The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz

The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291974/the-little-wizard-stories-of-oz-car-z6Y-291974.jpg 4 44 5

Pohádkový příběh Čaroděj ze země Oz vyšel roku 1900 a okamžitě zaznamenal obrovský úspěch u kritiky i čtenářů. Baum posléze napsal dalších 13 knih s postavami ze země Oz a v jeho díle pokračovali i další spisovatelé. Jednou z nich jsou Malé čarodějné povídky ze země Oz. Knížka obsahuje šest povídek ve zjednodušené angličtině. Kromě anglického textu zde najdete i český překlad a jazykové komentáře. Na přiloženém CD je anglický text namluvený rodilým mluvčím.... celý text

jajsemenyk
17.12.2022 5 z 5

Velice dobrá kniha pro zopakování anglických základů.

Booky84
27.10.2021 5 z 5

Krásná kniha, která mne naprosto uchvátila.

katka-kacav3318
07.05.2019

Od té knihy se nejde odtrhnout.

Eridan
02.06.2018 4 z 5

Kniha plná fantazie. V první polovině mě uchvátily takřka až filozofické myšlenky a úvahy o životě. Archetypy Hastroše, Plecháče i Zbabělého lva mají v sobě víc než jen pohádkovou jiskru. V tomto mě však zklamal samotný čaroděj ze země Oz, který je až příliš realistický. Vysvětlení jeho charakteru bylo lidské, ale chyběla mi tam kouzelná pohádkovost s vnitřní hloubkou postav. Lehce mě také zklamal schématický a urychlený závěr. Nicméně platí, že je to krásná kniha s obrovským vlivem zejména na západní kulturu. Odkazy na ni najdete v nespočtu seriálech a filmech, takže už jen proto stojí za přečtení. Podobné knihy: Alenka v říši divů; povídková kniha od J. R. R. Tolkiena: List od Nimrala a jiné příběhy.

haWranka
29.04.2014 5 z 5

Jako malá jsem kdysi viděla film a opravdu vůbec se mi nelíbil. Všechno mi to přišlo divné, kýčovité... Až ve mně zbyl jen pocit, že Oz se mi nelíbí, i když děj upadl v zapomnění. Pak jsem ale byla v rámci angličtiny nucená knížku přečíst v originále a - světě div se! - úplně jsem si ten příběh zamilovala! Knížku jsem přečetla jedním dechem. A pak jsem se znovu koukla na muzikál s Judy Garland a opět se mi to nelíbilo :D Tady to vidíte. Nesuďte knížky podle filmů! :)

dvojjazyčná vydání

Kniha The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz je v