Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 563 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Hermínka
02.09.2019 5 z 5

Doufám, že už nás čtenářky nenechá paní Lanczová na další knižní novinku čekat tak dlouho. Nejlépe by bylo, kdyby už teď nějakou další odevzdávala do nakladatelství!!! :-)

kykyna42
31.08.2019 5 z 5

Od této autorky jsem naposledy četla knihy,tak před 15 lety a můžu říci,že opravdu nezklamala,naopak je ještě lepší než před léty.

peta2173
30.08.2019 2 z 5

Výborná odpočinkovka pro holky :-)

inkatenysek
25.08.2019 4 z 5

Těžká noc je příjemná letní oddechovka o přátelství, lásce, vztazích, sexu, nevěrách a rodičovství, která v sobě ukrývá zajímavou zápletku...

Musím se přiznat, že tak před 15 či 16 lety jsem knížky Lenky Lanczové doslova hltala. Pak jsem ale objevila mnoho dalších autorů a na Lenku jsem tak trochu pozapomněla. Vrátila jsem se k ní až nyní, kdy mě zaujala anotace u této její novinky. A nevím, jestli je to tím časovým odstupem nebo jsem si jen potřebovala po všech složitých a náročných tématech přečíst něco jednoduššího, ale Eriččin příběh mě celkem zaujal. I když ne úplně od první stránky, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem jen hltala stránku za stránkou a čekala, jak to všechno dopadne...

Doporučuju všem, kteří hledají nenáročné čtení o aktuálních společenských tématech.

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Nejnovější knížka, kterou jsem četla docela nedávno, takže jsem ještě plná dojmů. Na knihu jsme čekaly dlouhých pět let a já pořád nevím, jestli to čekání stálo za to. Na začátku to vypadalo, že ne. V první kapitole byla Erika se svým „hlavně se nerozbrečet“ hrozně otravná. A pak mi připadalo, že čtu znovu příběh Veroniky z Života naostro – obě hrdinky jsou hodně podobné (neplánovaný sex hned v první kapitole – a hned s pohádkovým princem, péče o odložená zvířata, časté babince, těhotenství). Hlavní zápletka byla dobrá a originální, leč postavy byly pohříchu nesympatické, a to včetně těch hlavních, vydaření byli hlavně záporáci. Dilema - dvě hvězdičky, nebo tři?

Ceeca
21.08.2019

Jak jinak , klasická Lanczová, bezchybné romantické čtení.

JancaMia
18.08.2019 5 z 5

Lanczovka i po letech , oceňuji že autorka "poslední dobou" píše pro "starší" a jsem ráda že toto je v pořadí už páta kniha pro nás dříve narozené, které jsem coby náctileté hltaly její dřívější romány ..
Děj má spád a krásně se kniha čte ... červená knihovna klasické české autorky , co více dodat ..

Leniii
18.08.2019 5 z 5

Na knížkách autorky jsem vyrostla, přelouskala všechny a tahle mě nemohla minout!! Super oddechový počteníčko..
Myslím, že je to příběh ze života. Tohle všechno se prostě stává a taky náhoda je blbec, která se tady stala..víc si přečtěte :)

Knižní střípky
14.08.2019 3 z 5

V pubertě mě knihy Lenky Lanczové minuly. Přečetla jsem si je až někdy kolem třicítky a i když to byly románky pro náctileté, moc se mi líbily a jejich čtení jsem si vždy užila. Pak se mi dostala do rukou i její tvorba pro starší čtenářky a všechny tři knihy byly rovněž skvělé. Proto jsem musela sáhnout i po této novince, obzvláště když jsem na ni slyšela v podstatě jen samé kladné ohlasy. A musím souhlasit. Moc pěkná knížka.
Pojednává o třicátnici Erice, která se po pětiletém vztahu rozejde s přítelem. A najednou neví co dále se svým životem. Kamarádky kolem ní se hojně vdávají, mnohé mají již děti a ona nic. Chvíli se hledá, chvíli divočí, až jednoho dne potká Maxe. A najednou její život nebere úplně jiný směr. Jaký? Přečtěte si. Dostane se Vám pohodového románku ze současného českého prostředí. Ústřední postavy jsou sympatické, až tedy na Maxovu máti, ta je na ránu mezi oči. Jedna ze zápletek (nechci prozrazovat nic konkrétního) mě hodně zaujala a s napětím jsem očekávala, jak se bude vyvíjet.

