Ticho mezi námi

Ticho mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456613/bmid_ticho-mezi-nami-MKo-456613.jpg 4 69 27

Maggie a Frank jsou manželé již čtyřicet let. Milovali se od prvního okamžiku, kdy se setkali. Jejich společný život byl plný radosti, slov a smíchu. Zažili i těžké časy, ale jejich vztah byl vždy pevný a nerozbitný. Pouto mezi nimi bylo výjimečné. Ale to platilo jen do chvíle, než nastoupilo ticho. Teď spolu Maggie s Frankem nemluví. Vaří si jídlo, sdílí společné lože, ale žijí beze slov. Frank před šesti měsíci přestal mluvit a Maggii ani nikomu jinému se ho nepodařilo opět rozmluvit. Tíha jeho tajemství je rozdělila – vytvořila mezi nimi nepřeklenutelnou propast. A Maggie se dostala na samé dno. Když ji Frank najde v bezvědomí a vedle prázdný obal od léků, jeho křehký svět se rozpadá. Sanitka Maggii převáží do nemocnice, kde je uvedena do umělého spánku, ze kterého se už nikdy nemusí probudit. Frank se neodvažuje ji opustit. Zůstává jí po boku – a tehdy teprve znovu promlouvá. Začíná vyprávět svůj příběh. Slova, která tak dlouho zadržoval, jsou konečně uvolněna a odhalují, že i ke špatným věcem mohou vést šlechetné pohnutky. Může však ještě napravit, co se pokazilo?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The Silent Treatment , 2020

Blaufik
31.03.2021 3 z 5

Knihy z edice 7lásky jsou vybírány tak, aby nebyly hloupé a zároveň působily přirozeně. Tady však o přirozenosti a důvěře nemůže být řeč. Opravdu byste věřili tomu, že spolu manželé, kteří bydlí ve společné domácnosti a normálně fungují (stravují se, tráví spolu čas, spí spolu), spolu za celých šest měsíců nepromluvili?
Už jen tento fakt působí tak trochu jako science fiction. Což by nebyl až takový problém, kdyby si autorka více pohrála s příběhem a pocity při čtení by díky tomu byly přirozené, nikoliv vnucené.

stesti.s.knihou
30.03.2021 3 z 5

Kniha Ticho mezi námi je dalším kouskem z edice Sedmilásky, která, jak už název napovídá, zaštiťuje příběhy o různých formách mezilidské lásky. V příběhu sledujeme vztah dvou lidí - Maggie a Franka. Stáváme se svědkem momentu, kdy Frankovo chování vyvolá v Maggie zoufalství natolik silné, že se pokusí sáhnout si na život. Důvodem je to, že Frank už půl roku v kuse mlčí; odolává veškerým snahám jeho ženy o rozmluvení, naprosto se uzavře do sebe a odmítá s kýmkoli prohodit byť jen pozdrav.
Poté, co Maggie skončí po svém pokusu o sebevraždu v nemocnici, Frank si uvědomí, o co všechno může přijít, a snaží se své ženě, která je v kómatu, vyprávět příběh. Příběh jejich lásky od momentu, kdy se setkali, až po moment, který jej dovedl k půlročnímu mlčení. Pomůže tento poslední pokus o vysvětlení Frankova chování k tomu, aby se Maggie probudila z kómatu?
A teď už k mému názoru. Příběh to byl rozhodně zajímavý a silný, velmi mě zaujal motiv zoufalého muže, který se na poslední chvíli snaží vše zachránit a vyslovit spoustu nevyřčených emocí. Jedná se o velice smutný, možná až deprimující příběh - alespoň na mě tak působil. Autorčin styl psaní je velice lehký a svižný, i přesto ve vás dokáže vyvolat pocit prázdnoty a zmaru. Bohužel ale nemohu hodnotit vyšším počtem hvězdiček než 3/5. Na mě to bylo příliš ponuré, místy zdlouhavé. Nicméně příběh je krásným příkladem toho, kam až se mohou mezilidské vztahy vyvinout bez správné komunikace.

medlovice
29.03.2021 5 z 5

Nevím co přesně o této knize napsat, jsem si jistá jen tím, že je smutná a pravdivá. Není to kniha pro čtenářky, které chtějí číst o krásných mužích a o lásce nebeské , tato kniha začíná tam, kde tyto románky končí .To ticho co nastalo, ty pocity, to je to co skutečně znamená žili spolu dokud je smrt nerozdělí a málokdy je to pohádka máje.
Jsem se svým chlapem přes dvacet let a u nás ještě ticho nenastalo a doufám, že nenastane, že se mě pořád bude ptát jak jsem se měla , jak jsem se vyspala, že mi zas přinese kytku jen , tak i když ví, že ji kočky zase budou okusovat a že večer budeme spolu večeřet a ráno vstávat.
Kniha poputuje dál, ale je dobrá a vůbec se dobře četla.

