Tím všechno začíná

Tím všechno začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219944/bmid_tim-vsechno-zacina-Etz-219944.jpg 4 139 23

Ezra Faulkner, tenisová hvězda a všeobecný školní mazánek, je přesvědčený, že na každého v životě čeká nějaký průšvih. Je jedno, jak obyčejně člověk žije, někde za rohem na něj číhá menší nebo větší tragédie, která mu obrátí svět naruby a kterou teprve všechno začíná. V Ezrově případě je tou tragédií bouračka, která mu sice vzala veškeré vyhlídky na kariéru v tenise, ale zato mu otevřela úplně nové dveře a Ezra se nestačí divit, co všechno ho může potkat na debatních turnajích nebo jak je svět malý a jak krutě někdy osud zaplétá lidské příběhy. Palčivě vtipná kniha o tom, že ze samého středu na úplný kraj je to někdy jen krůček, a naopak. A přesto se zpátky nechce…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , CooBoo

The Beginning of Everything , 2013

bookcase
29.01.2015 5 z 5

Krásný příběh, hořkosladký. Určitě není určen jen náctiletým, ale ocení ho i starší čtenáři.

ciniminisek
03.11.2014 4 z 5

Titul Tím všechno začíná se tváří jako obyčejný příběh pro náctileté, ale přesto že je v tomto duchu napsán, dokáže čtenář číst mezi řádky a v příběhu najít větší smysluplnost, než se na první pohled nabízí.

JanaDor
27.10.2014 5 z 5

Začínám být háklivá na anotace, kde se nachází slovo vtipná. Už po několikáté je anotace zavádějící a ten kdo ji psal, knihu asi nečetl. Protože nevím, jak si to vysvětlit, že tady u této se píše "palčivě vtipná kniha". Tato kniha je velmi čtivá, úžasně milá, líbí se mi jak realisticky popisuje zmatené pocity v dospívání, ale vtipná není. Určitě ne tím způsobem, že bych se smála, spíše mi sem tam prošel úsměv přes rty, a to hlavně díky trefnému způsobu při popisu situace.
Ezra svůj příběh vypráví v první osobě a já jsem měla pocit, že čtu jeho deník. Výstižně a se sebeironií popisuje změnu svého života, kde v první řadě jde o jeho uvědomění si, co vlastně chce. Láska je přítomna, ale ne sladkým způsobem. Je vylíčená realisticky i s bolestným poznáním, že ne vše je, jak to na první pohled vypadá.Ezra byl miláček, kterého jsem si oblíbila od začátku a ani na konci mě nezklamal.

pro dívky

Autorovy knížky