Tichá obeť

Tichá obeť https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404599/bmid_ticha-obet-Zn6-404599.jpg 4 201 68

Emma je milujúca manželka, oddaná matka... a páchateľka neúmyselnej vraždy. Celé roky skrýva mŕtvolu učiteľa Luka, ktorý ju zviedol, keď bola v tínedžerskom veku, neistá a dôverčivá. Toto tajomstvo by možno zostalo pochované, keby jej súčasný život bol menej dokonalý. Emminho manžela Alexa povýšili a to znamená, že sa konečne môžu aj s malým synom presťahovať do väčšieho domu. O ich starý dom čoskoro prejavili kupci vážny záujem, ale Emma ho nemôže opustiť skôr, ako zničí aj poslednú stopu svojho zločinu. Lenže keď sa vráti k plytkému hrobu v záhrade, aby pozostatky vykopala a premiestnila, nájde ho prázdny. Telo zmizlo. Emma sa v panike prizná manželovi, ale to je iba začiatok. Alex o nej čoskoro zistí skutočnosti, ktoré sa mal dozvedieť oveľa skôr. Aj ďalšie, na ktoré by najradšej zabudol.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Victim , 2018

Haduwig
30.08.2019 3 z 5

Co může čtenáře nalákat více, než pohřbený milenec, který zmizí? Bohužel očekávání se nenaplnilo. Byť je autorčin styl psaní čtivý a začátek Vás chytne, postupně kniha ztratí tempo. Emma ve mě mnoho sympatií nevzbudila, žádný význačný zvrat se nekoná a gradace příběhu selhává. Němý svědek není špatná kniha, ale po pár dnech nemáte důvod si na ni vzpomenout.

alilunka
26.08.2019 2 z 5

Knížka se od začátku vyvíjela docela slibně. Ale v druhý polovině knížky už je celkem jasný, jak to dopadne. Závěr to ovšem totálně zazdil a zklamalo mě, že to zabralo sotva 4 stránky a ještě to bylo odfláknutý.. za mě tak 6/10. Škoda.

kanitsuj
20.08.2019 3 z 5

Příběh je poměrně originální, protože situace, od které se odvíjí, je zároveň děsivá i absurdní. Postupem času, kdy už všichni zúčastnění kopou nebožtíka, bohužel absurdnost začne převládat. Jak stránky ubíhaly, problémy hlavní postavy s jídlem mne už vyloženě obtěžovaly a nebýt trochu napětí těsně před koncem, možná bych knížku ani nedočetla. Problematický byl i manžel hlavní postavy, který šel doslova přes mrtvoly, nedovedu si představit, že by někdo takový skutečně existoval a to jeho tušení nebezpečí, to už byl opravdu úlet, k němuž se autorka musela uchýlit, jinak by neměla jak to celé ukončit.

Veju007
18.08.2019 4 z 5

Emma má ve skříni schovaného pořádného kostlivce...a taky pohřbeného na rodinném pozemku!
Po delší době zase trošku napínavější thriller, který zachycuje i trošku kontroverznější témata a kterou zhltnete za víkend.
Líbil se mi pohled na děj očima vícera postav a charaktery hlavních hrdinů konečně zase jednou dávaly vcelku smysl.
Nečekala jsem tolik zvratů a teorie o tom, kdo co udělal jsem během čtení několikrát překopávala a klidně bych knížce přidala třeba další stovku stránek na ještě pořádnější a napínavější teror. Ale jinak, jo, super, já se bavila!

Fashion
10.08.2019

Je to také 7/10 miestami je fajn a niekedy sú tam zbytočné stránky o ničom...dej je zaujímavý ale koniec by som si vedel predstaviť iný no v celkovom hodnotení nesklamala.

Mono.666
05.06.2019

Dnes som si ju kúpila, verím že nesklame :)

Stanislava27
15.05.2019 5 z 5

Mne sa kniha osobne veľmi páčila.

eva2114
19.04.2019 4 z 5