The Choice

The Choice https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408427/bmid_the-choice-lB5-408427.jpg 3 339 339

Anglické vydání knihy Volba. A bestseller that can change your life. ‘’I dream of a world in flames: nuclear bombs falling on cities, consuming them like cancer; surviving in underground shelters, where we slowly turn into animals. These dreams are so lifelike. I’m afraid that one day I’m going to want to wake up, only to find it’s too late.’’ Tomáš is a young man in the prime of life. Though he appears to lack nothing, he is becoming increasingly depressed. At work things are going from bad to worse, and he gives up his vain efforts to revive his relationship with Eliška, his wife. As if that weren’t enough he is haunted by post-apocalyptical dreams of despair. His depressive state does not lift until he gets to know the eccentric therapist Kohl, who shows him how to be a better, happier person, but that is just the start of Tomáš’s story, which ends in a thrilling finale. The Choice is the literary debut of young Czech author Jakub Trpiš, bringing together elements from spiritual literature, science fiction, crime stories, psychological thrillers and romances. The plot offers a strong message that can change the lives of individuals and indeed society as a whole.... celý text

Hel77
30.12.2017 5 z 5

Tato kniha bude v mém srdci už navždy . Vřele každému doporučuji

MarieA.
05.12.2017 5 z 5

Volba je kniha, díky které se zamyslíte nad vašim životem a možná přehodnotíte některé své priority, aspoň takhle zapůsobila na mne. Děkuji Kubovi za jeho tvorbu, jen tak dál!

veronika5678
20.06.2017 5 z 5

Volba Jakuba Trpiše je jednou z mých nejoblíbenějších knih. I když jsem ji přečetla už nejednou, vždy se k ní ráda vracím a po přečtení jsem vždy o něco více obohacená. Ať už se člověk nachází v jakékoliv fázi života, tak mu přečtení knihy nějakým způsobem pomůže, popostrčí ho, dodá sílu, chuť, k čemukoliv, co si zamane. Aktuálnost této knihy je také jakoby nesmrtelná, což je neuvěřitelné a spisovateli smekám pomyslný klobouk za toto dílo a zároveň mu děkuji, protože kniha v sobě má odkaz, hloubku a podává vám pomyslnou pomocnou ruku, která je ve skutečnosti ta vaše, ale kniha vás k ní dovede, nasměřuje.

ondrej5141
11.01.2017 4 z 5

Jako student filosofie se mi myšlenka díla líbila, otravovaly mě akorát gramatické chyby (příště lepší korekturu, prosím) a celkově byly některé pasáže jazykově chudší, jinak ale pěkné dílko.

superrodina
11.09.2016 5 z 5

Jsou knížky, které si s nadšením přečteme jednou, dvakrát…, vracíme se k nim nejen jako ke knihám, ale jejich úryvky, věty, myšlenky či příběhy se nám promítají v hlavě jako film. Můžeme je zastavit, posunout, pozměnit, asociovat s vlastními zážitky, zkušenostmi, nechat je žít v další nové dimenzi: ve své hlavě, ve svém životě. Podle mého názoru je to pro knihu jako takovou to nejlepší. Jako by už překročila sebe sama a svým způsobem ožila.

Mám samozřejmě také několik takových nejoblíbenějších, ke kterým se ráda vracím a o které bych nerada přišla. Jednou z nich je Volba Jakuba Trpiše.

mmmisulka.r
05.09.2016 4 z 5

Kniha, která se nejdříve jevila jako silně duchovní a pak, po pár stránkách, sice pokračovala ve stejném duchu, ale s ještě mnohem silnějším poselstvím. Kniha o velké volbě člověka.... momentálně založena na celkem pravdě podobném ději!

mmmisulka.r
05.09.2016 4 z 5

Misulicka38
02.02.2016 4 z 5

Moc dobrá kniha s krásnou myšlenkou. Jen celkový dojem bohužel kazí formální stránka díla (gramatické a věcné chyby). Dílo pomalu odkrývá zajímavý filozofický směr prostřednictvím poutavého příběhu. Kéž by každé filozofické dílo bylo psáno podobnou formou.