simviki
14.08.2019 3 z 5

Na Lanzovkách jsem víceméně vyrostla a nedám na ně dopustit:-) Přelouskala jsem ji za sobotní odpoledne, které jsem si dala jako " odpočinkové" Musím říct, že je napsaná moc hezky. Přesto jsem se nemohla ubránit pocitu, že už jsem to někde viděla nebo četla. Prostě téma původní není. Na druhou stranu, kde sehnat dnes neotřelé původní téma ?
Pozor spoilery: Jsem ráda, že příběh skončil Happy endem, i když si nejsem jistá, zda by to ve skutečném životě bylo možné, myslím že ne .Mahagonová Maxova máti, co jim lezla do pokoje i při sexu, mi přišla jako z jiného světa. Možná ale někdo takovej " po čtyřicítce " opravdu existuje, já ale, když se rozhlédnu kolem sebe, nikoho takového neznám. Velmi se mi líbila malá vsuvka o hledání vhodných pracovníků do Okna Šíma, sama bych pár takových, co by uměli velmi dobře pozorovat růst trávy, mohla jmenovat :-)

Ajuszka
12.08.2019 5 z 5

Lenka Lanczová opět nezklamala. Krásný příběh, u kterého jsem si i jako skoro 30ti leta opět poplakala. Její knihy můžete číst opravdu v každém věku.

helena1147
11.08.2019 2 z 5

Po knize jsem sáhla z nostalgie a čekala jsem od ní trochu víc. Nemohla jsem se začíst, neseděl mi tentokrát styl psaní...

luckos
08.08.2019 2 z 5

Z nostalgie jsem sáhla po knize autorky, kterou jsem ve svých pubertálních letech hltala. U této knihy jsem však měla problém se začíst a přistihla jsem se, jak přeskakuji odstavce a celé stránky... Tak, jak jsem koncem devadesátých let Lenku Lanczovou četla jedním dechem, dnes mi její styl a slovní obraty jaksi nesedí. Možná jsem z nich vyrostla, možná mi víc sedí k dívčím románům, nevím.

1alena1
06.08.2019 3 z 5

Klasická červená knihovna dnešních dní, ale někdy i takovou knížku si člověk přečte rád.

m.valova
04.08.2019 5 z 5

I po přestávce ve psaní,typická Lanczová..oddechovka,konec byl pro mne dojemný a můžu jen říct..už se těším na další.

MiliKry
01.08.2019 4 z 5

Lanczovky mě bavily, když mi bylo nact a baví me, i když už je mi cet. Prostě klasická Lanczovka

adevis
31.07.2019 4 z 5

Jakmile jsem se dozvěděla, že bude vycházet nová kniha od paní Lanczové, musela jsem ji mít. Chtěla jsem si zavzpomínat na časy puberty, kdy jsem z jejích románů byla unesená a představovala si, že takhle nějak to bude i v mém životě.
Nová kniha Těžká noc mě příjemně překvapila a potěšila zároveň. Svůj život si teda teď už takhle nepředstavuji :D
Hlavní hrdinka Erika mi byla sympatická, Max také. Paní Hana, matka Maxe mi pila krev, možná už když o ní padla zmínka. Jakmile se dostala ke slovu, měla jsem totální nervy :D ale nakonec to nebylo zas tak špatné. Postava paní Hany byla krásně zpracována a napsána.
Klidně paní Lanczová pište další a další knihy, ráda si je opět koupím :)

Páájinka
29.07.2019 5 z 5

Lanczová jak ji znám. Příběh, který se stává. Ze začátku byla Erika taková zvláštní, ale vyklubala se z ní fajn holka. Knížka mě bavila.

sabca
28.07.2019 5 z 5

Nemůžu souhlasit s veveronkou, že autorce jdou spíše knihy o pubertácích, ale i tahle se jí moc povedla a budu ráda, když bude v psaní románu pro ženy pokračovat. Přečetla jsem všechny její knihy, přesto, že jsem byla úplně jiná věková hranice a moc se mi líbili. Perfektně byla v knize vystižená Maxová máma, tak jak se některé tchýně chovají a ještě k tomu učitelka. Max byl narcis a líbil se mi vztah Eriky ke svojí babičce, která jí vychovala. Opravdu nemám co knize vytknout. Rovněž tak se mi líbila Těžká noc, která nebyla přehnaná a dokonce jsem si i pobrečela. Doporučuji

oskli
27.07.2019 4 z 5

Zpočátku mě kniha štvala a já s ní bojovala. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, protože mi připadalo, jako bych četla klasickou Lanczovku z YA edice. Holky se chovaly a myslely docela neadekvátně svému věku a tak nějak celkově mi neseděly. No, vydržela jsem... a asi si i zvykla. A pak to bylo fajn čtení. Taková pohodovka na léto. A tak to asi má být :-)