Medvědářka
27.03.2021 4 z 5

Tahle kniha je pro mě tak trochu podpásovka.
Na jednu stranu mě bolelo to číst, neb to drnká na strnu duše, ale na druhou jsem si to svým způsobem užívala.
Díky tragédii v jejich životě se nám odvíjí dva pohledy na jeden vztah, který trval tak dlouho. Díky jejímu i jeho pohledu se nám otvírá před očima život dvou lidí a nahlédneme pod povrch jejich vztahu.
Nevím, jestli se ke knize ještě vrátím, neb některé věci jsou pro mě citlivější, ale určitě ji považuji za velmi dobré čtení a chvil s ní nelituji.

Danago
08.03.2021 5 z 5

Knížka mě jako matku velice citově zasáhla. Pro mě je to psychologický příběh manželského páru. Polovina knihy je psaná z pohledu Franka a druhá z pohledu jeho ženy Maggie. Manželé mají 40 let velice krásný vztah a nyní, když se v jejich životech odehrála tragická událost si navzájem odhalují svá tajemství. Jejich osobní pohled na jejich dosavadní život. Oba začínají dnem jejich seznámení a končí v současnosti.
Já jsem si knihu vzala večer, ale nedovolila mi usnout dokud jsem ji nedočetla. Kniha mi neskutečně sedla, jsem nesporně přesná cílová skupina. Hodně naléhavý a srdcervoucí příběh.

ReziEngli
07.03.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mě velice bavila, ačkoliv byla velice citově založená. Několikrát jsem měla i slzy na krajíčku. S přečtením téhle knihy jsem si opět potvrdila, jak je strašně důležitá komunikace ve vztahu. Rozhodně mohu knihu doporučit.

zuzi.kovar
01.03.2021 3 z 5

Kniha vyšla u nakladatelství Metafora v roce 2021 v edici 7lásky. Vybrala jsem si ji, protože za prvé byla nová a za druhé anotace mi přišla poutavá. V originále se jmenuje Silent treatment – něco jako léčba tichem. Což absolutně nechápu, když se tam celou dobu mluví o tom, jak si tichem ublížili. Čekala jsem příběh o jednom vztahu – jen o nich dvou. Ve výsledku to byl příběh o rodičovství. Všechno v knize se týkalo jen jejich vztahu k dceři. O tom, jak se všemožně snažili popřít to, že své dítě nezvládají. Ale na konci jsem čekala nějaké velké odhalení, které by změnilo celkově pohled na celý příběh. A co se stalo? Obrovské velké supr odhalení toho, proč Frank přestal mluvit, bylo tak sakra nepravděpodobné a ještě k tomu by vůbec ale vůbec nic nezměnilo konec Eleanor, který se zdál neodvratitelný. Takže já na konci: To myslíte vážně?

Příběh dospěl přesně tam, kam jsem si myslela, že dospěje. Neměla jsem od knihy žádná velká očekávání. Prostě jsem chtěla klasickou „feel good“ knihu. Jenže po jejím dočtení jsem se lepší necítila. Spíš hůř. Sice je to po dlouhé době kniha, která neobsahuje chyby a překlepy (nebo jen opravdu minimálně, což je v dnešní době celkem zázrak a cením si toho), sloh je to výborný, dobrá psychologická sonda, ale na druhou stranu se to tak špatně čte. Stránky mi vůbec neubíhaly. Vyprávění střídá první, druhou i třetí osobu, čímž je možná trošku náročnější. Je pomalé, a když to řeknu ošklivě, tak o ničem. Nebo spíš – nebyla to kniha pro mne. Kdybych na začátku tušila, že půjde jen o rodičovství, tak si ji vůbec nevyberu – toto téma mě hluboce míjí. Za ten sloh a propracovanost dávám tři hvězdy, ale nelíbilo se mi to vůbec.

sebevražda manželství tajemství milostné příběhy romantika manželská krize

Abbie Greaves
britská, 1992