The Beatles - Zpověď tajemníka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nikdo nezná Beatles tak jako Alistair Taylor. Podívejte se na jejich první smlouvu s Brianem Epsteinem a spatříte zde jen jedno další jméno – Alistairovo. Stál po jejich boku od samého začátku, byl svědkem vzniku a růstu nejúžasnějšího zjevu ve světě zábavy minulého století. Příběhy jež vám nyní sdělí, navždy změní obecné nazírání na kapelu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98144/the-beatles-zpoved-tajemnika-98144.png 4.317
Žánr:
Literatura naučná, Umění

Vydáno: , Svojtka & Co
Originální název:

A secret history, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha The Beatles - Zpověď tajemníka

vlkcz
24.11.2021

Jako člověk, kterého Brouci zas až tak neberou, nemůžu posoudit věrohodnost předkládaných historek. Takže hodnotím jenom jako knihu.
Místo, které na mě zapůsobilo asi nejvíc, byl popis naprosto hektického života během těch několika málo let největší beatlemánie. Veřejný život bez špetky soukromí, to prostě nemohl nikdo dlouho vydržet.
Na druhou stranu mě rušila určitá neučesanost a zmatenost vyprávění. Přeskakování v čase, používání pouze křestních jmen, kdy není jasné, zda autor mluví o Georgi Harrisonovi nebo Georgi Martinovi, apod.
Jako svědectví o výjimečné době a lidech dobré, ale nic, bez čeho bych nemohl být.

RoBertino27
01.05.2021

U zpovědi Alistaira Taylora se nemohu zbavit tří potíží: 1. je bezesporu velmi detailním pohledem ze zákulisí, ale ne vždy líčení tajemníka Beatles nese punc věrohodnosti. Což je i případ kolem údajné spojky mezi Beatles a jejich manažerem Raymondem Jonesem. Zvláště po odhalení existence Jonese to na Taylora nevrhá moc dobré světlo. 2. S tím je spojen i druhý bod - leccos z mírně diskutabilních faktů v kariéře Beatles pak nevypadá jako vysvětlení sporných míst, nýbrž vyznívá ještě více diskutabilněji. A konečně 3. jak je známo, Taylor byl od Beatles "odstřižen" značně necitlivě, ačkoliv jednotliví členové skupiny v tom přímo prsty neměli. I proto místy kniha působí jako vyřizování účtů a obvinění jen proto, že se Beatles Alistaira nezastali. Kdo zná Beatles na úrovni lepšího průměru, bude nadšen - skuteční experti, kteří se nepřou o konkrétní data, nýbrž minuty a vteřiny jednotlivých událostí nejspíš budou mnohokrát na pochybách.


bellcanto
24.01.2014

jedna z najlepsich knih o beatles!

kniholka
07.12.2011

Další popis života s Beatles, přináší mnoho nových poznatků z dalšího pohledu člověka, který s nimi trávil veškerý svůj čas...