrát znásilněná, přizabitá a všeobecně nedoceněná, nebojí nějaké té vulgaritky, popřípadě, odpusťte, vášnivého šoustání. Tam, kde se Bella & spol. vyznává z neopodstatněné a hloupé (milovat někoho, kdo ve vás vidí hlavně sváču, je fakt padlé na hlavu) lásky, Tina hladově vysává své milence skoro až k smrti. Taky vidíte ten rozdíl?
Tímto děkuji Petře Neomillnerové za upíry natolik upírovaté, jak jen to vzhledem k žánru a dnešní době jde.
Se zápletkou už je to horší. Ano, autorka píše krásně, přinejmenším mně se to četlo jedna báseň, ale i tak jsem se co chvíli zastavila a přemýšlela, jak mohlo něco takového někoho napadnout, popřípadě kde jsem už takovouhle pasáž viděla. Čas od času mi dokonce naskočila jména "Anita Blake" a "Sookie Nevímjakdál", ale pak hlavní hrdinka zase plácla nějakou hlášku a mně se všecko ostatní hnedle vykouřilo z hlavy. Tomu se říká pisatelské umění.
Knihu bych doporučila (zejména) dámskému osazenstvu jakožto "guilty pleasure" s tím, že se u toho dá parádně vypnout a navíc má člověk pocit, jaký že to není drsňák, když přelouskal 250 stránek hrubého výraziva.

kočičí anus
25.04.2014 3 z 5

Přišlo mi, že to autorka psala s prstem v nose. Nebo někde jinde.

moni.ka
18.02.2014 odpad!

Málokdy to vzdávám, ale tohle jsem nedala. 22% ve čtečce a dál to vážně nešlo...:-/

Šárka_D
31.12.2013 3 z 5

Docela fajn, příběh sice postrádá originalitu, ale zase se to dobře čte. Fantasy oddechovka, u které se nemusí moc přemýšlet.

Valentine
24.07.2013 5 z 5

Úžasně propletená fikce s realitou. Věrohodné postavy, poutavý děj a podle mě si tady v době fifty shades téměř každý musí přijít na své...

marwinmh
05.06.2013 3 z 5

Tina je hrdinka dle meho gusta rozhodna drsnacka jdouci za svym cilem za kazdou cenu, vi presne co chce, neni to zadna cukrova panenka. Dej knihy mel spad a rozhodne me navnadil k precteni dalsiho dilu.

Safienka
16.01.2013 5 z 5

Fantasy dílo, které má rychlost, spád, erotický a syrový náboj. První kniha, kterou jsem od této autorky četla a určitě nebude poslední. Hlavní hrdinka, mladičká Tina Salo, která je zakotvená mezi mrtvými a nemrtvými. Schopnosti má upíra, ale má možnosti žít i jako člověk - pod sluncem,s jídlem a pitím lidem vlastním. Dostává se ji nelehkého úkolu, a to vystopování vraha několika obětí. Na pomoc ji je doporučen německý upír, zabiják, který má jistě nespočet fanynek - dokud nevystrčí ty svý tesáky. Dílo, které je protkáno rychleplynoucími dialogy se čte skoro samo. Byla jsem upozorněna na výskyt sexu a hrubých výrazů, ale popravdě to nebylo tak strašné. Řekla bych, že se to dalo unést :o) Maličko jsem se sice občas ztrácela mezi ostatními postavami, ale řekla bych, že to bylo spíše rychlostí mého čtení a tím, že se jich tam vyskytovalo na můj vkus možná až moc. To, co jsem si myslela, že bude vyřešeno, tak nebylo, tak snad se dočkám v dalším díle.

lanusinka
05.11.2012 5 z 5

Tina je drsňačka jak se patří, takové mám ráda...