Tichá dohoda

Tichá dohoda https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182098/ticha-dohoda-182098.jpg 4 275 50

Reedice slavného románu, který hned při vydání v roce 1967 sklidil velký ohlas u čtenářů i kritiky. Hlavní hrdina Eddie je úspěšný muž středních let, pracuje pro prestižní reklamní agenturu, má skvělé postavení, krásnou manželku z dobré rodiny a luxusní vilu, přesto není spokojený. Když jen o vlásek unikne smrti, přehodnocuje svůj život a snaží se oprostit od kompromisů a stereotypů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Arrangement , 1967

kolacky
19.10.2016 3 z 5

No, nejsem tak nadšená. Těžko jsem se začítala, chvílemi mě to nudilo, protože nechápu takhle rozpolcené a nešťastné lidi. Jsem úplně jiná povaha a hlasuju pro jiné knížky :-) Připadalo mi to o ničem a žádná postava mi k srdci nepřirostla, což považuju u knížek, aby se mi líbily, za zásadní věc. A ne že bych nemohla prožívat krizi středního věku. Dokonce už těsně po zenitu :-)

jarox.podzime
13.06.2016 5 z 5

Kazan napsal knihu a poté natočil film...kniha je lepší. Krize středního věku a hledání smyslu života...stále aktuální. Povinná četba pro pětatřicátníky a výš .-)

tanuki
29.01.2015 4 z 5

str. 272:
...člověk je blázen tehdy, když začne žít ve světě, jenž neodpovídá světu, ve kterém žijí všichni ostatní.

Looka2
07.08.2014 5 z 5

100% Psychologická sonda do nitra finančně "zabezpečeného" manažera reklamní agentury. Někdy člověk jeho šílení chápe a fandí jeho vzpouře proti konvencím, někdy méně. Pohádkový konec jako by byl z úplně jiného románu.

anetka17
22.09.2013

skvělé

ajaworld
05.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, která existuje.
Pro člověka, který se ocitá v nějakém životním zlomu jako dělaná.
100x lepší, než filmové zpracování (to je ploché a knihou spíše pouze inspirované).

Dá se číst opakovaně, člověk tam s odstupem nachází nové myšlenky.

Skip
25.01.2013 5 z 5

Rozsáhlý román o člověku, jenž prochází vnitřní krizí, aby našel klid a vykoupení, smíření se sebou samým a se světem vůbec. Kazan psal velmi čtivě a lehkým stylem, takže veškeré úvahy hlavního hrdiny jsou snadno pochopitelné, s mnohým se čtenář může i ztotožnit, což záleží na tom, jaký je jeho vlastní život.

mgeisselreiter
12.01.2013 5 z 5

Ač staršího data vzniku (1967), kniha je svou tématikou stále aktuální. Vypovídá nejen o hodnotách moderní společnosti, ale hlavně je psychologickým obrazem dobře postaveného manažera, který prochází životní krizí. Postavy jsou dobře vylíčené a nepochybuji, že mnoho čtenářů se v mnoha věcech s nimi bude ztotožňovat, chápat je, ostatně tak jako já. Právě proto je román tak působivý. Čte se velmi slušně, i když některé pasáže jsou trochu méně záživné (ale v poměru rozsahu knihy se jedná o malé procento). Kniha v člověku zanechává nesmazatelnou stopu. 90% a 5*, 12.1.2013.

andrejs
21.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla!

WEIL
02.07.2011 5 z 5

Kniha je propracovaná, ale film se nepovedl.
Kniha je nadčasová, ale film je dobový.

Tahle kniha je mnohem lépe napsána, než ve srovnání "Svět podle garpa", právě tenhle titul mě ve srovnání s ní napadá.

New York zfilmováno milostné vztahy Los Angeles

Elia Kazan