The Incredible Hulk: Nespoutané monstrum

The Incredible Hulk: Nespoutané monstrum https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329639/mid_the-incredible-hulk-nespoutane-mons-f5V-329639.jpg 3 21 4

Staňte se svědky dobrodružných příběhů, které neuvěřitelnému Hulkovi zajistily status legendy! V této klasické sbírce gama-zářením nabitými příběhy se zelený hromotluk postaví hrozivé síle Vesmírného parazita, Mandarina, Executionera a mnohých dalších. Navíc vás čeká i jeden z nejslavnějších Hulkových příběhů, v němž se setká se záhadnými Inhumans a utká s jejich mocným králem Black Boltem.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

Tales to Astonish #101, The Incredible Hulk #102–108 a The Incredible Hulk Annual #1.

ludek.n
15.01.2024 3 z 5

Neuvěřitelný Hulk se jako nespoutané monstrum napřed díky Lokiho zlovolnosti ocitá v Asgardu, aby trochu pozlobil bohy, vzápětí si to v centru New Yorku rozdá s vesmírným parazitem, pozlobí se s Rhinem, aby z jeho spárů vyrval Betty Rosovou, kterou musí hned poté ochránit před radioaktivním pračlověkem. Nakonec tu máme hrozbu od Mandarina, připravujícího celosvětovou válku, a jako bonus extra dlouhý příběh o průniku Hulka do království Black Bolta a jeho Inhumans. To vše v režii takových es jako jsou Stan Lee, Gary Friedrich, Roy Thomas a Archie Goodwin, nakreslené rukou Marie Severinové a Herba Trimpa. Bohužel ani slavná jména nezaručí kdovíjak skvělou zábavu. Slabinou Hulka obecně je jeho primitivní myšlenkový obzor, který vylučuje jakýkoliv posun k propracovanějšímu a hlubšímu příběhu (zvláště pokud je Bruce Banner odsunut do pozadí a otěže třímá v ruce Hulk). Kniha Nespoutané monstrum proto trpí nepřehlédnutelnou monotónností a její atraktivnost stojí a padá s vedlejšími postavami, povětšinou Hulkovými protivníky. Je vlastně jedno, který z příběhů si vyberete, protože pokud přečtete jeden, znáte i všechny zbylé. Očekávat od Hulka něco jiného než „mlátící mašinu“, devastující vše okolo sebe, je idealismus a pro ten tu není místo.

trudoš
30.07.2017 2 z 5

Na můj vkus trochu těžkopádné, za což může hlavně běh času, protože dnes už se komiksy dělají přeci jen jinak. Ne všechno se hází na bedra textu a prostor k vyprávění dostávají i samotné obrázky. V případě Nespoutaného monstra však ilustrační doprovod pomalu ani nepotřebujete - kdyby vám někdo pouze nahlas předčítal bubliny, v klidu se budete v ději orientovat.
Výhodou je, že Hulk je mezi hrdiny postavou sympaticky atypickou. Neřízená střela, která věčně fňuká, že ji nikdo nemá rád a proto je třeba všechny zašlapat do země. Je to fajn změna oproti zaběhnutým stereotypům uvědomělých šviháků, i když konkrétně tohle staré provedení na mě zdaleka nepůsobilo tak zábavně jako třeba Tiché výkřiky Petera Davida. Přičemž šedesátá léta s tím nemají co dělat, přestože ty se na naivních osnovách taky dost podepisují. Problém je, že autoři nedokázali Hulkovy manýry smysluplně začlenit do zápletky, takže se v různých obměnách v podstatě opakuje dokola to samé. A já se dík tomu po většinu čtení nudil.

martinstefko
23.02.2017 2 z 5

Už mám s podobných komiksů depku, protože to je něco, co se nedá číst moc dlouho. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/01/1076-ultimatni-komiksovy-komplet-95.html

hroubek
18.02.2017 3 z 5

Mě prostě tyhle starý komiksy s Hulkem, ne a ne sednout. Je to prostě tím, jak jsou vystavený. Hulk je nejsilnější ze všech a pořád to opakuje. A pak se objeví nějaká potvora, která tvrdí to samé a pak se zmlátí a Hulk vyhraje. A díky tomuto přístupu tvůrci zabijí několik velmi dobrých linek a nápadů. Akce je fajn, a motivace jsou uvěřitelný, jenže provedení pokulhává.

Autoři knihy

Archie Goodwin