The Black Book - Kniha života

The Black Book - Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56557/the-black-book-kniha-zivota-56557.jpg 4 24 5

Psychologická kvantově-teologická filozofie. Hledáte odpovědi, kdo vlastně jsme a proč jsme na tomto světě? Chtějte poznat tajemství sepsané v The Black Book - Knize života… Zvykli jsme si na to, že o světě tak, jak ho známe, nemusíme přemýšlet. Přijímáme tvrzení, která nám ostatní předkládají, za svá, aniž bychom bádali nad tím, zda tomu tak opravdu je. Díky vědeckým důkazům, teoriím a vysvětlením uvedeným v této knize budete moci pohlédnout na svět ze zcela odlišného hlediska. Pozastavíte se nad tím, zda opravdu platí, že materiální svět existuje sám o sobě a zda hmota tak, jak ji vnímáme, takovou ve skutečnosti je. Po přečtení The Black Book - Knihy života pochopíte, proč je možné utvářet si svůj život podle vlastních představ, proč jsme na tomto světě a jaký je smysl naší existence. Autor vyvrací mnoho paradoxů logického myšlení a pobízí vás vystoupit ze standardního schématu a pohlédnout na věci jinak. Nestandardní je i podoba knihy. Limitovaná edice tištěná bílým písmem na černém papíře by proto neměla chybět žádnému sběrateli. Jedinečnost knihy pozvedá i fakt, že v současné době probíhá jednání o nominaci Knihy života na Nobelovu cenu za literaturu.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Anag

The Black Book: Theory of Cogitality - Book of Life , 2008

Shindo
03.08.2021 odpad!

Nech som robil čo som robil mal som pocit, že čítam zápisky konzumenta LSD. Navyše sa mi nikde nepodarilo dohľadať zdroj tvrdenia z anotácie, že sa rokuje o nominácii tejto knihy na nobelovku (ani na oficiálnych stránkach spoločnosti), čo ma privádza k myšlienke, že si ho autor skrátka vymyslel aby dodal knihe na vážnosti.

Formát knihy je zaujímavý, nájde sa aj pár dobrých myšlienok. Tým však pozitíva končia.

Autor nazýva svoj výtvor "pedagogická kvantovo-teologická filozofia", podľa všetkého však nemá adekvátne vzdelanie ani v jednej tejto oblasti (nájdené info o ňom bolo dosť chudobné, aj to iba odkazy na "kogitalitu" písané azbukou alebo angličtinou s pravopisnými chybami). Vytvára si vlastnú terminológiu. Operuje s pseudovedeckými pojmami ako biorezonancia či homeopatia. Bibliografia je taktiež zaujímavá: paveda / ezoterika (Emoto, Cayce, Ignatov), apokryfné Tomášovo evanjelium, hromada zdrojov v azbuke (odkazujúcich hlavne na pochybnú metódu biorezonancie) a samozrejme C. G. Jung, ktorého si autor ale zrejme vykladá po svojom. Do toho citáty osobností, pričom pri niektorých sa dá právom pochybovať o tom, že ich daná osoba vôbec povedala.

Výsledkom je taký guláš, že by pejsek s kočičkou závideli, tento sa však narozdiel od ich torty snaží tváriť seriózne vedecky. Štýl knihy mi silne pripomína knihy vnucované na ulici pasívne agresívnymi pánmi s copíkom a v divnom habite.

Ani vzletný pseudofilozofický jazyk nezabráni tomu, že autorove reči nedávajú žiaden zmysel.

KrysaHelena
14.06.2020 5 z 5

Komentář obsahuje citace z knihy.

Nejsem si úplně jistá, jakým způsobem se The Black Book - Kniha života dostala do mé knihovny. Formát knihy - černý papír s bílým textem je sám o sobě zajímavý. Velmi dobře se čte, mě snad lépe než standardní bílý papír s černým textem.

Rozhodně se nejedná o knihu, kterou si přečtete, vrátíte do knihovny a do ruky jí vezmete pouze v případě, že z ní budete utírat prach.

"Co společného mají mezi sebou kvantová fyzika, Vyvolení, neurofyziologie, Život, kolektivní nevědomí a Světlo?" je hlavním tématem knihy. Autor píše velmi srozumitelně a každý absolvent základní školy (nebo divák seriálu BBT) nebude mít problém se v knize orientovat.

Knihu bych doporučila pouze čtenářům s "otevřenou myslí".

Na závěr ještě jedna citace:
"Nešťastní lidé se dívají na televizi mnohem více, zatímco šťastní si čtou nebo se scházejí s přáteli."

Romanka89
20.02.2018 4 z 5

Psychologická kvantově-teologická filosofie - já myslím že na počátku knihy je to řečeno jasně. Na mě osobně místy složité, ale určitě k zamyšlení, všechno souvisí se vším. (A jako bonus krásné černé vydání s bílými písmeny, to musíte mít ve své knihovně!)

EinAr
11.10.2016 5 z 5

Již delší dobu jsem si říkal, jestlipak není možnost spojení vědy a magie, spirituality, hmoty a energie apod. ve smyslu nalezení společného jmenovatele.

Tato kniha fundamentalnim způsobem nabízí další pohled na Život v tomto Vesmíru.

Našich pět lidských smyslů: přivádí světlo, zvuky, teploty, tvrdost materiálů a chuťě,apod. k životu. ....Tedy, lidská bytost je určitým způsobem portálem skrze něj vše ožívá. Již dříve toto popsal Alan Watts, jehož knihy mají cenu světového dědictví.

tomik27
17.11.2011 3 z 5

Fyzikální část velmi zajímavá, část teologická nee (pro mě). Kvantová teorie je navíc doplněna o pár obrázků a grafů. Celkově příjemné čtení. Ohledně limitované edice - knížka se po prvním přečtení rozlepuje (vadný kus?). To by však případného kupce nemělo odradit od koupě, vzhledem k tomu, že autor tvrdí, že to co nás obklopuje, existule pouze tehdy, když to pozorujeme.

2010  78%The Black Book - Kniha života
2013  0%The White Book – Kniha z lásky a o lásce